Карфиол и броколи за предпазване от рак

  • 31 653
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Jeje, от къде си купуваш рукола?
В Била и Метро често има пакетирани по 400-500гр не помня разфасофката. По пазарите не съм виждала, щото изцяло се внася май  Thinking
Иначе рукулата е листа от култивирано глухарче, избират се по-малки и свежи, че иначе нагарча и доста люти.

# 16
  • Мнения: 1 572
Jeje, от къде си купуваш рукола?
аз живея в белгия и тук има по магазините , знам че в бг е и доста скъпа , тука например едно пакетче от което правя 4 пъти салата е 1.80 евро , но аз слагам повече зелена салата че иначе вкуса е доста силен

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Има много специфичен вкус. На мен определено не ми харесва.

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
На мен ми харесва рукулата  Blush Даже и в сандвичите слагам като ми се намира. Определено в БГ е по-скъпа, аз съм купувала в Холандия и Германия беше около евро и нещо. Но пък тук е около 4лв, така че май е същата цена, просто стандарта е по-нисък  Confused

# 19
  • София
  • Мнения: 6 258
Спящата красавица,  Hug.

Ще се поогледам следващия път в Била да пробваме.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 259
Аз много не си падам по тези зеленчуци, но явно е време да се науча и тях да употребявам Wink

# 21
  • Мнения: 678
М да,броколи и карфиол обичаме.Детето обожава броколито.Макарони със сос от синьо сирене и броколи.............  chef

# 22
  • Мнения: 831
Броколи не хапваме,но карфиола просто го обожаваме .

# 23
  • Мнения: 354
за съжаление моето домочадие не харесва нито едно от изброените.. но аз пък страшно обичам карфиол и често хапвам.
идеята за макароните и соса ми допада, ще взема да я пробвам  Peace

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За радост в нас и броколи и карфиол се яде. Броколите са един от най полезните зеленчуци с много витамин Ц след топлинна обработка.

# 25
  • Мнения: 1 029
и ние не си падаме много по броколите , но хубавото е , че има и други зеленчуци , за които се твърди, че имат силни лечебни действия, а и са далеч по- вкусни- чесън, домати и цвекло Hug

# 26
  • Мнения: 1 380
Обожавам броколи задушени с френски сирена.....страхотно кулинарно изкушение.
И карфиол обичам, въпреки, че и от двата зеленчука получавам газове.... Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 257
Тази тема за това кой колко обича карфиол и броколи ли ще е или за нещо по-съществено?

# 28
същественното е, че за предпазване от рак, се акцептира на няколко зеленчука - Панджар, зелен чай, грейпфрут, спанак, лимони и минерална вода. От всички консерванти се активират раковите клетки. /инфо от японски учени, има я статията в гугъл.бг/
Броколите също предпазват от рак, но трябва да се консумират редовно и в продължение на години.

# 29
  • Мнения: 1 572
същественното е, че за предпазване от рак, се акцептира на няколко зеленчука
се акцеНтира искаш да кажеш

Общи условия

Активация на акаунт