Трябва да върна мизерното майчинство което са ми давали.

  • 8 476
  • 190
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 700
Когато аз гледах деца преди много години майчинството беше до 2 г. и деца под 2 г. не се приемаха на ясла.

# 91
  • София
  • Мнения: 14 937
Роптае се, защото се практикува масово-с убедеността, че няма да ги хванат. Колкото и да повтарят момичетата от счетоводната, че давността на проверката е 5 г. назад, винаги има твърдо убедени майки, че няма да ги хванат.

Не знам авторката защо се сърди-и аз имам две деца, и за двете съм уведомявала работодателя, че ходят на ясла и майчинството ставаше 50%. Голямата я пуснах март 2005, т.е. преди промените и пак писах в декларацията, че се връщам на работа, поради това, че детето е в ясла.

# 92
  • Мнения: 5 940
Когато аз гледах деца преди много години майчинството беше до 2 г. и деца под 2 г. не се приемаха на ясла.
Сега също е до две години, но някои хора бързат да се върнат на работа.

# 93
  • Мнения: 5 710
Явно някои не бързат. Взимат мизерните пари, детето на ясла, всичко е точно. И абсурдно.

# 94
  • Мнения: 12 700
Не е толкова абсурдно. За 40 лв. в къщи не мож го изгледа.

# 95
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е толкова абсурдно. За 40 лв. в къщи не мож го изгледа.

Точно така. Няма да забравя думите на една моя позната преди години. Имаше възможност да си гледа детето, но въпреки това го даде на ясла. Та, тя ми каза, че й излиза по-евтино, защото за 20 лева (тогава таксата беше толкова) не можела нито да го нахрани, нито да го стопли. А така не й се налагало да готви за обяд и 2 закуски, да пуска бойлер и имала свободно време. Каза, че е много доволна от това, че държавата й плаща да прави каквото си иска.

# 96
  • Мнения: 4 300
Когато аз гледах деца преди много години майчинството беше до 2 г. и деца под 2 г. не се приемаха на ясла.
Сега също е до две години, но някои хора бързат да се върнат на работа.
Но деца под 2 год се приемат в ясла. А доколкото разбирам МАдам Х казва, че преди не са се вземали.

# 97
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Товяа, че някой не си е гледал работата на времето, не означава че отсега само не е редно детето ти да е в детско заведение, докато ти плащат да си го гледаш. През 2001 г, когато исках да дам детето си на ясла проучих и ми казаха, че не мога да го дам, докато съм в майчинство. Още вчера щях да пиша, че авторката е много нагла. Ама се въздържах, че като си представих как ще ме нападнете. Но виждам, че вече са и изяснили как стоят нещата.

Аман от безхаберие и наглост. За суми и цени е друга тема на разговор.

# 98
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Разбира се,че ще върнеш майчинството,което си взела без да ти се полага. Другите,които са уведомили работодателите си, някакви будали ли са,че спазват закона? А като не ходиш на работа защо не си гледаш детето? Има родители,които дават децата си на частни ясли или плащат на детегледачки,защото в държавните ясли няма места,а и на двамата се налага да работят.
Ние с толкова зор намерихме място на детето ни в ясла,защото няма места. Обаче доста майки не работят,а децата им заемат местата.

# 99
  • Мнения: 2 018
Когато аз гледах деца преди много години майчинството беше до 2 г. и деца под 2 г. не се приемаха на ясла.

Че кога е било това? Аз имам спомени от дете, когато имахме ясла до нас и можех да гледам през прозореца, да повиват бебе. Дори мисля, че сега си измислят сами това - да върви, да не върви детето. Едно време дори са ги задължавали да тръгват по-бързо на работа, след като навърши годинката мисля /свекито ми е разказвала/.

# 100
  • Мнения: 5 940
Когато аз гледах деца преди много години майчинството беше до 2 г. и деца под 2 г. не се приемаха на ясла.
Сега също е до две години, но някои хора бързат да се върнат на работа.
Но деца под 2 год се приемат в ясла. А доколкото разбирам МАдам Х казва, че преди не са се вземали.
Права си, това е явно в основата на изказването й. Само дето май Бо е права, че не е имало такова нещо. Доста от познатите ми са ходили на ясла преди да навършат две години.

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 702

Като е толкова мизерно това майчинство какъв е проблемът да го върнеш  Tired

Аз пък в момента плащам 500лв на гледачка, защото яслата се оказа, че е направена за майки в майчинство и всички деца ги вземат  в 16ч. И на мен ми идва да извадя калашника и да стрелям по такива като  nadyagenadya, защото за 10 години, откакто голямото ми дете ходеше на градина нищо не се е променило - бачкаш по цял ден, разчекваш се от бързане и детето ти е все последно. а тея дето цял ден пият кафе и обсъждат колко са некъдърни и безотговорни госпожите в градината получават и помощи на всичкото отгоре  #Cussing out

azaf, писна мииии, рокси, Джемма,   bouquet

# 102
  • Мнения: 12 700
Дъщеря ми е родена 85 - не знам точно кога направиха майчинството 2 г. Преди това беше 8 мес., така че нормално да е имало бебета.

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 21:44 от Мадам Х

# 103
  • Мнения: 4 560
Да използвам темата, за да попитам - ако майката, по някакъв повод (отглеждане на друго дете, временна ангажираност и пр.),  не може да се грижи за детето си и наеме детегледачка, също ли трябва да го декларира в НОИ? Благодаря за отговорите!  Praynig

# 104
  • Мнения: 2 018
Да използвам темата, за да попитам - ако майката, по някакъв повод (отглеждане на друго дете, временна ангажираност и пр.),  не може да се грижи за детето си и наеме детегледачка, също ли трябва да го декларира в НОИ? Благодаря за отговорите!  Praynig

Договор, осигуровки... ако има такива, предполагам да. Но нека знаещите да кажат.

Общи условия

Активация на акаунт