Системи и хапчета за предизвикване на раждането.

  • 22 354
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 447
Първият път преносих три дни и родих нормално без хапчета и системи и то за час и полувина.
Вторият път докторката ми предложи да ми сложи някъкво хапче и каза,че до два часа ще родя.
Да но не.Два дена бях с много силни контракции,но разкритие така и не се получаваше.В един момент
спрях да чувствам бебето и тогава ми казаха,че то губи тонове и се наложи да ме одрежат.
Сега съжалявам,че се съгласих на това хапче,но важното е ,че всичко свърши добре.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
Е, защо реши, че ще преносваш - имаш цели 2 седмици, за да почне едно нормално раждане.А и да преносиш малко - страшно няма.
Като цяло системите и хапчетата са отврат и по-добре да минеш без тях.
Хапчета не са ми слагали, но система - да...е  - пълен отврат е.Контракциите стават по-болезнени и по-рязки...т.е. без система започват леко и посстепенно се усилват - със система - почва рязко и болезнено, като от нищото и то с пиковата болка. Да не говорим, че ако не оцелят хубаво капката, могат да те вкарат в една постоянна контракция или почти без интервал между отделните такива....

# 17
  • BG
  • Мнения: 1 900
И на мен ми го предизвикаха с хапче,но незнам как се казва.

# 18
  • Мнения: 174
На мен ми сложиха такова вагинално хапче. Приеха ме с 3 см. разкритие, след 3 часа като ме закачиха на система  имах 9. Само да отбележа, че контракциите започнаха изведнъж (15 мин. преди да вляза в предродилна)и бяха много болезнени. Час и половина след това се появи красавицата  Simple Smile
Раждах в Шейново.

# 19
  • Мнения: 438
Приеха ме в болницата в 21:30 с много леки контракции, които бяха през 5 мин.Разкритието ми беше едва 3 см.За предизвикване на по-голямо разкритие започнаха да ми поставят инжекции от вит.В (май беше В6) със бусколизин.Смятаха, че с 3 инжекции (през 3 часа), ще се стигне до пълно разкритие, но след цялата работа разкритието стана 5 см. Започнаха да поставят още инжекции - накрая станаха общо 6 , а разкритието - 6 см.После усетих, че нещо ми притопли и помислих, че са ми изтекли водите, а като погледнах всичко беше в кръв - оказа се, че изведнъж от 6 см разкритието е станало пълно... Rolling Eyes
 Поставиха ми система след 10-ина минути и след половин час - в 12:55 Бебо се роди.

# 20
  • Мнения: 1 763
Защо си мислиш, че ще преносиш? Аз 5 дни преди термина нямах абсолютно никакво разкритие, бебето до последно беше високо. Преносих 6 дена, но бебето тръгна само, както си беше високо, не са ми предизвиквали раждането. По мое желание ми сложиха епидурална упойка, след като ме хвана, ми сложиха и система окситоцин, но болки не усещах, заради упойката. Имах 5см разкритие, когато отидох в болницата, след два часа, когато ми сложиха и системата, имах вече пълно разкритие. Сега се замислям, щом съм имала разкритие, защо са ми сложили окситоцин, ама докторска им работа.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 289
Родих 10 дни преди термина с предизвикване на раждането.1/4 Цитотек орално и система Окситоцин /преди системата ми спукаха мехура/ Родих за около 2  - 2.30 часа , без усложнения  Peace

# 22
  • малко градче
  • Мнения: 188
И аз като теб първият път не усетих,че раждам.Всичко мина с мноооого леки болчици някакви си. Но вторият път- майко мила.Преносвах 6 дни.Сложиха ми хапче-нищо.Включиха ми система окситоцин в 6 часа сутринта. На 1 см. доктора при преглед ми спука водите и почнаха едни болки.Накрая ми дадоха бусколизин през маска,но в същия момент започнаха напъните.Всичко приключи в 13,30ч. с два напъна.Интересното е ,че и дъщеря ми е родена в 1,30,но през нощта.Уж казват,че с второто е по-лесно,ама не е.

# 23
  • Мнения: 3 506
А защо реши, че ще преносиш? Я малко по-позитивно мислене  Simple Smile

Дори да преносиш, може да се изчака поне още десетина дни, преди да се предизвика изкуствено раждане. Има цял куп немедикаментозни техники за предизвикване на родова дейност, които ще можеш да пробваш през това време. А дотогава - много движение и позитивно мислене   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт