Кога си заобичахте бебетата?

  • 8 434
  • 177
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 237
Аз също мисля,че още не ти е дошло времето.Но пък съм сигурна , че като дойде ще си най-прекрасната майка !
Аз съм от жените които не се вписват в стереотипа.Имам предвид,че заобичах детето си доста късно.Не докато бях бременна.Не и когато я родих.Заобичах я когато навърши годинка,годинка и половина,там някъде.До тогава бях в много тежка форма на  следродилна депресия (писала съм тук за това неведнъж) и не знаех коя съм,къде съм и какво се случва с мен.Бях като в сън,неспособна да се боря за живот дори.... Confused Минах през психиатри,антидепресанти,психотерапвети и хомеопатия.И когато най-сетне излязох от тази дупка (благодаря на Бог че ми даде сили да се справя) изведнъж открих че имам най-прекрасната и сладка дъщеря на земята ! Обикнах я до мозъка на костите си и към днешна дата не мога да дишам без нея.Съжалявам за вески пропуснат миг в който съм била замъглена от кризите.Съжалявам че не можах да я даря с обичта си още от самото начало....Но един ден ще и разкажа.Ще и обясня.Знам само едно - в момента наистина ужасно много я обичам ! Heart Eyes А всичко е добре, щом свършва добре,нали ?  Simple Smile

# 121
  • Мнения: 805
Уважавам мненията на другите! Също имам приятелки, които засега хич ама хич не искат деца, не се виждат като майки, а са на моите години.
Аз обаче цял живот сам мечтала за голямо семейство.
Като родих Изабела в началото беше повече възхищение от нейното съвършенство, сега вече е дълбока обич, привързаност, не мога да живея и ден без да я видя или чуя.
ОБИЧАМ Я С ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ!

# 122
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Наистина не знам в кой точно момент се е материализирала любовта ми към нея, не знам и кога се е зародила в мен, като че ли винаги съм я носила, като нагласа, по принцип.

Но знам със сигурност, че я заобичвам от ден на ден все по-силно и по-силно.

Апропо, ценна тема.

# 123
  • Мнения: 817
Нашият син  беше планиран,но толкова на бързо го решихме това и след като забременях(веднага стана) ми беше много странно.Покрай проблемната ми бременност не съм се замисляла дали обичам това човече вътре в мен.Аз също не съм изпитвала никакво влечение към деца преди това.
След като родих чувствата ми бяха по-скоро на загриженост(топло ли му е или студено,гладно ли е,здаво ли)В началото дори не се обращах към Валентин по име,а използвах "то" и "бебето".Но сега вече не мога да си представя живота си без него.Като си говорим с мъжо му казвам,че обичам двамата еднакво,нооооооооооо май това е един от редките случаи когато го лъжа Embarassed
Мисля,че няма начин да не изпитваш обич към детето си.Така мисля Hug

# 124
  • Мнения: 1 900
От момента,в който видях двете чертички.
Това е единствения възможен за мен отговор. Обичам детето си още от както разбрах, че е факт и с всеки изминал ден обичта ми става по-голяма. Grinning

# 125
  • Мнения: 159
Хъм!!
Фактът,че се допитваш до мамите в бг-мама според мен е неуспоримо доказателство,колкото и да не си признаваш,че вече си готова да обичаш 1 малко същество и да бъдеш майка!!
А по въпроса: Винаги съм го обичала. Колкото по-голям...толкова повече!Вече е на 1год4мес...обичам го толкова мн,а след време просто не мога да си представя какво ще е!!

# 126
Близначе,Иоличка прави сте!
Истината е ,че бях провокирана от моя приятел ние сме с 13г.разлика и и 2та огнени знаци.Сега понеже наближава времето за бебе лъв и може да ми дойде като подарък за 30 юбилей и.................сън не ме лови!От друга страна,пуснах темичка за спестяването,обаче още не мога да кажа ,че има резултат!Заедно сме от почти 2г.,но знае ли чавек хората и с повече се разделят,а сама с бебе!!!`Огън`бебоци се правят всяка година!?Аз до преди`офертата`все си го отмятах като ангажимент около христова  до към 35-6г.!От внушение и безсъние даже взеха да ме болят гърдите и да ми се гади(няма др.причина 100%)!А нещо в мен крещи ,че не съм във форма за бебе(обаче може и да е шубето,откъде да знам)!
С 2 думи искам го заради годинките,заради зодията........само не и заради НЕГО,а това е.......не добре според мен!

Не искам съвет,защото аз трябва да си взема решението,след това яйцето ще се пече на моето дъ!
Но съм ви много благодарна за отговорите,чета ги абсолютно всичките и съм приятно изненадана!Когато писах темата очаквах само отг.от рода на........от първия ден на моята прекрасна бременост и т.н.!А виждам ,че има много жени които са били като мен!

Пак мерси мноооого Heart Eyes

# 127
  • Мнения: 2 237
Хей,не се притеснявай ! Щом аз,дето преди да родя не исках да видя дете (не че не ги обичам,просто не мога да се занимавам с деца  Embarassed ) станах майка,и ти ще станеш !  Ще се справиш,ще видиш.Аз дето преживях всички тези гадории се справих,та ти ли ! Някъде чака едно ангелче,готово да се всели в теб.Кога - Божа работа.Бъди жива и здрава,всичко ще се нареди както трябва   Hug

# 128
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Първият път още с първата ритниче, го заобичах, но го загубих. Сега го заобичах още щъм разбрах, че съм бременна, и се моля свеки ден за него и му казвам колко го обичам. А децата винаги са ми допадали, дори когато не съм мислела да си имам Hug

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 857
От момента, в който разбрах, че съм бременна.

# 130
  • Мнения: 1 671
И двата пъти осъзнах, че обичам децата си след раждането. Синът ми осъзнах, че обичам безумно, когато на 25 дни се наложи да го оперират и за мен светът се срина и бях готова аз да умра, но той да живее. Малката осъзнах, че обичам още по-рано, покрай страховете и тежката бременност. Още когато се роди се разплаках от щастие, че я имам най-накрая след толкова перипети. Явно вече майчиния ми инстинкт се е бил пробудил покрай първото дете.

# 131
Близначе,ти си връх!Благодаря ти ,но аз ще го помисля имам един м.цекъл време за това newsm08
А на теб Маринка приятно бременеене и лек финал Hug

Здрави и умни дечица да отгледат всички майки във форума,пожелавам от сърце!

# 132
  • Мнения: 349
С първото си дете не бях много сигурна как ще се справя, дали ще го обичам и всякакви подобни въпроси си задавах. Може би около месец след като я родих,осъзнах, че я обичам. А сега с второто още докато бях бременна, вече знаех,че обичам това бебе. 

# 133
  • Мнения: 1 629
Стреснах се, когато видях двете черти, защото не го очаквах, но след като видях как му бие сърчицето  Heart Eyes няма нищо по-мило от това .... да видиш сърчице биещо точно под твоето!

# 134
  • Мнения: 2 334
Нашето момиченце беше планирано ,но въпреки всичко се стреснах като видях двете чертички  Laughing  Започна да ми става мило когато започна да рита и вече след като се роди ми беше страшно приятно.Чувството да си майка е незаменимо Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт