Камина с дървесни пелети

  • 21 531
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 220
Dembi, колко киловата е туй твоето котле, какви пари и от коя фирма го взе / ако може линк - много е нахално, ама ако може  Mr. Green /...

че аз с тея въглища взе да ми писва нещо и ми се ще нещо по-мързеливичко...

# 16
  • Мнения: 192
www.termokomfort.com

Не е нужно да сменяш котлето, може да сложат горелката на съществуващото. Иначе моето е някакво съвсем обикновено, 24 кв.
Ако решиш да ползваш тая фирма пиши да ти кажа къде и кого да търсиш.

# 17
  • София
  • Мнения: 98
Vasilina, а колко струва печката която сте си поръчали?

# 18
  • Мнения: 183
Vasilina, а колко струва печката която сте си поръчали?

3250 лв.
22kw.

# 19
  • Мнения: 220
абе не знам... правих си сметка... идват около 10-12 кг. пелети на час - разход...

на ден ... айде сложи ги 100 килограма...  значи тон за 10 дена три тона за месец - 1000 - 1200 лв. на месец  newsm78  #Crazy

сега на мен толкова пари ми вързва отоплението за целия сезон... верно мързелива работа, ама на тез пари за пелети що въобще да прави човек инвестицията и да не си житка на ток...

а че пелетите правят 18 500 килоджаула на кг. при положение, че донбаските въглища правят към 25 000... нещо не ми се вързва да е вярно...

# 20
  • Мнения: 183
tati2raseria , как го изкара тоя разход Shocked?
За колко киловата е това?

пп. На мен ми обясниха, че при първоначалното загряване на водата, може да глътне 4,5кг.
Но след това вече, за поддържането на зададената температура гълта около 700 -800гр.(говоря за нашата камина от 22kw).
То иначе излиза страшно!
Кой ще слага пелетни камини изобщо?

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 13:26 от Vasilina

# 21
  • Мнения: 220
Цитат
как го изкара тоя разход

ами аз търся към 40-44 киловата мощност... а разхода го извадих от , таблица - намерих я нейде из нета, ама къде беше... и сега не мога да дам линк...

ако е така както казваш ти Vasilina ще ви идва 200 лева на месец / при мен е двойно  Mr. Green / си заслужава...

хайде като ти я сложат тази камина на пелети пиши какъв разход ти дава...

# 22
  • Мнения: 183
Цитат
как го изкара тоя разход
ами аз търся към 40-44 киловата мощност...

Аз за разхода ще пиша задължително, но само да ти кажа, че по таблиците е дадена пълната или така наречената (номинална)
мощност на камините и котлите.
Така работят само в началото.
После минават в друг режим.

# 23
  • София
  • Мнения: 98
Vasilina, 22 kw за каква площ се отнася. Нашия апартамент е 98 кв., мисля си че 16-20 kw са достатъчни. На вас на база на какво ви казаха 22. 3250 лв включва ли доставка и монтаж. За колко време се изпълнява поръчката. Извинявай за многото въпроси   bouquet

# 24
  • Мнения: 183
Vasilina, 22 kw за каква площ се отнася. Нашия апартамент е 98 кв., мисля си че 16-20 kw са достатъчни. На вас на база на какво ви казаха 22. 3250 лв включва ли доставка и монтаж. За колко време се изпълнява поръчката. Извинявай за многото въпроси   bouquet

Чистата площ е 100 кв.м.
Казаха, че и 20 kw. са ни напълно достатъчни, но ние сами, решихме да вземем 22kw.
За доставка имат тарифа от 80 лв.
Монтажа ще ни го правят майсторите, които ни правят инсталацията в момента, защото дадоха по-добра оферта, като цяло.
Другите само ще направят камината и ще ни я докарат.

# 25
  • Мнения: 220
Цитат
22 kw за каква площ се отнася. Нашия апартамент е 98 кв., мисля си че 16-20 kw са достатъчни. На вас на база на какво ви казаха 22.

необходимата мощност се влияе от много фактори... това са - изложение, изолация, дограма... първо на основа тези фактори се смятат необходимата мощност във всяка стая - брой ребра на радиатора. 1 ребро алуминиев радиатор Н600 мм. е около 200 вата при 90 градуса на водата/флуида... като събереш всичките консуматори удряш 20 % резервна мощност и получаваш необходимата мощност... някои камини имат два вида мощност на отдаване и на водната риза.... на отдаване е топлината която отделя в стаята където е поставена, а на водната риза - мощността към вързаните да нея радиатори...

п.п. по мои груби, ама много груби сметки на 1 кв. м. площ от апартамент са необходими по 1 бр. ребро алуминиево Н500 мм. - т.е. около 175 вата мощност...

Общи условия

Активация на акаунт