Внимание! Бактериален гноен менингит!

  • 10 091
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 821

Моят не е ваксиниран срещу това, просто не знаех за комбинираната ваксина на времето, и сега направо умирам от ужас!

gergandi  , освен в Пентаксим , има и самостоятелна ваксина за Хемофилус инфлуенца - Акт хиб .
Но твоето детенце гледам  е почти на 5 г. , мисля , че вече няма нужда от ваксината .
Малко инфо - тук
Защо нещо ми се мотае из главата, че ваксината е срещу вирусен менингит newsm78...някой да внесе яснота за този типВ, за който е ваксината..

# 16
  • Мнения: 3 506
Хора, без да ми се обиждате и сърдите бих казала, че заключението е: търсете повече изслевания и по-малко специалисти диагностициращи "на око" или на "вервай ми" и в никакъв случай на хомеопат. Хомеопата е за свободното време, в сериозни ситуации - сериозни реакции -> кръвни изследвания -> микробиология -> образна диагностика. жалко какви опитни животни сме в таз здравна НЕсистема

n, без да ми се обиждаш, но хайде по-спокойно да го раздаваме с генерализациите.
Лоши неща се случват за съжаление, в много случаи лекарите нямат обяснение за тях и казват "Предполага се, че всичко е започнало от..." (вероятно предположението е изказано, след като майката е споделила за ухобола, а и изказване от рода на "Предполага се, че детето се е разболяло сериозно, защото имунитетът му е бил подложен на изпитание в детската градина" - примерно - би звучало по-несериозно).
Лоши неща се случват и когато детето е минало през всички тестове, изследвания и прочее и е лекувано по всички правила на медицината. Само не знам дали щеше да се оправи толкова бързо детенце, ако преди да дойде лошото, беше изпило една шепа антибиотици и трябваше на 22-рия час да се търси поредния, който още не е пробван върху него...
С болднатото съм напълно съгласна, уви  Confused

hida, пожелавам ви сърдечно най-лошото да е зад гърба ви и много здраве от тук нататък   bouquet

# 17
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
[
Защо нещо ми се мотае из главата, че ваксината е срещу вирусен менингит newsm78...някой да внесе яснота за този типВ, за който е ваксината..

Не е срещу вирусен, точно срещу бактериален менингит е. Аз лично попитах във фирмата вносител, когато през 2005г. започна голямата епидемия от вирусен менингит в Кърджали, дали ще  действа и при него, а те ми отговориха, че съжаляват, но ваксината е само за бактериален менингит.

Ваксината се казва Акт Хиб.

# 18
  • Мнения: 2 865
Maria.St, така и не разбрах какво точно искаш да кажеш. За мен в случая се касае за подценяване на симптомите от страна на майката - първоначално болката в ушите и след това останалите, последвано от лекарска некомпетентност - невъзможност за поставяне на вярна диагноза, неадекватна оценка относно реалното състояние на детето, никакви изследвания, както и ненасочване към постъпване в болница или консултация със специалист.
Определено смятам че това не е най-удачния вариант за развитие на ситуацията, за разлика от теб. А симптома ухобол - изобщо не е за подценяване, макар и в повечето случаи да е краткотраен и да минава от само себе си - това не значи че инфекцията в ушите е отминала (личен опит).

hida, в коя болница бяхте?

# 19
  • Мнения: 3 506
И аз не смятам, че това, което се е случило с детенцето, е най-доброто възможно развитие на нещата, не знам защо така реши. Важното е, че е минало и че детенцето е добре. Това, което казвам по-горе е, че е напълно излишно да се вменява някаква вина на майката за развитието на нещата. Няма гаранция, че е започнало от ухото, всичко е въпрос на догадки, предположения, може би. Няма гаранция също, че при по-ранна лекарска намеса нещата щяха да се развият различно. Не се наемам обаче да съдя по наличната информация дали лекарите е можело да реагират по-рано и по-адекватно, като изключим тези последните - в болницата.

А за ухобола (аз също имам богат опит) - преминаването на болката не винаги значи, че инфекцията е отминала, но и агресивното лечение не винаги се справя с инфекцията.

Такива работи. Майката е споделила, нека всеки си направи изводите за себе си, без осъждане и отсъждане, без обобщения.

# 20
  • Мнения: 2 821
[
Защо нещо ми се мотае из главата, че ваксината е срещу вирусен менингит newsm78...някой да внесе яснота за този типВ, за който е ваксината..

Не е срещу вирусен, точно срещу бактериален менингит е. Аз лично попитах във фирмата вносител, когато през 2005г. започна голямата епидемия от вирусен менингит в Кърджали, дали ще  действа и при него, а те ми отговориха, че съжаляват, но ваксината е само за бактериален менингит.

Ваксината се казва Акт Хиб.
Объркала съм се значи.

# 21
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не обвинявайте майката, едва ли тя трябва да е човека, който да знае, че вирусни и бактериални заболявания се различават точно след пуснати най-елементарни кръвни изследвания, които да наведат на мисълта, че на база завишен еди кой си показател има нещо по-сложно. При вирусните заболявания общите показатели от изследванията са горе-долу в норма, освен ако не са настъпили усложнения. Доста джипита са я подкарали през просото, недай си боже да стане някаква изцепка....Господ да пази малките слънца, че то на никой друг вече не може да се разчита. Много се радвам, че детенцето е издържало тази тежка инфекция, дано няма последствия и се възстанови напълно.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 040
Моля се детенцето да се оправи и да няма никакви усложнения. Hida, от кой град си?

# 23
  • Мнения: 87
Малкият вече е добре, не пие някакви поддържащи лекарства. Кошмарът се разви в Окръжна болница-Бургас. Жалко,че не се сещам за името на педиатърът, който ни прие и ни държа с часове из коридорите на болницата. Аз всъщност не бях на ясно какво става с детето, те дори не знаеха, дали е менингит, нямаше и специалист, който да му направи лумбална пункция(с която единствено може да се установи дали е това). За щастие, по-късно стана ясно,че ако му бяха направили пункция докато е в такова състояние, сме щели да го изгубим. Относно антибиотичното лечение, на което го подложиха-атакуваха болестта с Терцеф, това е мн. силен антибиотик(плюс пеницилин, урбазон, манитол и т.н.).Повлияха му мн.бързо и добре, може би защото дотогава не беше взимал никакви антибиотици.

# 24
  • Мнения: 3 146
Уки, мерси!

Направо страшно ми е!

hida,  Hug

# 25
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192

 Hug

hida , радвам се , че вече е добре малкият .

# 26
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
Радвам се ,че детенцето се е оправило.Дано всичко да е наред и да е здравичко милито.Май месец и ние изживяхме подобен кошмар с момченцето ми(получи оток на мозъка и беше в безсъзнание).

Извинявай за въпроса, но защо не е трябвало да се прави лумбална пункция?Ние бяхме със съмнение за менингит и му правиха и скенер и лумбална пункция за да изключат менингита

Дано повече да нямаме такива проблеми и да са ни здрави дечицата.

Общи условия

Активация на акаунт