Плевен - 66

  • 24 380
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 289
Абе момичета,никой не каза ходил ли е в Метро Simple Smile Аз днес тъкмо два пъти Simple Smile Сега вечерта половината град беше там,видях познати,които не бях срещала с години Simple Smile Иначе си е супер метрото,много обичам такива магазини . Има и евтини и не толкова евтини неща,но всичко ти е на куп. Лошото е,че е далеко и трябва винаги мъжът ми да ме кара до там,а той не обича да се застоява по такива магазини Sad

# 61
  • Мнения: 5 026
Ей ме и мен Simple Smile И ние уж да идем до Метро, ноо Бужака отказа да се откъсне от мен и така хартисахме. Друг ден ще е,избягнахме лудницата поне .
Quagga, здрасти!  Hug
Мама на Хриси, много ви е сладка бебуната!  Hug
Божидар почти през цялата нощ е отвит, отказва да се завива и това си е. Иначе с олекотено.
Дикси, радвам се,че Митаче е ок  Hug Ти сега как си? Може да е и от напрежение и стрес всичко, полежи си още ден-два, ще си ОК  Peace
Ди, Буже беше сополив малко, уж мина, но сега почна да покашля. все се надявам да е остатъчно на сополките,дано не остана излъгана  Praynig

# 62
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Здравейте от мен Grinning
Да споделя,че положението се подобри доста( да не чуе дявола и чукам да дърво)вчера и днес като я взех от яслата е весела и дивее,няма спиране. А колко храна изяжда,направо се плаша. Там не иска да яде,сестрите казаха,че много ги слуша и няма никакъв проблем освен нежеланието да яде. Нощес плака няколко пъти, но пък тази вечер си заспа в леглото, пя си на животните, говори им и така заспа. Като я питам казва,че е хубаво при децата и че иска да ходи. Дано да не се разболее и да продължи да свиква.

Много хубава бебе Хриси Grinning

# 63
  • Мнения: 5 645
Мацки, аз все с бабешките лекове Embarassed, ама хайде да ви кажа един, който действа безотказно при намалена кърма. Като съм била на 20 дни на майка ми й е спряла кърмата от стресов събитие и някаква баба й казала да направи това.
Значи вари се една чаша вода и като кипне, се слага една чаена лъжичка семе от копър /струва 60 ст., има го по аптеките/. Така се вари малко и се отмахва. Стои 10 мин. и прецеждате течността. Може да се подслади със захар. На вкус е много приятно. Препоръчвам да не се пие наведнъж, защото може да слезе много кърма и да се направи мастит. Аз лично го ползвах и пиех по половин чаша - действаше веднага. Така си спасих кърмата, защото, когато малкия беше на 3 мес. се върнах в университета да си доизуча втората магистратура. Знаете как е - изпити, напрежение. Е, това ме спаси. Дано помогне и на някоя от вас. Hug
Наде, радвам се за мъничката. Чудесно е, че й е харесало. Надявам се да не се разболявате и скоро да започне да яде.

# 64
  • Мнения: 2 139
Мама на Хриси и аз съм на мнение, че не трябва да даваш АМ. Предполагам, че бебка си поплаква, но това най-вероятно е защото още не се е адаптирала към новия си начин на живот, а не че е гладна. Кърми начесто и пии много течности. Аз да се похваля- още съм кърмачка.
Дикси ако е ръждиво най- вероятно е стара кръв която сега е излязла.

# 65
  • Мнения: 2 556
Мъжът ми е ходил вчера в Метро да разгледа и май все сам ще си го посещава занапред. С ръка на сърце ви казвам, че никак не ми допада - много хора, огромно пространство с кон да препускаш - не е за мен. Но определно дава тласък на всички от града и региона да го посетят и Плевен да стане още по-популярен  Grinning

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 12:27 от Tess

# 66
  • Мнения: 668
Има нов кабинет от 2 месеца.Незнам как да го обясня.Стоматологията както е  има едно тунелче там където е магазина за дрехи втора употреба.Минаваш и в новата кооперация.Има един фризиорски салон там е.Аз водя Симо  редовно когато е много болен.Вдига го на крака за 2 дни.За всичко може да се водят децата.И от Българанов съм доволна,но тя е по добра.Ако не беше тя сигурно и нас щяха да ни вкарат в болница.

