А що е то "хомеопатия"?

  • 2 731
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 655
Не знам аз ли съм такъв неверник ама каквото и да чета за хомеопатията единственият извод който си правя е . ето ти малко захар на гранулка но ако я изпиеш с много вяра и в точно определен час след точно определено нещо ще се излекуваш и още как. Пък от друга страна толкова много хора споделят че са много доволни от хомеопатичните средства. Незнам какда си го обясня.  Confused
Хомеопатията съвсем не е с плацебо ефект, как си обясняваш тогава ефекта при бебета или дори при хора в кома.
И едва ли докато не видиш с очите си ефекта, би повярвала че 'бонбончетата захар' действат.

# 16
  • Мнения: 1 655
Само с четене, няма да се излекуваш Wink
Взе ми думите от устата:)
Ние тук може да си приказваме много, едва ли тази или която и да било тема би убедила някого. Докато не се опита, няма начин да разбереш дали действа.

# 17
  • Мнения: 5 370
Ами аз не съм "неверник"-напротив,искам да повярвам,ама защо досега кашлицата ми не се е излекувала,а пия Стодал? newsm78
Пробвала съм и други варианти-хомеопатични хапчета за пресипнало гърло,мииии..как да кажа сега, че ми е подействало?
 Thinking

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Сърдечо, опитай с класическа хомеопатия!

# 19
  • Мнения: 1 655
Ами аз не съм "неверник"-напротив,искам да повярвам,ама защо досега кашлицата ми не се е излекувала,а пия Стодал? newsm78
Пробвала съм и други варианти-хомеопатични хапчета за пресипнало гърло,мииии..как да кажа сега, че ми е подействало?
 Thinking
Твърде много възлагаш като задачка на таратор като 'Стодал'Simple Smile
Хомеопатични лекарства се изписват само от хомеопати. Има над 4000 вида, само квалифициран класически хомеопат би определил кое от всичките ще подейства на кашлицата ти.
Всичко което описваш са комбинирани препарати, за тях по добре да не се изказвам, както и за Куетюд-а който се хвали в друга тема Simple Smile

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
СърДечко, след нашите перипетии по болници и лекари, доста се разтърсих из нет-а, прочетах много и реших, че ще пробваме с хомеопатия. Довечера имаме час при педиатър-хомеопат.
На въпроса ти мога да отговоря (съвсем лаишки!) така: има два вида хомеопатия - класическа и "боаронска". При първата лечението се провежда индивидуално за всеки човек, като лекарят-хомеопат определя какво ще е лекарството, което ще подейства именно при този пациент. При втората има готови лекарства (предполагам такива си пила?!), които уж действат на всички, но повечето не успяват да се справят с по-сериозни заболявания. Пробвай с класическа хомеопатия, може и да ти се оправи кашлицата! Hug

# 21
  • Мнения: 3 211
Чоколина, и Габи беше като твоята Мони, преди да почна да я лекувам с хомеопатия, сменяхме антибиотици, бронхити, ангини, отити, синузити и т.н., искаха да я вкарат в болница, но аз се разписах, че не искам, абе много боледуваше като почна ясла. Откакто се лекува с хомеопатия, давам също и имуностимулатори, по съвет на хомеопатката, за 7 мес. 1 варицела и 1 грип.
Само трябва да знаеш, че трябва да се довериш на хомеопата си, да наблюдаваш много детето си и да имаш търпение. Лечението не е както с антибиотиците или панадол-а, по-бавно е (в повечето случаи). Първо организма трябва да се изчисти от всички антибиотици, а които е натровен и постепенно ще почнат да действат хомеопатичните.
Успех на всички и по-малко болести!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
very_nice, дано и при нас стане така! Днес бях очарована от педиатъра-хомеопат, при който ходихме - надявам се и за в бъдеще да съм доволна (по-добре да не се налага, де!). Предписа й (освен "Езберитокс"-а, който пие от седмица насам) някакъв индийски имуностимулант (не мога да разчета рецептата  Embarassed - пусти докторски почерци!), утре ще го купим и ще напиша какъв е.

# 23
  • Мнения: 1 655
Chocolina, вие като педиатър или като хомеопат го посетихте? Защото това не е предписание като за посещение при хомеопат.

# 24
  • Мнения: 6 155
Chocolina, вие като педиатър или като хомеопат го посетихте? Защото това не е предписание като за посещение при хомеопат.

Стана ми интересно  Blush Светле, би ли споделила как протича едно посещение при хомеопат?   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 655
Провежда се хомеопатично интервю, което трае около 2 часа.
Ето тук има примерни въпроси които се задават по време на интервюто. На тази база се определя най-подходящото хомеопатично лекарство, което хомеопата дава да изпиеш още в кабинета. Ако се лекува дете, то интервюто се провежда с майката, като се проследява историята още от момента на зачеване, протичане на бременността, раждане...
След даване на лекарството се поддържа връзка с хомеопата, като се следи какъв ефект, ако няма желания ефект, се сменя...

# 26
  • Мнения: 6 155
Благодаря ти!  Grinning

# 27
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Chocolina, вие като педиатър или като хомеопат го посетихте? Защото това не е предписание като за посещение при хомеопат.

И като двете!
Проведе интервюто, за което казваш - не продължи 2 часа - но доста дълго ни разпитва: за раждането, за нашите боледувания с татко й като малки, за най-различни неща от ежедневието и характера на Мони. Определи лекарството й (хомеопатичното), но за в бъдеще, каза, че в момента няма нужда от него.
А имуностимулаторите ги предписа като педиатър - заради прекараното наскоро боледуване и 5-те антибиотика, които пое Мони през това време, а и заради яслата (която подновяваме след седмица).

Общи условия

Активация на акаунт