Диета на кърмачката

  • 33 030
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
Аз не ги конумирам тези работи, че и още колко, предразположени сме към алергии и не ми се правят експерименти, не се оплаквам, не е толкова страшно като вярваш, че го правиш за доброто на детето си!

# 16
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Аз пък мразя всякакви диети Crossing ArmsК'во да прайш - отвътре съм си прасе Animal Pig
Лелеее!  ooooh! И аз...  Embarassed

# 17
  • Мнения: 7
Позволявам си всичко , но по-ограничено. За съжаление имам 15 кила за сваляне и все още не съм започнала нищо сериозно за свалянето им...

# 18
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Ям всичко, каквото ми доша поиска и се старая уж да е по-калорично че съм 46 кила, а малкя яко смуче..Simple Smile))Освен това още от първите дни си похапвах и ягоди и малини и прясно мляко, много бадеми и орехи, чай от коприва пих само няколко пъти. Бяха ме наплашили, че черешите прдизвиквали колики, а аз съм буквално пристрастена към тях-ядях по 3-4 черешки на ден. Само че на 2-та седмица ми писна и изядох едно кило наведнъж.....на бебчо нищо му нямаше, не съм забелязала да е ревял повече.(той си ревеше, защото беше гладен по това време).
Бях на един семинар на списание "9 месеца" и там обясниха, че кърмачката трябва да яде всичко без храните, които са си по принцип вредни (като пържените картофки например)Simple Smile)И така аз послушах съвета и слава Богу всичко е наред за сега.

# 19
  • Мнения: X
newsm09
Боже, аз ям абсолютно всичко включено и невключено в списъка... Никога не съм се ограничавала от каквото и да е, а у бебето никакви реакции не забелязвам. Дори колики няма.

# 20
  • София
  • Мнения: 432
И аз ям почти всичко. Преди два дни си позволих портокал за първи път след раждането. Изпих половин литър фреш. И... малкият се поизпъпчи на няколко места по бузките. Дали се е случвало на някоя от вас?
Съвсем отскоро си позволих 3-4 пъти зеле и боб. С тях нямаше проблем.

# 21
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
И аз ям почти всичко. Преди два дни си позволих портокал за първи път след раждането. Изпих половин литър фреш. И... малкият се поизпъпчи на няколко места по бузките. Дали се е случвало на някоя от вас?
Съвсем отскоро си позволих 3-4 пъти зеле и боб. С тях нямаше проблем.
не мисля че е от портокала.Аз пих фреш от портокал още в болницата и след това няколко пъти и сега наскоро си правих....нашия има от време на време пъпчици, но като го забърпа с мокра кърпичка и се оправя и си мисля, че е от всико дето си слага в устата и около нея.

# 22
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Криси, какви бяха пъпките? Thinking
И аз не вярвам да е от портокала.
Алергиите или раздразненията по повод дадена храна най-често се проявяват като диария (+слуз) или дерматит, а не обикновен обрив с пъпчици.
Всичко може да е, но нека не гадаем, да оставим това на лекарите. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 51
Много ми хареса статията! Чудесна е. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 562
Мале, много строга диета е трябвало да спазваме. Добре че съм имала късмета бебка да не даде реакция  ooooh!

# 25
  • Мнения: 1
Хубава тема! Нова съм тук и не знам къде точно да задам въпроса си. Мислех в темата за кърмаческата стачка, но тя е архивирана или не е писано скоро по нея. Моля, ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем да ми пише. Бебето ми е на почти 10 месеца и допреди седмица сучеше и сутрин и вечер с охота. Заради мои кожни проблеми (най-вероятно екзема на домакинята) дерматоложката ми назначи диета без зърнени храни и млечни продукти, както и детокса на д-р Михайлов+хомеопатични. Резултатът -  Twisted Evil - бебето ми втора вечер упорито отказва да суче. Сутринта в 6, въпреки, че беше видимо гладна, отново се дърпаше...А допреди това сучеше с настървение... Как да поправя стореното? Моля ви, мами, ако някой се е сблъсвал с нещо такова или е чувал, моля да ми пише.

Общи условия

Активация на акаунт