Отговори
# 15
  • Мнения: 2 229
Ух каква гадна тема. Sick
На мен никога не са ми правили зъбите, но сега май ми се е появил кариес (някаква черна точка имам) и ще си умра от страх от няколко дни, като си представя, че ще ме човъркат, не знам от кое по ме е страх - от упойката или от човъркането, но със сигурност упойка ще искам. Само като ми чистеха зъбите веднъж, ми пръскаха лидокаин, не мога да си представя по-силна болка, ужассссс Sick Cry

# 16
  • Мнения: 4 068
  Това, което аз знам е, че когато се постави упойка, зъболекаря  няма как да знае в какво състояние е  зъба/нерва/.ЗАщото  той трябва да разбере дали те боли или не, за да предприема по-нататъшни действия.Според мен е оправдано само в случаите  на хора с  непоносимост към болка.Инъче е глезотия, която може да им коства зъба/зъбите/.

Това абсолютно не е верно. Първо ако един зъболекар разчита само на болката, за да определи какво му е на един зъб, то по-добре не ходи при него. Тия хора все пак учат 6 години най-малко и не ги учат само по болка да разпознават симптомите на едно или друго заболяване. Второ-преди беше трудно да се определи дължината на канала на зъба ако е сложена упойка, но на днешно време има апекс локатори за тази работа и няма нужда от излишно причиняване на болка. Абе общо взето има много модерни методи и апарати за работа, която да е и в полза на пациента и в улеснение на зъболекаря и ако някой казва обратното значи или отдавна е спрял да се развива в професията си или не му се инвестират пари в техника и курсове за обучение, а това не говори никак добре за самия човек.

# 17
  • Мнения: 1 217
Безкрайно благодаря на всички ви за разбирането! Hug Hug Hug Моля  всяка мама,ако  познава зъболекар,който счита за ненужно да ми бръкне с шилото в зъба за да се увери,че е болен да ми прати координатите му на ЛС!И да работи с добри и сигурни упойки разбира се! Hug Hug Hug Сегашният ми ми го каза още докато лекувахме другите,без да ме преглежда,че ми е за правене този зъб,но вчера незнам защо му трябваше първо да го "види".

# 18
  • Мнения: 872
Ако наистина толкова те е страх и изпитваш фобия към ходенето на зъболекар,следващия път си искай обща упойка,няма начин да не те хване  Peace

# 19
  • Мнения: 2 229
Ако наистина толкова те е страх и изпитваш фобия към ходенето на зъболекар,следващия път си искай обща упойка,няма начин да не те хване  Peace

Обща упойка - пълна упойка ли значи, това май е невъзможно за едни зъби? newsm78

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не съм чула поне такова нещо, а и ми изглежда абсурдно Rolling Eyes А иначе - моя приятелка ми се оплака, че миналата седмица зъболекарката, която на всичко отгоре и е позната, не използвала упойка, докато и ровичкала зъба Sick И даже и казала да не подскача така на стола. Бях направо възмутена, как може такова нещо. Моят зъболекар ми слага упойка винаги, абсолютно винаги, когато има дори минимална вероятност да ме заболи. Знае, че не издържам на болка и изобщо не му минава през ума да мъчи мен, а и себе си. Но е във Варна, а ти може би си от София?

# 21
  • Мнения: 1 217
Да,от София съм,но ти благодаря много! Hug Hug Hug Май докато не започнем масово да ставаме от стола при проява на грубост няма да получим желаното обслужване newsm78
Момичета,разбрах,че някъде на Чумерна имало клиника за лазерно лечение на зъби.Някой може ли да сподели впечатления от този вид лечение? Hug Hug Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 872
Ако наистина толкова те е страх и изпитваш фобия към ходенето на зъболекар,следващия път си искай обща упойка,няма начин да не те хване  Peace

Обща упойка - пълна упойка ли значи, това май е невъзможно за едни зъби? newsm78
  Съвсем не е невъзможно.Необходимо е обаче това да стане в клиника,в която има необходимото анестезиологично оборудване и анестезиологичен екип.  Друг е въпросът,че един качествен зъболекар,напр. хирург, така може да постави местна упойка,че нищо да не се усети.

# 23
  • Мнения: X
Ако наистина толкова те е страх и изпитваш фобия към ходенето на зъболекар,следващия път си искай обща упойка,няма начин да не те хване  Peace

Обща упойка - пълна упойка ли значи, това май е невъзможно за едни зъби? newsm78
  Съвсем не е невъзможно.Необходимо е обаче това да стане в клиника,в която има необходимото анестезиологично оборудване и анестезиологичен екип.  Друг е въпросът,че един качествен зъболекар,напр. хирург, така може да постави местна упойка,че нищо да не се усети.
Абе пълна упойка за лечение на един зъб на мен ми се вижда малко прекалено.Чак пък толкова ли се паникьосва тоя човек,що ли?Дядо ми на 88 г. му смениха тазобедрената става /с още две последващи операции/само с обезболяване от кръста надолу,а тук за един зъб толкова паника?Смело бе човек,от лошо има и по-лошо,бива ли така?

# 24
  • Мнения: 1 217
Е,само за един не съм се решила.....засега,поне да ми направят всичките Laughing  Паника съм си,знам,но и пък върху възпален нерв да ти чигъртат с машинката е ужасно.

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 18:58 от Хайдут Велко

# 25
  • Мнения: X
Е,само за един не съм се решила.....засега,поне да ми нааправят всичките Laughing  Паника съм си,знам,но и пък върху възпален нерв да ти чигъртат с машинката е ужасно.
А,спор няма,без упойка в никакъв случай,но не и пълна,все пак колкото и зъби наведнъж да ти правят с едно приспиване няма да си минеш,така че това го забрави.Но непременно трябва да се ориентираш към способен и спокоен специалист.Аз като ученичка толкова страх бях насъбрала от зъболекарката там,че не ми се стъпваше.Откакто си ходя при сегашния ми зъболекар/вече 13 години/отивам без никакви притеснения,абсолютно съм спокойна,като ми бодне упойката,затварям очи и......той да си стърже,аз си блуждая....Само като ще ми затваря зъб окончателно вече не ми слага упойка,защото и без това няма да ми стърже с маш.,да не се гевезя излишно. Mr. Green

# 26
Здравейте, аз съм болна от тириодит на хашимото и се налага да ми извадят 1 зъб, но тей като никога не са ми вадили до сега зъб има ли проблем с упойката като съм с това автоимунно заболяване? Моля ви ако някой знае нещо да пише, че умирам от страх:(

# 27
  • Мнения: 26
Здравей, Хайдут Велко!

Сега ще се опитам накратко да отговоря на повечето ти въпроси. Проблемът с обезболяването на долни задни зъби е често срещан. Това се дължи на факта, че нерва, който ги инервира се намира защитен в костта на долната челюст, а тя е доста плътна. Ако се бие упойката във венеца до зъба (както при горни и предни долни зъби) анестетикът не стига до нерва и не се постига обезболяване. За това, когато трябва да се обезболи такъв зъб, така се поставя инжекцията, че да се облее нерва с анестетик преди той да влезе в костта, т.е. на място различно и далечно от зъба. Къде точно е това място, стоматологът определя по различни ориентири, но за съжаление те не винаги са ясно изразени и не винаги показват точното местоположение. Може да се получи неприятно стечение на обстоятелствата,както при тебе - резултат от индивидуални анатомични особености и техника на стоматолога при поставянето на тази упойка.

Другата упойка, за която са писали момичетата, тази с химикалката, също е приложима, но тя има краткотраен ефект - за около 20 мин.

Към днешна дата бих казала, че посещението в стоматологичния кабинет не е толкова страшно и сравнително безболезнено. Успех! Hug

# 28
  • Мнения: 1 217
мимоза79,според мен задължително трябва да се консултираш с лекар,защото каквото и да ти кажем ние ще е само предположение.Аз лично не вярвам да няма начин да ти поставят упойка. Hug
Ri6i,така е,да,той ми я би далече от зъба,обаче според мен или не е уцелил мястото,или просто не изчака достатъчно,защото му беше претоварен графика.Сложи ми и такава с "писалка",но не ми помогна.Ще си ям на другата страна и тайничко ще се надявам,че докато одъртея медицината ще напредне и ще могат да ми оправят зъба с 2-3натискания на копче Mr. Green Laughing Laughing Embarassed

# 29
до  mimoza-ako e dobre kontroliran няма проблем,това обаче трябва да бъде преценено от лекаря ,занимаващ се с основното заболяване и то в писмен вид.

Общи условия

Активация на акаунт