Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 679
При нас ситуацията беше трагична, в периода в който трябваше да се роди бебка таткото командировка в чужбина, аз сама с бебка, викнах майка ми да гледа каката тогава на 1г.8м. за да отида на консултация и изненадка, имала съм 5 см. разкритие и лекаря настоя да остана в болницата с думите сега ако се прибереш и тръгнеш да раждаш дори няма да има кой да те докара, така само си отидох до вкъщи взех си нещицата на бабата казах, че ме приемата за наблюдение. Друг е въпроса, че родих 2 часа след приемането ми в болницата.

# 46
  • Мнения: 1 021
За сега плана е:
1. Ако е през деня и е на детска градина, таткото ме закарва и се връща да вземе баткото и се гледат. Ако е почивен ден отива при майка ми.
2.Ако е през нощта, будим и него, закарват ме в болницата и се прибират.
Сигурно ще има изменение на плана в движение.....ще видим...

# 47
  • София
  • Мнения: 8 939
За през деня не съм имала притеснения, таткото работи на 10 мин от вкъщи, а баткото ходеше на градина. Ако се беше случило през нощта се бяхме разбрали, да вземем баткото с нас в колата, пък после мъжът ми щеше да го върне. Все пак не се налага да стои с мен в болницата. Накрая се случи съвсем друго. Успех в раждането. Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 443
При всяко положение обади й се преди да започнеш да се приготвяш - все пак, на нея й трябва време да дойде, а ти можеш после да използваш същото такси.

Що такси? В такова състояние не мога ли са се самозакарам евентуално??....Другия вариант докато чакам таткото да се прибере, за да ме закара той може да се поизпотя... от де да знам дали няма да се забави. Казват, че втория път излизало по-бързичко

....само си отидох до вкъщи взех си нещицата на бабата казах, че ме приемата за наблюдение. Друг е въпроса, че родих 2 часа след приемането ми в болницата.

Ехаа, на това му си вика късмет.

2.Ако е през нощта, будим и него, закарват ме в болницата и се прибират.

Сега си мисля, че ще ми е по-нервно ако детето е с мен, предпочитам да го няма, за да не го мисля и него.

# 49
  • Мнения: 798
И аз съм се замислила вече... Но ще действам според ситуацията - т.е. времето от денонощието, когато ще се случи. Надявам се, че от момента, в който усетя момента  Laughing, до тръгването ще имам поне час буферно време, за да организирам нещата. В най-трудния случай - таткото ще остане с малкия (ако е през нощта), а аз ще хвана такси (дори и да съм в състояние да шофирам - няма да рискувам). По-добрите варианти са дневните - да привикам баба, пък дядо да ме откара и така...
Може би ще интересно да разказваме постфактум как въщност са се стекли обстоятелствата  Peace

# 50
  • Мнения: 2 960
Аз бях планово секцио.Така ,че сутранта в петък 23 март-станах ,приготвих се ,прегърнахме се и се цункахме с дъщеря ми.Тя остана с баба си ,а ние с мъжа ми заминахме към АГ-Болницата.Добре е бабате да са наоколо ,че да е по спокойна атмосферата в къщи.

# 51
  • Мнения: 529
Много интересна тема  Simple Smile
Аз също съм се замисляла и в крайна сметка едната баба ще долети с такси, а ние ще тръгнем с колата.
План Б - вдигаме големия и газ всички към болницата.
Това, което ме притеснява е, че ако е през деня, изобщо не знам как ще стигем до болницата (на другия край на София) с тези задръствания  ooooh!

# 52
  • Мнения: 185
Второто раждане - идеален сценарий - лятото, баткото беше с майка ми на село, дойдоха на следващия ден направо на свиждане в болницата. Никакви притеснения не съм имала.

Третото раждане - доста го мислих... Баткото - на училище, няма как да ги пратя при бабите. Вариантът как ги будим през нощта и тръгват с нас не става, защото той спи много дълбоко и няма да можем да го вдигнем. Да го пренесем не става, че е 45 кг.  Simple Smile  Да ги оставим сами вкъщи пък не съм си го и помисляла... Целият проблем идваше от там, че искахме таткото пак да присъства на раждането. Като добавим и задръстванията в София, да тръгна и през деня да раждам, пак зор - докато дойде на мъжа ми братът или сестрата, не е ясно колко ще пътуват...

В крайна сметка стана идеално, помолихме свекърва ми да дойде вкъщи за няколко дни. Така си тръгнахме спокойно в 6 сутринта към болницата, в 7 ме приеха, в 9:30 родих. Децата тъкмо са се събудили и ги изненадахме с новината.  Grinning  Е, Никито не ходи на училище този ден, но... това не е проблем.

И 3-те пъти преносих, та ако трябваше таткото да излезне в отпуска, за да чакаме дружно раждането, щеше да му свърши отпуската за 2 години напред.  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 910
Изтекоха ми водите през нощта, обадихме се на бабата и докато се изкъпя и приготвя, тя дойде и остана при дъщеря ми.

# 54
  • София
  • Мнения: 443
Добре, а като дойде бабата (в нашия случай майка ми) не се ли натяга повече обстановката, защото се предполага, че тя също ще е притеснена за предстоящото събитие?

# 55
  • Мнения: 329
Бях  подготвила баткото, ако се случи през деня, но естествено стана през нощта и само му се обадихме, че тръгваме за болницата. Остана сам, но беше на 12 г. А аз родих бавно и почти до края безболезнено, но то никога не се знае  Wink Моят съвет е да си подготвена, защото в такъв момент спокойствието е безценно.

# 56
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Измислила съм го- планово секцио!  Laughing

# 57
  • Мнения: 2 658
И аz много го мислих и се шашках, пък то се нареди...
Живеем в чуждина и сме сами, а синът ми е голям, но не толкова, че да остане сам. Точно на термина ми иzтекоха водите. Беше 21ч., той точно си лягаше, сутринта става рано. Обадих се на мъжа ми, той беше в къщи zа 15мин. Викнахме един приятел да спи у нас и zаминахме, детето вече спеше и нищо не раzбра. Като стана вече си имаше сестричка, след училище баща му го доведе в болницата да ни види. И така, не го мисли толкова... Успех.

# 58
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Големият ми син остана с чичо си. Обадихме му се да дойде и да постои у нас, докато мъжа ми ме закара до Майчин дом.
При мен се случи в полунощ да постъпя в родилното. Цунках го без да го будя и тръгнах Simple Smile
Следващите дни е бил на училище и с татко си.
Все едно нас си описала... Crazy
Само дето баткото ходеше на градина...

Леко раждане, а организацията става за минути...

# 59
  • София
  • Мнения: 39 821
Ние нямаме баби или роднини под ръка.
Вдигнах много високо кръвно и 3мата отлетяхме към болницата. Дияна заспа в таксито. Приеха малко преди 24:00. Дияна милата доста си поплака, защото не съм влизала в б-ца (последните 8-9г) и тя не се е делила от нас. Акушерката я успокояваше, че "мама е дошла да си вземе бебето".
И останах сама в б-цата. Мъж ми прибра Дияна, да поспи. Родих в 4:27 сутринта и не можах да го събудя по телефона Simple Smile Мъж ми се е обадил, че няма да ходи на работа, а Дияна тъкмо беше свършила градината (т.е. във ваканция).
Та как стана... изпратиха ме до б-цата и си отидоха. Добре, че мъж ми не беше при мен, много лошо му се пишеше Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт