Трябва ми журналист ! Спешно !

  • 2 416
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 224
Може би малко късно, но да те информирам от първа ръка.

Към момента във Фокус заплатата на редактор е 800 лева. Това е без глобите.

Дарик Нюз - редактор - заплата - 650 лева. Или поне толкова беше допреди няколко месеца.

БГНЕС съвсем скоро търсиха спортен редактор за 600 лева месечно  hahaha

За моята заплата в момента не мога да говоря. Фирмена тайна, но е четирицифрена.

Така че моят съвет е да не падаш под 500 лева чисти. Ако откажат ще си наемат студентка, която пише "ку4е" и "4и4о" и така... Wink
И като добавим диалекта.. Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
... ще стане ясно защо нивото е такова в момента.  hahaha

# 17
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Ако откажат ще си наемат студентка, която пише "ку4е" и "4и4о" и така...
Joy страхотно

# 18
  • София
  • Мнения: 1 423
Извинете, че се вмъквам, но вярно ли редактор в агенция, където работата е адски натоварена е 800 лв или пък 650 лв. Това за цял ден ли е или за дежурство 4-6 часа.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, вярно. Разбира се зависи от агенцията.
Заплатата е за смени по 8 часа.
Във Фокус работят на 3 смени по 8 часа.

# 20
  • Мнения: 2 013
To късно, ама...Коя агенция?
Фокус знам, че им дават доста малко, към 400-500. Даже не знам дали е целодневно или на половин ден това.

Нема начин да е целодновно, си мисля. Журналята работят основно за слава.
Между другото не е задължително от журналист да получиш съвет. Тукашните модераторки също биха могли да те насочат..    Wink

хахаха
работиш 4-5 часа за слава, но и за и много пари Simple Smile Но преди това трябва да работиш много и за малко пари. Докато получиш слава.

# 21
  • Мнения: 6 993
Мда, да,
аз като се чудех какво да работя и един приятел във Фокус викаше, че ще ме вземат без опит (щото нали навсякъде заради липсата на опит ми отказваха), ама за 400 лв, аз се изсмях. Не можах да се прежаля даже да питам дали е за цял или половин ден. Беше преди година и половина, тогава може и за цял да е било. Но все пак трябва да се яде, плаща наем...Докато работя за слава, явно трябва да фотосинтезирам.  Crazy Та така се отказах аз от журналистиката и си останах прост форумски спамър. Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 6 417
Мдааа, права е Divana.  Peace

# 23
  • Мнения: 5 940
Каква слава във "Фокус" и в агенция въобще? Работиш от любов към работата. Познават те колегите, защото предимно те те четат. Този тип журналистика е малко или много анонимна. Но пък, ако я харесваш, си е хубава.

# 24
  • Мнения: 2 032
Тополинка, ама какво точно ще правиш в това издание? Нали няма да пишеш статии?
Ще трябва да те разочаровам..

Не се притеснявай, ние отдавна сме разочаровани от неграмотни, некоректни и партизанско-списващи журналисти.

# 25
  • Мнения: 2 013
Каква слава във "Фокус" и в агенция въобще? Работиш от любов към работата. Познават те колегите, защото предимно те те четат. Този тип журналистика е малко или много анонимна. Но пък, ако я харесваш, си е хубава.

Колегите те познават, и като се отвори място при тях те канят, ако харесват как работиш. Не че това е точно слава, но е по-важно -  репутация в професионалните среди.
Говоря принципно, не конкретно за "Фокус", БГНЕС или подобни агенции, опитващи се да оцеляват на пазара.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
Divana Фокус доста добре си оцелява на пазара да ти кажа  Wink

# 27
  • Мнения: 2 013
Divana Фокус доста добре си оцелява на пазара да ти кажа  Wink

Тогава защо плащат социални помощи, а не заплати?

# 28
  • Мнения: 5 647
Топи, ти да не заряза спедицията?

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Divana Фокус доста добре си оцелява на пазара да ти кажа  Wink

Тогава защо плащат социални помощи, а не заплати?

Хаха, ами това е дълъг разговор. Политика на собственика. Както и политиката му да наема полуграмотни студентки, които шефове на отдели да обучават. Не се интересува, че има текучество. За 400-500 лева винаги се намират мераклийки да работят. А и той е привърженик на максимата, че "незаменими хора няма".
Какво да ти кажа - въпрос на ...ох хайде да не се връщам в миналото.

Общи условия

Активация на акаунт