Аз имам доста опит с майстори,но досега все успявам да държа нещата под контрол.
Първо искам подробна оферта с цени:или с мои материали или с техни...както преценя ,че е по- удачно.Преди това задължително смятаме квадратура или каквото и да било там..размери и пр.
(В единият случай материалите купувам аз,а в другия те,като задължително искам фактура.Материалите се карат в нас и ги броя по фактурата.)
Правим договор и плащам капаро.
До сега не се е случвало да ме измамят драстично...някоя и друга торба цимент в повече е нещо нормално.
Последния път правих изолация на къщата и два пъти ги карах да мерят квадратура и да ми смятат обръщането на прозорците(външните ъгли).
Ако ме няма в нас докато работят всичко е заключено,и могат да ползват само тоалетна,която ги помолих да си мият.Все пак не ми работят даром и аз не съм длъжна да мия след тях.Колкото до следенето,винаги когато мога им вися над главите..( все пак аз съм си в нас ,нали?)
Ако обаче се случи да разбера че крадат от материалите,най-вероятно ще ги изгоня без да им доплатя.Но надявам се да не попадам в подобна ситуация.