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 12:49 от sisa788

# 67
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравейте.
И ние преди малко се върнахме от Метро,и аз като Джина много обичам да обикалям и
пазарувам в такива магазини(всеки със страстта си).Купих си чудни оле-котени юргани на
промоция,но не можахме да обикаляме много,че Меги беше с нас и и омръзна да виси в кенгуруто.
Ще се ходи пак,когато е на ясла.

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 14:21 от slanced

# 68
  • Мнения: 5 026
Привет!
Дикси, как си? А Мити?
Я кажете, с какво чистите бебешките уши? Аз ползвам ограничителните бебешки клечки. сега, при последния преглед, педиатъра каза,че Бужи имал много ушна кал,ама много и трябвало да с емаха. Ще го водя на УНГ тия дни, но и прочетох доста неща-имало спрейове, които се ползвали всеки ден, вместо клечки.

# 69
  • София
  • Мнения: 9 884
Атракция,аз винаги съм си ползвала нормални клечки без ограничител.Чувала съм за спрейове,но не съм ползвала.Пробвах веднъж от тези ограничените Laughing клечки-ми нищо не се изчисти.

# 70
  • Мнения: 5 289
Атракция,и аз съм чувала за тях и мисля да взимам,че никак не ми дават да им чистя ушите,ама никак.А иначе и аз го правя с обикновени,не с ограничител,че то с тях пък съвсем нищо не става.

# 71
  • Мнения: 248
Атракция, чистя ушичките само с клечки с ограничител.

# 72
  • Мнения: 22 480
За клечките за уши, аз ползвам тези с ограничител основно за подсушаване на ушите, те нищо не могат да почистят реално, защото не влизат до където трябва. Веднъж в седмицата и чистя ушите с нормални клечки и доста ушна кал изкарвам. Но тя стои, та нямам особени проблеми.

За Метро днес, утре сигурно ще отидем, че млякото на Калина е на промоция. )) Олекотените завивки, които са по около 50лв на промоция мисля на "....хаус" не се сещам точно името на марката са страхотни, сестра ми има такава и много топли. Аз искам да купя за Калина, но е много голяма, та се чудя да я срежа, но някой трябва да ми я зашие на машина после. )

# 73
  • Мнения: 1 954
Не му чистя ушите с клечки аз. В банята с пръстче. Не е хубаво да се бърка с клечки, казват ушолозите, дааа... Simple Smile

И аз искам да отида до Метро, но като не дават с деца не знам кога ще е.


П.П. Ето какво пише за почистването с клечки :

Според мнението на доста УНГ специалисти не е полезно ушите да се чистят с клечки:
1. дразни се епитела
2. увеличава се секрецията и, съответно ушната кал
3. може да се внесе инфекция
4. нарушава се микросредата на ушния канал
5. може неволно да се травмира мембраната
Достатъчно е ушите да се измиват с пръсти (доколкото може да се стигне навътре) с вода и сапун при къпане (къпането да е редовно!).


Макар, че аз моите много обичам да си ги почиствам така, но детето не искам да го свиквам.

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 15:58 от Дикси

# 74
  • Мнения: 765
ЗДравейте, момичета  bouquet
Отдавна не съм писала, но ви хвърлям по едно око.
Ние нямаме свикване с тази ясла и това си е.
Нощеска се разкашля много и днес не го пуснах. Обаче вчера като го взех и две от децата бяха болни-с просто око се вижда. Но,това е положението май навсякъде.
По принцип в Метро не пускаха с малки деца, но сещате ли се до каква възраст беше ограничението?

Общи условия

Активация на акаунт