"Часът на Мама" по Бтв - какво е мнението ви за предаването?

  • 7 709
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 3 099
Повърхностно и хаотично. Липсва адекватност в поднасянето на информация и извличането на такава от очевидни специалисти. Опитите за оригиналничене и импровизация са често дори жалки. Слаб 2.

Време е да повишите критериите си, уважаеми зрители....

# 121
  • Мнения: 272
Мнението ми е, че е предаване все по-малко за мама и все повече за скучаещи домакини. Не го и поглеждам. Няма какво да ми каже, освен чат-пат някое полезно инфо, измъкнато от тук. Дори не се стараят да се поприкрият Rolling Eyes Жалко, защото водещите са много приятни жени.

Съгласна съм. Днес темата също беше доста глупава.
Ако наистина четат тук- моля ви нека предаването оправдава заглавието си!

# 122
  • Мнения: 4 187
Ако превключа случайно и го "хвана" го гледам. Обикновено по това време на деня не съм у дома. Оценката ми е добър!

# 123
  • Мнения: 2 336
Напълно съм съгласна че днес темата им беше глупава.
Май се изчерпват.
Като е "Часът на Мама"  нека да са в полза на майките, нещо не ми се нравят Crossing Arms

# 124
  • Мнения: 654
мн. добър (5)(в неудобно за мен време е)

# 125
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Мн.добър 5
Харесвам предаването,но не мога да кажа че го гледам всеки ден.
По това време излизаме на разходка.

# 126
  • Мнения: 272
Ами то май няма значение. Нали разбрахме, че много от темите така и така не са за "мама", за жената като цяло. Все едно да гледам Мартина Вачкова. Разлика няма.

# 127
  • Мнения: 552
Засягат понякога много интересни теми,НО водещите са под всякаква критика ooooh!Тъкмо човекакойто са поканили да каже нещо интересно и важно и те почват да го прекъсватда пускат нелепи майтапи и т.н.

# 128
  • Мнения: 140
Нямам възможност да го гледам по това време,но като бях в отпуск попадах  няколко пъти на предаването,прилича ми на всяко друго посветено на жените по различните канали.И на мене ми е много хаотично и повърхностно,за едната водеща нямам мнение ,но Ива доста предавания обиколи и все не си е на мястото,мое мнение.

# 129
  • София
  • Мнения: 17 595
Може би вече мога и аз да си напиша мнението... Писах му 3 - е, все пак, има и по- лоши (ама не много) предавания.
Не знам кой е втълпил на продуцентите на предаването, че "мама" = "скучаеща жена без мнение по актуалните въпроси, без проблеми, без истински интереси и определено с твърде много свободно време".
При положение, че ежедневието ни ни сблъсква с толкова много реални проблеми, при това именно в качеството ни на майки - липсата на места в ДЗ, липсата на качество на обучението в училищата, безумните цени на учебниците в училищата, както и малоумния начин, по който от години учителите се поставят в шах при избора на учебник - обикновено се появяват в последния момент, а за да избере учителя трябва да си закупи сам пълния набор... познайте кой учебник печели - първия попаднал  Mr. Green - липсата на адекватна схема за педиатрична помощ - абсурдно е бебе с хрема да чака 3 - 4 часа в проветрив коридор заедно с грипави възрастни, "ошарени" и скарлатинени ученици и бабички, чакащи за попълване на рецептурна книжка - понеже, видиш ли, току-виж този месец кръвното им се нормализирало, диабетът взел, че изчезнал, а зрението станало 20 годишно!, та трябва всеки месец да се повтаря същия цирк, но то така е, като няма педиатри, практикуващи педиатрия, а всички практикуват обща медицина; проблемът с болничните - да не забравяме, че ако Пешо е болен на работа, а аз съм бременна, Пешо - и работодателят, който го е пуснал там, и лекарят, който не му е издал болничен, и... ! - са заплаха за моето неродено дете; болничните за деца - нима те боледуват по- малко от възрастните!?; осигуровките и практиката на тяхното скатаване; наемането на работа на бременни жени или такива с малки деца - и най- вече негативното отношение на работодателите към тази категория; липсата на тротоари; дупките и изобщо невъзможното преминаване през града с количка; липсата на работещи асансьори в подлезите; липсата на рампи за колички в повечето обществени сгради - вкл. учреждения; липсата на финансиране от страна на ЗК на адекватни ваксини за децата ни; липсата на осигуряване /финансиране/ от страна на ЗК на човешки условия за раждане в болниците; ... мога още дъъълго да продължавам, но на това изречение от доста време не му виждам началото на екрана - и затова ще спра тук.

