златна гривна-за или против

  • 26 771
  • 170
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 314
И аз не обичам бижута на малки дечица, освен някакви весели детски моделчета - пъстро герданче или гривничка с мъниста примерно. Злато не бих сложила на малко дете по какъвто и да е повод.
Peace
против всички дрънкулки по децата

# 16
  • Мнения: 3 886
мисля че това е само твое мнение .Тук виждам масово са против.Обаче сигурна съм  че от тези който са против поне половината тук от форума които съм виждала децата им носят обици  и гривни.

По темата мен не ме е страх и 2те ми деца носят злато.Малката с е обици и гривни а брат  и е с обеца bowuu

# 17
  • софия
  • Мнения: 636
за градината-ние записахме вече Елена на градина и не са ми казали нищо за обици. Казах на директорката, че носи обици и тя каза нищо, много хубаво нали е момиченце!Ще внимаваме при преобличането и въпросът се приключи. Сигурно има значение каква е градината.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Сигурно има значение каква е градината.
По-скоро има значение колко е акълът на директорката Laughing

По темата - не одобрявам скъпите бижута по малки дечица, селянее ми, извинете за прямотата. Не го намирам нито за красиво, нито за безопасно. И ако видя момиченце с дребни обички в групата на сина ми/ е, сега може би не, но преди като беше по-малък и слагаше всичко в устата/, щях да вдигна луд скандал.. Ако не мислите за безопасността на децата си, мислете поне за тази на хорските деца Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 537
Отделно от въпроса за вкуса, ще спомена това:
В нашата градина е абсолютно забранено, децата да идват със златни бижута, особено обеци, защото често падат и може да ги глътнат (ако не едно, то друго дете, което не е свикнало). Миналата година още първите дни откриха паднала обеца, която се търкаляше между столовете по време на родителската!

По въпроса за вкуса - по-голяма безвкусица не си представям, а - може би ланец на малко мамченце.

О, да и това чудо видях. На площадката веднъж имаше едно семейство с малко момче, на около 3-4 годинки. С ризка, панталонки и...ланец.  Shocked Много смешно ми стана. Ама не посмях, че таткото един бабанко...
Иначе аз не мисля, че трябва да ги кичим отсега с разни бижута децата, аз обици не мисля да й слагам дори, поне докато не стане достатъчно голяма, че да разбира и да изяви желание сама. Ако поиска ще й пробием ушите. Но иначе...От кръщенето ние имаме 2 златни синджирчета и едно сърчице, като порасне й ги връчвам и да ги прави каквото иска.  Peace

# 20
  • Мнения: 4 965
За съвсем малки деца - под 2-3 г. съм категорично против, заради безопасността им /та те слагат всичко в устата/, а и не ми изглежда красиво, а леко смешно. За дете над тази възраст - става, но само при някакъв повод и при категорично желание на детето да е "като мама".
Аз самата много харесвам злато, но професията ми не позволява да нося много бижута. Затова си купувам и нося при определен повод. По същия начин практикувам и за децата ми. Купувам им злато в смисъл на определен вид инвестиция, а и бабите, кръстниците и др. роднини също им купуват - не им го давам за подарък, а го прибирам за след години. Обици не бих им сложила още, заради безопасността - не се знае дали при преобличане, при игра или просто някой на улицата няма да им скъса ухото...
Тази година бяхме канени на над 10 сватби и дъщерите ми бяха шаферки на повече от половината. По този повод /понеже те настояваха/ им купих тънки гривнички с плочки с имената и им ги слагах за самите сватби, заедно с официалните дрешки.
Изобщо, прекомерното кичене с бижута или твърде екстравагантната визия още не им подхожда на възрастта. Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
За толкова малко дете мисля че не е подходящо. В нашата детска градина госпожите не дават да се носят златни бижута защото е имало случаи на изгубена обеца в пясъка и обвиняват госпожите. Ако родителите настояват , тогава подписват декларация че госпожите не носят отговорност при изгубване.

# 22
  • Мнения: 126
Когато ме изписаха от болницата с бебето, преди мен изписаха една циганка и с нея се засякохме в стаята за обличане. Та, малкото циганче беше със рокля с куп къдри. На вратлето имаше разни висулки, а на главата низ от златни монети.
Сега когато подариха на дъщеря ми обеци, гривна и верижка се сетих за това бебе и моментално ги прибрах. Обеци ще има когато сама отиде да си продупчи ушите.

# 23
  • Мнения: 9 483
Имах една скъсана и мн тънка златна гривна-още от 5-6мес възраст я сложих на синковеца, имаше на нея от онези мъниста или "очи" против уроки..не знам точно как ги водят, но я скъса и той на свой ред преди седмица.
В градината естествено съветват да са без подобни бижута- и разбира се са прави Peace
Та по всяка вероятност няма да я оправям за да я носи Thinking

# 24
  • Мнения: 2 197
Единственото дете със златна гривна, което съм виждала беше едно циганче. И да ти кажа на мен ми се видя точно правилно - винаги съм мислила, че това е груба селска проява типична за ... цигани. Против съм подобни украшения - за малки деца те са по-скоро опасни. Не само защото могат да ги загубят, а защото могат да се счупят, погълнат, да се надере на закопчалката и т.н. За мен единственото допустимо нещо е семпли златни обеци и то когато детето е достатъчно голямо, за да разбира. Аз планирам да сложа на дъщеря ми чак другата година. Иначе тя има 4 златни гривнички подарени досега. Седят си и чакат да порасне, за да ги претопим и да направим нещо от тях. Като гривни определено няма да и ги сложа.

# 25
  • Мнения: 4 965
Имах една скъсана и мн тънка златна гривна-още от 5-6мес възраст я сложих на синковеца, имаше на нея от онези мъниста или "очи" против уроки..не знам точно как ги водят, ...

Това е "всевиждащото око на Аллах". Като човек, който също е далеч от тази религия, винаги съм се чудела защо хора, които не знаят какво символизират, ги носят...

# 26
  • Мнения: 9 483
Имах една скъсана и мн тънка златна гривна-още от 5-6мес възраст я сложих на синковеца, имаше на нея от онези мъниста или "очи" против уроки..не знам точно как ги водят, ...

Това е "всевиждащото око на Аллах". Като човек, който също е далеч от тази религия, винаги съм се чудела защо хора, които не знаят какво символизират, ги носят...

А аз се чудя що е тоз тон newsm78 Първото ти изречение е напълно достатъчно.
Аз съм писала-не знам как се казва, казвали са ми/и от там "знам"/ че е против уроки.

# 27
  • Мнения: 4 668
Две от нещата , които за мен са проява на крайно лош вкус е да видя :
1. Дете със златно украшение .
2. Малко момиченце с лакирани нокти  ooooh! Това второто ме отвращава истински .

# 28
  • Мнения: 4 965
...
А аз се чудя що е тоз тон newsm78 Първото ти изречение е напълно достатъчно.
Аз съм писала-не знам как се казва, казвали са ми/и от там "знам"/ че е против уроки.



Къде го видя "тоз тон"? Нито пиша с главни букви, нито съм сложила някакви човечета...
Споделих мнение - не е конкретно за теб, а за всички, които го носят, а не знаят /на ден срещам поне 2-3 жени или деца с такова око на гривните или синджирчетата си. Питала съм някои от тях - не знаят какво символизира...
И пази от зли джинове /духове/, от завист и от зли мисли. Носи се от наистина вярващи мюсюлмани, както и "ръката на Фатима".

# 29
  • Мнения: 2 229
2-годишно дете и златна гривна - нелепо! Naughty
НО, ако бабата много иска да направи такъв подарък (има и такива инатливи) - да й купи златна гривничка, но като за голямо момиче, и ще й я подарите като стане на 16-18. Peace

Имах една скъсана и мн тънка златна гривна-още от 5-6мес възраст я сложих на синковеца, имаше на нея от онези мъниста или "очи" против уроки..не знам точно как ги водят, ...

Това е "всевиждащото око на Аллах". Като човек, който също е далеч от тази религия, винаги съм се чудела защо хора, които не знаят какво символизират, ги носят...

Не знам как изглежда "всевиждащото око на Аллах", но аз се сетих за онези очи - сините, които доколкото знам се казват "окото на Медуза" и точно те пазят от уроки и т.н. може такова да има предвид. Rolling Eyes Аз имам точно такова...

Между другото и "ръката на Фатима" имам Laughing, златна, но не я нося, защото не ми харесва - подарък беше...

Общи условия

Активация на акаунт