запек и колики

  • 5 231
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 289
Моят бебок имаше ужасни колики 2 месеца, пищеше по цяла нощ и през деня дори.Вярно е че много от капките запичат, но зависи от организма на бебето.. От около месец няма, вече мнооого рядко свива крачета и плаче.....пробвах различни капки и чайчета, но коликите си продължаваха...Панацея няма, общо взето бебетата със силни колики си проревават 2-3 месеца период  Peace Гушкай го повече и знай,че е период и ще се успокои след известно време.. Hug

# 16
  • Мнения: 3 929
Така и не разбрах дали кърмиш бебето, но определено не съм сигурна, че има запек. Това, че не ходи 4 дни, не означава непременно, че има запек. По-скоро има колики, които трябва да израсте, а ти трябва да изтърпиш. Капките не лекуват коликите, а временно облекчават състоянието на бебето. Понеже синът ми също имаше периоди, в които не се изакваше по 3-4 дни, аз също си мислех, че има запек, а се оказа, че просто детето си е усвоявало кърмата напълно и нямало какво да изаква. Това с термометъра и други подобни наистина е крайна мярка и те съветвам да не го прилагаш, освен ако не е крайно наложително. Можеш да правиш лек масаж на коремчето с кръгови движения, да притискаш коремчето с длан (аз разнасях Тони обърнат с корем върху ръката ми, гледайки към пода). Друго, което правех, е да притискам леко краченцата присвити към коремчето - задържаш до 10 и отпускаш и така няколко пъти. Гушкай си бебето, за да го успокояваш.

# 17
  • Мнения: 257
Аз давах Саб симплекс и бях много доволна и при двете си деца не са се запичали  Peace
Със какво храниш бебето кърмиш ли го? Това има голямо значение

# 18
  • Мнения: 16
Здравейте! Искам да попитам някой знае ли ефикасен лек за запек? Моето малко момченце е на 20 дена и страшно много се мъчи. Къса ми се сърцето като го гледам как плаче... Sad и тези ужасни колики... Давам му едни капки за тях - sab simplex - но ми казаха, че от тях още повече се запичал. Не знам какво да правя като заплаче от тези колики и ме е страх да му дам капки, защото после ще плаче от запек.  Sad
Благодаря предварително!

Най-ефикасния начин за колики е да му увиеш  със затоплена пелена или да го обърнеш по коремче върху коленете си,докато се успокои. А като лекарство можеш да редуваш sab simplex и espumizan. Naughty

# 19
  • Мнения: 544
Аз за запека давам овесена вода откакто се е родил. Не постоянно а само като не се изака 1-2 дни и му сваря 1 супена лъжица с 500 мл вода 5 мин. Прецеждам през марля и му правя млякото с нея 2-3 последователни хранения. Между другото ние не се кърмим вече. Бяха ме наплашили с разни глупости от рода на това че имало глутен, който бил опасен и т.н. Нашето педи каза, че няма нищо опасно, защото се съдържа в съвсем малко количество и изобщо да не се притеснявам. Това е от мен.

# 20
  • Мнения: 518
Не знам от кога не е акало бебчето, но не мисля, че има запек, по-скоро плаче от коликите. Запек е когато не е акало поне 3-4 дни. И аз давах Саб - не са я запичали. Не мога да кажа дали са й и помагали много, когато я болеше, си я болеше, независимо, че давам капки. За късмет на всички, много бързо й минаха коликите - за 20-на дни някъде.

# 21
  • Мнения: 4 447
Ако бебето е САМО на кърма е нормално и не притеснително да не ака дори над 10 дни.
Кърмата се усвоява почти на 100% и за това няма остатъчен материал. МОят син, когато
беше само на кърма не беше акал около 12-13 дни. Не мъчете детето с термометри, мушката
и какви ли не глупости, ако е само на естествено хранене. А и да не е пак не го мъчете.
Просто сменете АМ-то.

Укроти малко даването на капките. Ще направиш червата лениви и после ще се видиш
наистина в чудо.

И така, понеже нямам време да прочета цялото написано до тук, последният ми съвет е:
Слушай внимателно, докато (ако) го кърмиш как преглъща и кога гълта въздух. Това също
предизвиква колики (въздух в стомаха). Дори и да е на АМ, бих те посъветвала да смениш
биберона и/или шишето заедно с биберона.

Това е от мен, не се шашкай  Hug

п.п. Забравих да ти напиша, че когато моят син имаше колики се успокояваше само с цица.

# 22
  • Мнения: 187
Ако бебето е САМО на кърма е нормално и не притеснително да не ака дори над 10 дни.
Кърмата се усвоява почти на 100% и за това няма остатъчен материал. МОят син, когато
беше само на кърма не беше акал около 12-13 дни. Не мъчете детето с термометри, мушката
и какви ли не глупости, ако е само на естествено хранене. А и да не е пак не го мъчете.
Просто сменете АМ-то.

Укроти малко даването на капките. Ще направиш червата лениви и после ще се видиш
наистина в чудо.

И така, понеже нямам време да прочета цялото написано до тук, последният ми съвет е:
Слушай внимателно, докато (ако) го кърмиш как преглъща и кога гълта въздух. Това също
предизвиква колики (въздух в стомаха). Дори и да е на АМ, бих те посъветвала да смениш
биберона и/или шишето заедно с биберона.

Това е от мен, не се шашкай  Hug

п.п. Забравих да ти напиша, че когато моят син имаше колики се успокояваше само с цица.


Абсолютно подкрепям, говоря от ли4ен опит.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 899
Моят опит:
Против колики - Инфакол (може да се поръча он-лайн от Англия; пристига за около 5-6 дни)
Против запек - ако детето е на кърма, вече са написали майчетата; ако е на АМ - вземи му Фризовом !

# 24
  • Мнения: 3 034
принципно не е редно да сменяш АМ при най-малкото неразположение  Naughty за подобно нещо е направо безумно да смениш АМ, което е добре да се избягва по принцип (смяната). ако наистина е запек, и то тежък, и си пробвала всчко и не върши работа - тога ва да, но иначе - недей да сменяш млякото за такова нещо  Stop

# 25
  • Мнения: 493
Против запека му давах овесена вода,Саб симплекс по принцип запича.Давай му чай четата на Хипп против колики и масажчето на корема,както другите мами са ти писали,страшно много помага.Успех Peace

# 26
  • Мнения: 3 034
овесената вода съсдържа глутен и е подходяща след 6-тия месец.

# 27
  • Мнения: 336
Масажи, Бебезан и едни капки за колики на Dolche Nana ... няма ги навсякъде обаче. При нас само те помогнаха.

# 28
  • Мнения: 114
Аз съм давала саб симплекс 6 месеца-нито са му лениви червата,нито са го запичали.Но всяко дете е различно!Това с овесената вода не е добра идея-имам позната на която детето е с цьолиакия точно заради това!

Но и аз мисля че за коликите ГУШКАНЕТО е най-добрия лек! Hug

# 29
  • Мнения: 2
и аз мисля че за колики най добре е да гушкаш бебето моето е на 17 дни и вече има колики не го кърмя защото нямам кърма гледам да го гушкам и да му топля коремчето

Общи условия

Активация на акаунт