Не иска кухня , защо ?!

  • 1 950
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
Тя е кърмена, нали?

Вкусът на кухнята й е напълно непознат. През кърмата ти, тя е усещала  вкусовете на вашата трапеза и е свикнала с тях. Нали знаеш, че "на мама е най-вкусното". Това би могло да е причина да отказва кухнята. Изчакай месец и опитай отново, но сготвеното от теб винаги ще бъде предпочитано.
А по каква причина искаш да я запишеш на  кухня, това което имате сготвено у дома не й ли стига?

# 16
  • Мнения: 3 718
Храната от кухнята обикновено е пълна с нишесте, безвкусна и подправена с разни червени пипери без почти да се усеща вкуса на продукта от който би трябвало да е направена манджата. Всичко сгъстяват с гадните нишестета, че даже и за десерт получаваш нишестен крем. При всички положения домашната храна е много по подходяща и хранителна от тази от кухнята. А и ще знаеш какво си сложила.

# 17
  • Мнения: 961
Шаманката, наистина ли мислиш, че сгъстяват ДК с нишесте?!  Shocked Ъъъъ, направо ме разби!
Аз преди два месеца взимах за една седмица храната на едно приятелско детенце - беше пълна гадория, абсолютна вода, даже не си бяха правили труда да я сгъстяват с нещо, било то и нишесте. Сега се записах за една друга, която няколко мами много хвалят и съм казала, че ще пробвам за месец(стига да не преценя нещо друго или да не ме обземе гнус  Crazy ). Готвят включително и заешко, което ми се стори впечатляващо за държавна ДК.
Може би наистина им е много далечен вкуса на бебчовците и затова да ги отказват, но моето диване например, никога не пожела да яде готови пюрета, изключая крушата на ХИПП и ябълката със сушена синя слива на Гербер. Та всяко дете си има предпочитания.

# 18
  • Мнения: 1 199
Има ли кухня, която да приготвя каши, каквито аз приготвям на моето бебе? Да си направя брашно от пълнозърнести зърна (овес, ечемик, киноа, просо), да го сваря на каша и да го дам с плодово пюре и без захар? Аз подсладено нишесте на детето си не бих дала. Та на авторката на темата бих казала че детето й просто разбира от малко от качествена храна, затова не харесва храната от кухня:peace:

# 19
  • BG
  • Мнения: 1 900
Най-верочтно не му харесва.Аз все още не съм се наканила да взема да пробвам ,ама със с едно такова предобеждение,че няма да ни хареса.

# 20
  • Мнения: 3 718
Шаманката, наистина ли мислиш, че сгъстяват ДК с нишесте?!
Не просто мисля, а съм сигурна, но пък мога да говоря само за това, което съм пробвала. Взимала съм от две частни кухни (май не е редно да ги пиша, затова няма  Wink ), за едната съм убедена, че съдържа основно нишесте. То просто се усеща. Иначе няма как една гъста манджа да е толкова блудкава.
Алекс също никога не е харесвал готови пюрета и ща не ща аз си му готвех. Но пък не е толкова трудно, особено след като си въвел повечето продукти.

# 21
  • Мнения: 1 328
Моя син не харесва домашни манджи, а тези от кухнята.. а готвя меко казано страхотно  Mr. Green .
не знам защо наистина моите неща не ги долюбва толкова..
Иначе в нашата кухня (носят я от Кр. поляна, там е кухнята майка), много е вкусно яденето, не е лошо определено.
Аз от една частна при нас пробвах, но не беше никак хубаво..

Общи условия

Активация на акаунт