Та, на фона на всичко това, те ни занимават с ръчно, под формата на хоби,производство на собствени бижута, плетачески курс "от екрана", агитация за кърмене (не че нещо, ама никой никого не спира, това не е проблем - камо ли пък общ...), за използване на н'ам си какви памучни пелени (което също всеки може да си реши), дървени играчки (вместо да се обясни кои и защо са опасни, кои бои са опасни, за какво да следим като потенциални - не дай Боже - симптоми за натравяне, примерно), с това как да помогнем на... Боливия, да речем (или не помня къде беше - ок, ползвам памперси на памперс така или иначе - но не би било основното при избора на марка - и определено не искам да чуя какви са условията в Боливия, или където и да се беше занесла едната водеща, през очите на ... няма да се изказвам точно в каква роля се е явявала там - и колко ваксини биха могли да се закупят с парите за престоя й, за самолетните билети и ваксините, които е трябвало да й бъдат направени, за да може да отиде там... и какво е търсила там - при положение, че не може нито да преглежда, нито да ваксинира - с какво е помогнала на кампанията - пеела е приспивни песнички? И какво изобщо търсят подобен тип скучаещи, кухи .... дами на такива места), абе... не ми се разправя.
Самата атмосфера навява скука и безвремие. Сякаш на майките в БГ всичко им е наред и... ами, просто трябва нещо да им запълни времето.


Не знам дали БТВ четат този форум. Навярно не. Но бих им предложила да прехвърлят това време към продуцентите на Сутрешния блок и мнооого да замолят Ани Цолова - която по стечение на обстоятелствата сега е... ами, "вътре" в проблемите на мамите в БГ - да води 1 часово предаване по тази тема - дори и да е от дома си. Тя, изглежда, не би се съгласила... уви. Но все ще да намерят някой, който да има понятие как се води предаване със съдържание, нали?..

# 130
  • Мнения: 579
Някой да знае кога е била Евелина Папазова гост в предаването?Или поне каква е била темата за да го потърся в интернет?Аз уж редовно го гледам,ама това съм го пропуснала... #Cussing out

# 131
  • София
  • Мнения: 10 461
Кати, душо, ти дистанционно нямаш ли?

Сега се сетих, че бабата на мъжа ми (79 годинки) редовно го следи и ме информира "една докторка" какво е казала. Та ако не за майките, то поне за бабите е интересно - някакви си дечурлига се сплитат на заден фон, декорът е приятен, няма голотии  Mr. Green, псевдоучени се изказват...

# 132
  • Русе
  • Мнения: 526
   Кати, напълно подкрепям написаното от теб!  Peace
   

# 133
  • Мнения: 3 158
Аз съм доста разочарована като сравнявам това,което беше и това,което е сега.Още когато започна предаването го гледах и не намирах кой знае колко полезни неща,в смисул че темите доста се претупваха и нещата се обобщаваха и в крайна сметка не ми беше от полза,но път водещите бяха приятни,имаше деца,беше много пъстро и весело.
Днес като го гледах все едно гледах ,,искрено и лично,,-егати бозата дето е станало предаването,а водещите само даваха инструкции-не казвай това,не казвай онова на жената,която разказваше някаква история.Явно и те не бяха много наясно какво да правят и ако Марти не спеше в мен и не ме беше страх да мръдна да за не го съдудя нямаше да я издържа тая тъпотия.
Накрая се появи някакъв доктор-диетолог,който се има за по-велик от Дюкан,оплю го и каза следното култово изречение в ефир в детско предаване-,,където има лайна-има и муха" Sick :sick

# 134
  • Мнения: 579
Хубаво ще е вместо да се чудят какво да измислят,да се върнат на темите,които бяха в първите предавания и да ги направят по-подробно,а не 2-3 тем в едно предаване(по 15мин най-много на тема)...

Общи условия

Активация на акаунт