Възстанояване след раждане секцио

  • 3 760
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
и аз се възстанових сравнително бързо. на крак бях по цял ден като се върнах от родилното. при мен треска нямаше, но се чувствах някак като замаяна, все едно всеки момент ще се разболея, но после ми светваше. така около 2 седмици се чудех дали се разолявам, или съм болна вече. температура не съм вдигала.
а иначе и аз имах едни периоди на депресия, предполагам лека при мене. много ме беше страх за малката, не знаех какво да правя-голяма паника, постоянно се тревожех, ревеше ми се без причина,а мъжът ми милия се чудеше за какво ще се развикам този път. но това мина неусетно, дори сега не мога да се сетя колко точно бях така заядлива и не на себе си.

# 16
  • Мнения: 266
здравейте момичета Hug Hug Hug
и аз минах по този път,чувствах се отекчена от живота,всичко ми пречеше,абе аз самата не се понасях #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out,но с течение на времето се оправих и влязох в ритъм,благодарение на малкото ми синче

# 17
  • Мнения: 349
Мисли само за хубавите  неща, които ти предстоят с бебчо! Hug Бъди сигурна страхотни моменти те очакват  Peace

# 18
  • Мнения: 4 784
Минах през една депресийка, но описаното за сухотата в устата, дъха на ацетон и беленето на пръстите не ми е познато.

# 19
  • Мнения: 3 034
състоянието ти няма нищо общо със секциото, от което явно си се оправила в рамките на нормалния срок - физически. но депресията е много сериозно нещо и въпреки вроденото българско недоверие към психоаналитици и колегите им (психиатри, психолози, зависи къде те насочат), мисля че е много полезна една консултация. най-малкото ще знаеш има ли място за притеснение или не. а ако има, със сигурност е важно да започнеш да се лекуваш в началото. следродилната депресия ако продължи повече от 5-6 седмици се превръща от неудобство в заплаха.

# 20
  • Мнения: 991
Ами ако не се храниш и не поемаш достатъчно течности е нормална сухотата в устата и мирисът на ацетон. Депресията би трябвало малко по малко да отшуми. Излизай навън с бебето на разходки, виждай се с приятели, не се оставяй да седиш и да тъгуваш. Ако положението е толкова зле, че нямаш сили за тия неща. тичай на лекар. Аз също не бях много добре психически първите два месеца.

# 21
  • Мнения: 154
състоянието ти няма нищо общо със секциото, от което явно си се оправила в рамките на нормалния срок - физически. но депресията е много сериозно нещо и въпреки вроденото българско недоверие към психоаналитици и колегите им (психиатри, психолози, зависи къде те насочат), мисля че е много полезна една консултация. най-малкото ще знаеш има ли място за притеснение или не. а ако има, със сигурност е важно да започнеш да се лекуваш в началото. следродилната депресия ако продължи повече от 5-6 седмици се превръща от неудобство в заплаха.

Изцяло подкрепям горното мнение. Състоянието на следродилна депресия продължава доста дълго време, непременно потърси мнение на специалист в тази област, не винаги човек успява сам да се справи с такъв проблем.
Успех!


# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм имала такъв проблем-и след двете раждания не съм изпадала в депресия

# 23
  • София
  • Мнения: 1 139
Не се оставяй в това състояние,консултирай се с лекар.
Стискам палци бързо да се оправиш и да се радваш на малката си рожба Hug

# 24
  • Мнения: 207
До колкото знам, мирисът на ацетон в устата се появява при обезводняване на организма. Непременно посети друг лекар и вземи мерки.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Благодаря ви, мили момичета!  Hug
Много ме окуражихте с това, че се отзовахте за съвет по моята тема. Да, следродилна депресия си е, ходих на доктор и сега си пия Динаксит по 1 сутрин и по 1 вечер. Повече течности и храна, това е важно, особено техностите, за да не си обезводня организма.
Прекланям ви се за човечността.   bouquet

# 26
  • Мнения: 4 335
Това не сьм го чувала,да не би да е Деанксит ThinkingАко е,то никога не се пие вечер.При специалист ли ходи или при личния,обикновенно това личните го предписват?

# 27
  • Мнения: 1 668
Дъха на ацетон е от обезводняване.

# 28
  • Мнения: 4 335
venislavi,кутията ти е пьлна и не можеш да получаваш ЛС

Общи условия

Активация на акаунт