докога къпахте всяка вечер?

  • 10 655
  • 232
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Къпя го всеки ден, но той вече е голям и доста де цапа. Като беше мъничко бебче го къпех всеки ден до към 9 - тия месец, след това се е случвало и да пропускаме.
Според чуждестранните педиатри обаче, не е никак нужно бебето от новородено да се къпе всеки ден.

# 16
  • някъде там
  • Мнения: 1 698

цял живот

# 17
  • Мнения: 11 004
От раждането досега, с малки изключения.

# 18
  • Мнения: 2 131
Продължавам да го къпя всяка вечер и на този етап не виждам причина да спирам. След като аз се къпя всеки ден...  Mr. Green
Понякога не му мия главата. Като, например, когато беше болен. Но тялото задължително - с душа.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 344
Всяка божа вечер!Както аз се къпя всеки ден,така и той!

# 20
  • Мнения: 46 518
Не до кога, а от кога.

Като новородено къпехме през 1-2 дни, ежедневното къпане маха естествения защитен слой и кожата става податлива на възпаления.

Като порасне и заякне детето, започне да се цапа, поти и пипа всичко, тогава къпането става всекиднвено.

Не го разбирам това 1-2 годишно диване, цялото овъргаляно в мърсотията навън, вечер да си легне некъпано, а бебето на един месец, чиято кожа до сега не е виждала въздух и то цял ден си е лежало в чистото си креватче/количка, да се къпе задължително.

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Запитвали ли сте се защо напоследък толкова зачестиха дерматитите при бебетата? Обяснението (не мое, на специалистите) е - заради прекаленото изсушаване на кожата, получено най-вече покрай често къпане. Да, ние се къпем всеки ден, а някои дори и по три пъти на ден, но нашата кожа е зряла и може да се саморегулира. Докато при бебетата всички органи тепърва изграждат и развиват функциите си, в това число и кожата. Неслучайно след къпане препоръчват още от раждането кожата на бебето да се маже с различни млека, олио, кремове и т.н. Това е точно заради недоразвитата все още функция да се регулира омазняването, а не заради нашия или някакъв друг кеф. Да се сравнява кожата на един зрял човек с тази на новородено е меко казано несериозно. Всяка кожа има нужда от грижи и козметика според възрастта. 

# 22
  • Мнения: 6 713
Ами ние досега се къпем на 2-3 дена! По-натам ще почна да я къпя всеки ден. Peace
Тъй като ще има изненадани - аз и татито се къпем всеки ден, не миришем, бебка не мирише също!
Laughing Laughing

# 23
  • Мнения: 4 362


Не го разбирам това 1-2 годишно диване, цялото овъргаляно в мърсотията навън, вечер да си легне некъпано, а бебето на един месец, чиято кожа до сега не е виждала въздух и то цял ден си е лежало в чистото си креватче/количка, да се къпе задължително.

Напълно съм съгласна  Peace

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не го разбирам това 1-2 годишно диване, цялото овъргаляно в мърсотията навън, вечер да си легне некъпано, а бебето на един месец, чиято кожа до сега не е виждала въздух и то цял ден си е лежало в чистото си креватче/количка, да се къпе задължително.

И аз!
Като проходи и започна да се цапа дори по 2-3 пъти на ден го къпя.Зависи колко пъти е бил в пясъчника  Laughing

# 25
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
От както се е родила всяка вечер. А и тя толкова обича водата ,че дори да е гладна и да вика във водата забравя и започва голяма радост.

# 26
  • Мнения: 3 929
Доколкото си спомням, къпех го всяка вечер до 6 месец някъде. После започнах да пропускам да му мия главата, а после постепенно разредих къпанията. Сега вече като е по-голям, задължително го мия вечер - дупе, крака, лице, ръце, но не го къпя нацяло всяка вечер. Разбира се, ако е изцапан, ако е ровил в пясъчника или се е напрашил, минава под душа.

# 27
  • Мнения: 169
Запитвали ли сте се защо напоследък толкова зачестиха дерматитите при бебетата? Обяснението (не мое, на специалистите) е - заради прекаленото изсушаване на кожата, получено най-вече покрай често къпане. Да, ние се къпем всеки ден, а някои дори и по три пъти на ден, но нашата кожа е зряла и може да се саморегулира. Докато при бебетата всички органи тепърва изграждат и развиват функциите си, в това число и кожата. Неслучайно след къпане препоръчват още от раждането кожата на бебето да се маже с различни млека, олио, кремове и т.н. Това е точно заради недоразвитата все още функция да се регулира омазняването, а не заради нашия или някакъв друг кеф. Да се сравнява кожата на един зрял човек с тази на новородено е меко казано несериозно. Всяка кожа има нужда от грижи и козметика според възрастта. 
Съгласна съм с теб И моето дете беше с проблемна кожа и лекарят ми каза ,че не трябва да се къпе всеки ден. Вече малкият е мнооого по добре. Смятам , че аргументите на лекарите са много верни относно къпането всеки ден, но това го разбираш когато се срещнеш с проблема.

# 28
  • Мнения: 4 447
До 6 м всяка вечер, след това през ден  Peace в дните които не се "къпе" има обичайния вечерен "туалет" измиване на лице,дупе, крачета  Wink Към днешна дата примерно 2 пъти седмично иначе сутрешния и вечерен "туалет" си е задължителен  Hug

А стига ли тУалетката, за да си вземе принадлежностите за тУалета?

Два пъти седмично ми се вижда прекалено малко и нечистоплътно.

Моят син е почти на 2 и дори се къпе по 2 пъти на ден. Не разбирам
как няма да се къпе цяла седмица  ooooh! ooooh! ooooh!

# 29
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Докато започна да се къпе сама всяка вечер Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт