Рошав килим под кухненска маса

  • 15 619
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 680
Знаеш ли и аз харесах много тези килими преди месец,когато трябваше да взема решение за моя нов апартамент. newsm78
Но не взех.
Дори не мисля толкова,че ще събирате вечерята си от него,а че целия този прах,който е навсякъде дори след прахусмукачка....ще ти е в килима.
Все пак са красиви,но помисли... Whistling

# 16
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз харесвам шаги много, но ми се струва, че ще стане прекалено ,ако имаш такива и в хола и в кухнята. Все пак акцентирай в хола..под трапезарийната маса можеш да сложиш нещо друго ,ако държиш да има килим.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 926
В никакъв случай под кухненската маса.
Така ще се нацвъка с трохи, че не можеш го изчисти  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 120
Аз имам такъв килим под трапезната маса в кухнята http://family.webshots.com/photo/2897918600045301469pTSZYO
Трохите не се виждат, почиставнето си е супер трудно и отнема много време. Махам част от прахосмукачката и само с тръбата чистя.


# 19
  • Мнения: 2 498
И аз мисля да купувам 2 рошави бели килимчета за под двете маси (холната и трапезната).....толкова ли много са непрактични? ....много ми харесват.....

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз имам бял килим под холната маса и  ooooh! не ме питайте как го подържам, все съм с четка и пера на място почти всяка седмица.А ако е и рошав на всичкото отгоре не знам  ще  Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 6 039
http://malena2004.multiply.com/photos/hi-res/355/21?xurl=%2Fphot … Fphoto%2F355%2F21

http://malena2004.multiply.com/photos/hi-res/355/37?xurl=%2Fphot … Fphoto%2F355%2F37

какво да ти кажа, имам шаги килим под масата за хранене, а с къс косъм в другата част на всекидневната. Нямам никакви проблеи с него. Не знам какво те притеснява. Стои доста уютно...

# 22
  • Мнения: 3 830
И аз не бих сложила под трапезната маса.

По принцип не съм фенка на килимите, понеже са непрактични, трудни за поддържане и събират всякакви боклуци, прах и акари.

# 23
  • Мнения: 6 039
И аз не бих сложила под трапезната маса.

По принцип не съм фенка на килимите, понеже са непрактични, трудни за поддържане и събират всякакви боклуци, прах и акари.



има килими, които са с международни сертификати за качество и не могат да се среда за развъждане на акари.
Килимът е място, на което детето ми непрекъснато се търкаля и е чист, колкото са чисти  дрехите й.

# 24
  • Мнения: 4 300
Ох, с тоя прах ме умаряте. Няма тема за килими без мнение, че събирали прах. Ами според вас ако няма килими праха не съществува ли? Много ясно, че пак го има в същото количество, че пак се носи из къщата ви и пада по пода. Ако си чистите редовно килима, както и каквото и да е друго на пода, няма да имате проблеми.

# 25
  • Мнения: 2 498
Malenna, убедена съм, че този килим създава наистина уют, но би ли споделила как го почистваш и переш?

# 26
  • Мнения: 950
трапезарията и холната част са в едно помещение.И тук сега е проблемът-ако сложа рошав килим в холната част трябва да сложа такъв и под кухненската маса.
При мен е същото и аз преди две години купих килими -рошави както казваш ти ,керемидено червени са ,трябва да ти кажа че се подържат по-трудно от обикновен килим ,с прахосмукачка не се изчистват напълно а трябва да се тупат и тогава-  "идва видовден " няма да ти кажа какво излиза от тях даже и стотинки хвърчат ,иначе не си личи има ли трохи или някакъв друг боклук  Grinning
Щом ти харесват вземи си ,но за почистване ще трябва да отделиш повече време  Peace

# 27
  • Мнения: 2 803
Щом толкова много искаш рошав килим, сложи само в хола, а под куненската маса не слагай нищо  Peace
Peace

На масата на която се храним не слагам нищо, за да ми е лесно да чистя и подържам добра хигиена. Според мен не е удачен за място, където човек се храни.

# 28
  • Мнения: 410
Харесвам този тип килими и имаме такъв в кухнята точно под масата. Не виждам проблем с хигиената (ако сте на 'ти' с нея).
За да няма прах, трябва да не дишаме, да не шаваме, да не отваряме прозорците, да не сгъваме/разгъваме завивките, да не се обличаме/събличаме....
Ако не би имало килим, прахът просто би падал по пода, но пак би съществувал.
Peace

# 29
  • Мнения: 2 388
Честно казано точно такъв тип килим ми се струва, че ще се поддържа трудно, ако е под маса за хранене.
От друга страна, аз лично държа да имам килим точно там, затова си взех такъв, който се поддържа по-лесно.

Мисля, че можеш да намериш някакъв вариант да съчетаеш два типа килими  и пак да е красиво, но същевременно по - малко трудоемко при почистване.

Общи условия

Активация на акаунт