Втора градска или Токуда - коя болница ще ми препоръчате за раждане?

  • 12 474
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 376
Окръжна болница -София.

Britt   това не е вярно. Окръжна също са с този статут.

Освен това отделението е малко и лекарите имат време да обгрижват пациентките си по-внимателно, отколкото в големите конвейри - Шейново и Тина Киркова.
Окръжна е и единствената болница в София, в която изборът на екип е само 500 лева независимо то начина на раждане - нормално или секцио.


Не знаех за окръжна. На мен информацията ми е от д-р Попиванова. Тя каза, че много болници работят по програмата, но само 2ра градска е със статут.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 430
Да разбирам ли,че където и да отидеш да раждаш,трябва да се бръкнеш в джоба?
Как стои въпроса с Майчин дом?

# 17
  • гр.Сливница
  • Мнения: 84
Здравейте ,аз съм се насочила към Втора градска болница почти от самото начало на бременността.Похвалиха ми я неведнъж и реших там.Има стая за следене на тоновете на бебето - 20лв,има и ултразвук - 30 лв.Ходи се в родилното отделение - отзад през входа на родилна зала. Но там е ако наближаваш термин или пренасяш иначе те наблюдава твоето АГ.Всички са мили и отзивчиви.успех!!!

# 18
  • Мнения: 262
Смути ме това, написаното за банята - как така няма баня?
Искате да кажете - няма по стаите, а има няколко общи или как? Просто не може да няма баня, защото родилките имат рани и нали трябва да си правят "тоалет"! То една рана ще се инфектира, ако не се миеш! Да не говорим за промивките със смрадлика...

# 19
  • София
  • Мнения: 23 097
Виждам, че още няма отговор относно баните! Предполагам, че наистина става въпрос, че няма към всяка стая. Аз лежах в началото на бременността си за болничен в отделение "Патологична бременност" във Втора градска и там имаше обща баня (две на брой) и тоалетни. Но беше много чисто, аз по принцип съм гнуслива, но там нямах проблеми - личи си че бяха правили ремонт наскоро!

# 20
  • Мнения: 525
Казвам за банята. Макар и да не съм написала, че няма.
Тя е обща и не беше в много добро състояние. Но се преживява. Течаща вода има.Simple Smile

Иначе в стаите си има чисти мивки /2 бр./, които улесняват доста положението на кърмещите.

# 21
  • Мнения: 120
Аз не съм раждала в нито една от двете, но не бих се замисляла за избор - бих избрала Токуда. По-добри лекари, най-модерната техника, отлични условия. Един от най-добрите неонатолози в страната - др Масларска завежда неонатологията.

# 22
Да разбирам ли,че където и да отидеш да раждаш,трябва да се бръкнеш в джоба?
Как стои въпроса с Майчин дом?
Здравей, Madam Stasita!
Мен ме следят в Майчин дом (ЖК), но не бих раждала там! Не зная като цени как стоят нещата, но там е като на Централна гара, съжалявам, но това ми е най-близката асоциация. Страшно много хора по коридорите, всеки влиза и излиза когато и където пожелае, бебетата направо на конвейр имам чувството, че излизат ... и т.н. Обстановката лично мен ме изнервя там, а мисля, че това е крайно нежелателно в такъв специален момент!
Иначе не е необходимо да се "бъркаш" в джоба, ако си здравно осигурена - Здравна каса поема нормалното раждане! Но ВИП-стаи, секцио по желание, избор на екип не се поемат от Касата, така че за такива допълнителни "екстри" ще трябват парички!

Колкото до Втора градска, към която за момента съм се насочила, вече се записах там за Дни на отворените врати! Надявам се да добия лични впечатления по този начин!

# 23
  • Мнения: 2 176
Кога ще има дни на отворените врати във 2-ра градска?
Наистина не е лошо на място да се види..

# 24
  • Мнения: 525

Би ли конкретизирала ?! Любопитно ми е.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 097

Би ли конкретизирала ?! Любопитно ми е.
Убедена съм, че не би могла да конкретизира  Peace
Аз раждах там, а също преди това съм ходила на консултации... Модерна техника не видях! Работят си на един допотопен видеозон, с малко мониторче. Пращат те на друго място на 3-4D за фетална морфология. Хайде да не се говори наизуст!
Колкото до неонатологията - перфектно отделение, тук спор няма. Д-р Масларска за мен е Господ, тази жена ще я обичам до края на живота си  Hug

# 26
  • Мнения: 120

Би ли конкретизирала ?! Любопитно ми е.

Най-добре е човек да види сам. Болницата организира дни на отворените врати. Макар да не съм раждала, съм била и в двете болници. В Токуда водя децата си на преглед, посещавала съм и спешния кабинет и лабораторията. Когато детето ми беше бебе  трябваше спешно да се направи кръвно-газов анализ. Само в Токуда разполагаха с апаратура, която да го направи веднага, тъй като следят тези показатели при новородените на няколко часа, особено на тези, при които има някакъв проблем. Дори в прехвалената медицинска академия ми казаха, че трябва да чакам не знам си колко време.

# 27
  • София
  • Мнения: 23 097

Би ли конкретизирала ?! Любопитно ми е.

Най-добре е човек да види сам. Болницата организира дни на отворените врати. Макар да не съм раждала, съм била и в двете болници. В Токуда водя децата си на преглед, посещавала съм и спешния кабинет и лабораторията. Когато детето ми беше бебе  трябваше спешно да се направи кръвно-газов анализ. Само в Токуда разполагаха с апаратура, която да го направи веднага, тъй като следят тези показатели при новородените на няколко часа, особено на тези, при които има някакъв проблем. Дори в прехвалената медицинска академия ми казаха, че трябва да чакам не знам си колко време.


Тук се коментира не само неонатологията, а най-вече АГ отделението, което не е от най-модерните и съвременни  Peace

# 28
  • Мнения: 525
Точно така. Аз също не коментирам неонатологията.
Нито ми се посещава болница.
Но така и така беше написано, че Токуда е с най - модерната техника, та ми стана интересно....

# 29
Кога ще има дни на отворените врати във 2-ра градска?
Наистина не е лошо на място да се види..

Multimodal, здравей!
За този месец втората дата за Втора градска беше вчера - 16-ти октомври (обикновено са по две дати за месец). За следващия месец датите са 6-ти и 20-ти ноември. Ако искаш да отидеш, задължително трябва да се обадиш и да се запишеш предварително. Дори е препоръчително по-раничко, защото групите са от по 7-8 мами. Телефонът е 91 58 320 - ст.ак. Сотирова.

Общи условия

Активация на акаунт