Вявно ли е, че в 8я месец бебетата не оцелявали?!

  • 5 882
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 438
Браво на belinda.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Пълни глупости Peace
Колкото по-късно се роди,шанса е по-голям Peace

# 17
  • Мнения: 1 554
много хубави приятелки имаш Stop

# 18
  • Мнения: 4 965
Белинда е права. Peace
А и това е било много отдавна - по времето на бабите ни.
Иначе, аз "оцелявам" вече повече от 30 г., а децата ми повече от 4. И трите сме "осмачета".  Wink

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 17:45 от azaf

# 19
  • Мнения: 378
Детето на сестра ми се роди в осмия месец. Живо и здраво е, вече голямо. 

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 18:32 от Цветава

# 20
  • Мнения: 9 814
Детето на най-добрата ми приятелка е осмаче.
Жива и здрава е.

# 21
  • Мнения: 489
На мен свекърва ми ми го каза това преди 2 седмици. Опитах да споря с нея, понеже моя добра приятелка роди в 8-ми месец и детенцето и е живо и здраво, но тя "не! - сигурно е било влязло в 9-тия, дори и с няколко часа и затова - в 8-мия умират 100%" .   #Crazy
Ей, много гадно ми стана. Но са пълни глупости.

# 22
  • Мнения: 145
На мен свекърва ми ми го каза това преди 2 седмици. Опитах да споря с нея, понеже моя добра приятелка роди в 8-ми месец и детенцето и е живо и здраво, но тя "не! - сигурно е било влязло в 9-тия, дори и с няколко часа и затова - в 8-мия умират 100%" .   #Crazy
Ей, много гадно ми стана. Но са пълни глупости.

Що за безбожни тъпотии  #Crazy
То е ЛОГИЧНО, че колкото повече в коремчето на мама толкова по-добре!

# 23
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз съм чувала такива работи. Обаче имам наблюдения, че бебета, родени в осмия месец са си живи и здрави.
Според мен, въобще не се тормози с такива неща.

# 24
  • Мнения: 2 334
Аз също съм чувала такива неща и докато бех бременна попитах лекарката ми и тя ми каза че няма такова нещо и че колкото повече бебето е в корема на майка си толкова по голям шанс има за оцеляване и че съответно бебетата в 8 месец имат по голям шанс от бебетата в 7 месец  Peace

# 25
  • Мнения: 30
Абсолютно съм съгласна, че не е вярно.
Даже имам позната, която е родена не в 8-ми, а в 7-ми месец и си е жива и здрава, скоро ще навърши 21г.

# 26
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Още едно осмаче да се разпише... по времето на бабите ни е било така.

# 27
  • Мнения: 1 080
Било е вярно преди много години. Преди да открият сърфактанта, който покрива алвеолите в белите дробове. Тогава осмачетата са оцелявали по-трудно от седмачетата, защото точно в осми месец този сърфактант липсвал или тогава се синтезирал ли..нещо такова, забравила съм. Но вече няма нищо подобно, защото всяко недоносено бебе незабавно се инжектира с медикамент, стимулиращ синтеза на това вещество, благодарение на което белите дробчета функционират. Така че към днешна дата - колкото по-дълго износване, толкова по-добре Peace
Благодаря ти много, че ни го разясни.
Много пъти съм се питала къде е отговора.
Защото за да се казва така едно време - значи има причина.
Чудно ми е било защо и сега разбрах - мерси за полезния пост!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 23 096
Детето на сестра ми се роди в осмия месец. Живо и здраво е, вече голямо. 
Я стига - колко много деца са родени живи и здрави в 8-ия месец! Няма ли за какво друго да си говорите, а си пълните главите с щуротии  Peace

# 29
  • Мнения: 4 555
Моята дъщеря е родена в 30 гс. Това е 8-ми месец по всички правила.
30-та седмица е 7-ми месец според мен  newsm78

"не! - сигурно е било влязло в 9-тия, дори и с няколко часа и затова - в 8-мия умират 100%" .   #Crazy
Обясни и това, което е написала Белинда и ще и вземеш акъла Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт