много неспокоен сън

  • 3 743
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
като за начало: къркоренето е много по-свързано с празен стомах, отколкото с колики. ако се съобразяваш със съветите на някой педиатър за хранене в режим и наливане с вода през останалото време, значи е много вероятно бебето ти да не получава мляко колкото и когато то иска. при това положение на празния му къркорещ стомах, всякакви медикаменти действат още по-зле. храни си бебето на поискване, каквито са съвременните препоръки и за бебета, хранени с АМ. бебе с празен стомах няма да се облекчи от капки и сешоари. единствено правилно е да се храни, когато му се яде. ако чуя на сина ми стомаха да къркори, първо ще предложа мляко, а не капки.
сънят на бебетата е неспокоен по принцип. това не е притеснително, ако всички останали причини са изключени: не е гладно, не е мокро, не го боли нещо, не е уплашено/самотно и т.н.

# 16
  • София
  • Мнения: 98
може при вас да е от коликите  но не е лошо да ви кажа че една моя приятелка и колежка го кърмеше добре имаше кърма но то плачеше казвах и че е гладно но тя вика виж как гълта не е гладно оказа се че кърмата и е слаба ката коластра това и го казаха в болница но не ви казвам че при вас е така просто го знайте Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 629
И моето бебе така ревеше със затворени очички, защото му се спеше, а коремчето го болеше. Аз съм супер доволна от САБ емулсия. Еспумизана минаваше за 15 мин. и бебо пак започваше да реве! Прави масажче на коремчето и я дръж върху теб на корема ти. Сто процента си прочела някъде как! Успех!

# 18
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
И при нас нищо не помагаше , оказаха се колики и просто трябваше да изчакаме да отминат

# 19
  • Мнения: 6 713
Колики са това. Гушкане, сешоар, масажче (леко обаче) трябва да помогнат бебо да се успокои Peace

# 20
  • Мнения: 4 784
При нас помогна сито бебе плюс Инфакол.

# 21
  • Мнения: 925
Пробвай с петте правила на д-р Карп, има тема във форума, на 1ва страница е в момента Peace

# 22
  • Свищов
  • Мнения: 33
благодаря за отзивчивостта на всички, ние сме на месец и половина и сме все още така, с тая разлика, че и двете ръце са вътре в устата, върти се много, и пак със затворени очи-със сигурност не е гладна, мокра и само през нощта е така, през деня спи по-спокойно/за съжаление само половин час/. Дано премине по-бързо тоя период, че не може да се наспи мъничето  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 960
при нас помогна Инфакол Peace

# 24
  • Мнения: 12
При нас никакви капки не помогнаха, облекчаваше го седенето в кошчето за кола (в един момент дори спеше в него), за което аз много се притеснявах, но говорих с ортопед и той каза, че няма проблем. По време на кърмене го слагах, така че дупето ми да пропада между краката ми и да присвива коремчето, това също даваше временни резултати. А през нощта спеше поне по 2 часа върху корема ми.  Хубавото е, че  е временно и преминава.  Grinning При нас продължи почти три месеца. 

# 25
  • Мнения: 700
И ние пробвахме какво ли не за колики. Помогна ни значително чай от анасон леко топъл. Само няколко глътчици го успокояваха и можеше да се наспи през нощта и през деня.

# 26
  • Мнения: 32
Здравейте мами , какво имате предвид като пишета за сешоар , че аз съм мама на 17 дни и все още много неща не са ясни и се учим

# 27
  • Мнения: 991
Здравейте мами , какво имате предвид като пишета за сешоар , че аз съм мама на 17 дни и все още много неща не са ясни и се учим
Ако бебчето има колики, понякога се успокоява, ако затопляш коремчето със сешоар. Топлината и шума го успокояват. При нас действаше.

Общи условия

Активация на акаунт