Ще ти взема всичко...Така каза той

  • 5 290
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 289
По въпроса с кредита, най-добре е да попиташ в банката, тъй като има различни варианти - ние теглихме ипотечен кредит по време на брака, като ипотекираното жилище е само мое, от преди брака. Въпреки това мъжът ми е първият гарант, и ако аз не изплащам вноските, банката ще ги търси от него /ние не сме в развод, и не планираме такъв, но така ни беше обяснено/. Затова при ипотеката той трябваше също да присъства, и да даде съгласието си - или просто да потвърди, че е информиран за "моята" сделка  Wink нотариусът ни обясни, че по този начин е прието да се защитава интересът на съпрузите... имаше обаче  и вариант мъжът ми изобщо да не участва в схемата.. тъй като жилището е мое, кредитът е одобрен и само върху моя доход, т.е. можеше всичко да бъде организирано само с мен - и изплащането съответно също. Щеше да отнеме повече време обаче, затова ние се отказахме от този вариант /ще му мислим при евентуален развод  Confused/. Така че, банката най-точно може да ти обясни как стоят нещата.
Относно колата - не виждам смисъл да я прехвърляш, тя реално си е само твоя  Peace

Личното ми мнение: не се съгласявай с всичко в името на мира, по-скоро, както се казва, "бий за да те уважават"  Wink този тип мъже точно затова харесват силните жени... усещам, че ти си такава. Просто му напомни къде стои той, и къде ти... явно е забравил.

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Намери си свестен адвокат и чак тогава предприемай каквото и да било.

# 17
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Намери си наистина много добър адвокат и действай Wink
Не си мисли,че ако си съгласна и играеш по неговите правила нещо ще се промени:peace:
Доколкото разбирам имаш още чувства към него,но те не биха го направили по благосклонен към теб.Повярвай ми Hug
Бъди силна и не отстъпвай,защото той ще те смачка Hug

# 18
  • Мнения: 4 784
Как без адвокат бе жена - някой ден да си трошиш главата?!?

# 19
  • Мнения: 1 520
Следващата дилема е такава - по време на брака ни той взе кредит на негово име. Кредита е с ипотека на неговото жилище, което му е придобито преди брака, когато се разведе ме банката не ме освобождава от предстоящи задължения, тоест ако той спре и след 10год. да си плаща заема аз оставам длъжник.

Когато мъжът ти е теглил кредита, ти да не си се излъгала да подпишеш д-вор за поръчителство с банката? Ако не си, тогава от какво се притесняваш?
Няма такова положение съпруга на длъжника да отговаря за задълженията му само защото има качеството съпруг. Без значение дали е учредена или не ипотека.

Само ако другия съпруг е сключил д-вор за поръчителство, само тогава ще носи отговорност за задълженията на теглилия кредит съпруг. В НИКОЙ друг случай.

Така че ако той не си погасява кредита, банката ще има пълното право да му продаде ипотекирания апартамент, но срещу теб не може да има НИКАКВИ претенции!

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 21:02 от krem-karamel

# 20
  • Мнения: 18
....когато се разведе ме банката не ме освобождава от предстоящи задължения,тоест ако той спре и след 10год.да си плаща заема аз оставам длъжник.


Разбира се, че след развода можеш да се освободиш от задължения. Трябва само с адвокат да подпишете Договор..

# 21
  • Мнения: 18

....когато се разведе ме банката не ме освобождава от предстоящи задължения,тоест ако той спре и след 10год.да си плаща заема аз оставам длъжник.


Разбира се, че след развода можеш да се освободиш от задължения. Трябва само с адвокат да подпишете Договор..
И защо искаш да си прехвърляш колата на друго име, след като е придобита преди бракът ви?

# 22
  • Мнения: 152
А деца имате ли? Ако да - тогава ще има смисъл да се бориш. Иначе всичко ще бъде само хабене на нерви.

# 23
  • София
  • Мнения: 397



Няма такова положение съпруга на длъжника да отговаря за задълженията му само защото има качеството съпруг. Без значение дали е учредена или не ипотека.

Само ако другия съпруг е сключил д-вор за поръчителство, само тогава ще носи отговорност за задълженията на теглилия кредит съпруг. В НИКОЙ друг случай.
Грешиш- всичко придобито по време на брака се дели на две, независимо на чие име е. Това важи както за придобивките, така и за кредити и задължения.

# 24
  • София
  • Мнения: 397
 Счита се, че щом кредита е изтеглен и усвоен по време на брака, е ползван и от двамата. За съжалени е си в много кофти ситуация, не виждам как ще се отървеш да не плащаш. Той за да не загуби апартамента може да си погасява вноските, но после да те осъди за изплащането на твоята половина.  Sad

# 25
  • Мнения: 1 520
Грешиш - всичко придобито по време на брака се дели на две, независимо на чие име е. Това важи както за придобивките, така и за кредити и задължения.

Знам, че всичко придобито по време на брака е общо имущество и на двамата съпрузи, но в случая кредита на съпруга е обезпечен с ипотека. А това има голямо значение т.к. при неплащане на вноските, банката е длъжна първо да насочи принудителното изпълнение към ипотекирания апартамент и само ако не може да се удовлетвори изцяло от стойността му, тогава изпълнителите имат право да влизат в жилището и да описват семейното имущество.

А ако леката кола е на нейно име и е придобита преди брака, въобще не могат да я пипат!

# 26
  • Мнения: 1 441
Знам, че всичко придобито по време на брака е общо имущество и на двамата съпрузи, но в случая кредита на съпруга е обезпечен с ипотека. А това има голямо значение т.к. при неплащане на вноските,  банката е длъжна първо да насочи принудителното изпълнение към ипотекирания апартамент и само ако не може да се удовлетвори изцяло от стойността му, тогава изпълнителите имат право да влизат в жилището и да описват семейното имущество.

Преди да се премине към удовлетворяване от иотекираното имущество банката изчерпва всички варианти да си получи вноските и парите по друг начин.
Доколкото разбирам най-вероятно жената е съкредитоискател по този ипотечен кредит, от което следва, че ако кредитоискателят спре да плаща, банката се обръща към нея.... Взимането на апартамента е възможно най-последната крачка  Peace

# 27
  • Мнения: 1 520
Преди да се премине към удовлетворяване от ипотекираното имущество банката изчерпва всички варианти да си получи вноските и парите по друг начин. Доколкото разбирам най-вероятно жената е съкредитоискател по този ипотечен кредит, от което следва, че ако кредитоискателят спре да плаща, банката се обръща към нея... Взимането на апартамента е възможно най-последната крачка Peace

Всеки обезпечен (превилегирован) кредитор следва да насочи принудителното изпълнение първо срещу заложеното/ипотекираното имущество, и само ако стойността му не е достатъчна да погаси вземането, тогава може да премине към други изпълнителни способи.

Ако кредитора е необезпечен (непревилегирован) тогава може да търси вземанията си от солидарни длъжници, като съпруга на длъжника примерно.

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 11:39 от krem-karamel

# 28
  • Мнения: 1 168
Остави ги ти добрите чувства - гледай ти да не си овътряна - говори с адвокат и с банката - искай да се преподпише договора с банката. Моят съпруг така направи с бившата си - не съм се интересувала точно от процедурата, но след развода тя си пое кредита и апартамента остана само на нейно име.
А по въпроса за добрите чувства - една приятелка така разчиташе на нейния като се разделяха /изнасяше багажа/ и сега нито може да си доприбере останалите вещи, нито да стартира дело по взаимно съгласие, щото той е съгласен, ама адвоката чака едни документи за споразумението, които съкровището не дава - остави детето без дрехи за първия учебен ден /не и даде да ги вземе/ - тя сега живее с детето на квартира. Като му се обади, че от училище искат това и онова той и отговори "ами почни втора работа" - вече месеци детето лев не е видяло. А уж се разделиха приятелски Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 13 512
Вярвайте ми мили момичета,досега не исках да му оспорвам нищо,нямах никакви претенции към глупавата му молба,но сега не знам какво да правя,той ме предизвиква на дуел,а ако се изправя повярвайте ми ще го смачкам.
Какво има да му мислиш тогава?

Общи условия

Активация на акаунт