Kurt Cobain Converse Collection

  • 4 040
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 271
Извън версията за убийство и несъответствията, самоубийството в някои случай като неговия не е точно само личен избор. Знам, че е слабост и т.н., но и знам, че такива хора, доколкото мога да се изказвам, за някой, който не познавам лично, та за такива хора понякога е единствения избор. И тогава, и сега, това, което той правеше се използва МНОГО успешно като бизнес. Групата, която здраво ми влезе под кожата преди няколко години няма същия "късмет" и се борят ужасно, но не за слава, а да оцелеят. Понякога си мисля, че може би е по-добре за тях, и за музиката им, отколкото това, което стана с Нирвана и Кърт.
Но Ева каза, че темата не е музикална. Пък и аз като нея съм доста чувствителна по темата.

# 16
  • Мнения: 3
Егати, не позакъсняха ли Converse с пускането на тая колекция...  с около 14 год... Много ясно, че е опит за печалба, ама защо чак сега?!  Когато феновете на Нирвана пораснаха. Кой ще даде пари за кецове с надпис Kurt Cobain? - Не и аз, особено пък заради сантименталните спомени от пубертета ми.
П.С Ева и аз израстнах с тях и като бях на 15г си мечтаех как един ден ще живея в Сиатъл Simple Smile На теб ти се е случила детската ми мечта. Но пък аз сега искам друго вече... А там наистина ли вали толкова много?

# 17
  • София
  • Мнения: 38 574
На оная парцалеса жена му сигурно са и дотрябвали пари за дрога и е продала правата на Конверс. Така си  го обяснявам аз нещата...
А като маркетинг - хммм. Да се връзват тия сладки кецове с тази личност, дето таргета им определено не помни кой беше Кърт Кобейн...

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
То че е бизнес, бизнес е, но все някой от семейството му трябва да е дал правата за тази серия на Конверс, която м/удругото е много симпатична. Конверс по принцип са ми на сърцето.

Дилянка по-бързо е писала  Mr. Green

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 13:44 от Гита Ог

# 19
  • Мнения: 2 386
Радвам се на новите мнения и на аватара на Тали Дан.  Simple Smile
Вали само от октомври до юни  Crazy .. бавно, но напоително и постоянно, казва се Seattle drizzling.

Как пък точно преди седмица си взех чанта Конвърс и сега и се сещам всеки път като я погледна. Crossing Arms
Колко си права, Дилянка..

# 20
  • Мнения: 4 717
аз пък съм страстна фенка на Конвърс и дори се радвам, че пускат такава серия, както се радвам на всяка рекламна кампания, защото всичките им са много добре обмислени Peace

като започнем от ре-ишю моделите им от 75та година, минем през Чък Тейлър, Че Гевара  и миналогодишното им рекламно лице - Снуп Догги Дог, мисля, че лика на Кърт им се връзва добре. Младото поколение, а и не само, с удоволствие биха носили кецовете, колкото и да сме скептични - не забравяйте, че с тази кампания ще се заговори малко повече за Кобейн, защото напоследък сякаш беше заглъхнало

и аз бях негова голяма фенка, но сега честно казано, предпочитам дъщеря ми да носи кецове с Кобейн, отколкото да симпатизира,депресира и дрогира Peace

това е моето мнение

# 21
  • Мнения: 4 555
Аз бях изключително вманиачен почитател на Нирвана. Колко спомени имам... И колко сълзи съм проляла за него... Бях убедена, че един ден ще ида да живея в Сиатъл  Laughing

Кампанията ми се струва добра. Не е нещо, което Кърт би направил по собствено желание, не е ясно и дали би го одобрил, но не мисля и че паметта му с нещо ще пострада. От гледна точка на маркетинга - има хора, които биха носили такива кецове, има и кой да им ги предложи.

# 22
  • София
  • Мнения: 140
аз пък съм страстна фенка на Конвърс и дори се радвам, че пускат такава серия, както се радвам на всяка рекламна кампания, защото всичките им са много добре обмислени Peace

като започнем от ре-ишю моделите им от 75та година, минем през Чък Тейлър, Че Гевара  и миналогодишното им рекламно лице - Снуп Догги Дог, мисля, че лика на Кърт им се връзва добре. Младото поколение, а и не само, с удоволствие биха носили кецовете, колкото и да сме скептични - не забравяйте, че с тази кампания ще се заговори малко повече за Кобейн, защото напоследък сякаш беше заглъхнало

и аз бях негова голяма фенка, но сега честно казано, предпочитам дъщеря ми да носи кецове с Кобейн, отколкото да симпатизира,депресира и дрогира Peace

това е моето мнение

Като голям фен на Конвърс от години, цитираното от мен мнение напълно изразява позицията ми.А и реплики от рода "търсят ефтина реклама"и то за доказана и наложила се спортна марка ми звучат направо смешно.Ако кецовете бяха -Роби Уилямс или Мадона печалбата им щеше да е в ....енти пъти по-голяма.Не виждам тук някакво оскверняване на покойника Кърт, напротив -бърза печалба за вдовицата, както и вдигане на шум около позабравеното му творчество. Simple Smile

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Тя, Милена, вече е отговорила на въпроса за бизнеса.
И Елвис Пресли е умрял (или не е Laughing), но що ключодържатели, чорапи, кукли и пр. боклуци се продават всеки ден с неговия лик, ехе.
А какво Кърт би харесал...  Rolling Eyes Когато е подписал първия голям договор, се отказал да харесва. Сложиш ли си главата в торбата (та било то торба от кадифе), трябва да знаеш, че дупето ти остава навън.  Laughing (Продаваш си задника, пардон за израза).
Ако не щеш, свири си в гаража, радвай съседите.

# 24
  • Мнения: 6 315
От еВтина реклама или каквато и да било реклама има нужда всяка фирма. На мен по би ми доставило удоволствие да видя саморъчно написани с химикал надписи на мешката на сина ми, отколкото купешки кецове, па било то и Конвърс. Но за съжаление това си е машина за правене на пари и както Василиса е казала - влезеш ли веднъж в играта - край...

# 25
  • Мнения: 3 271
Василиса, мисля, че с хора като Кърт проблема с подписването на договора и спирането да харесваш това, което правиш не винаги е избор. Просто точно този тип "депресарски" групи се опитват да изпуснат някаква емоция, някакви размисли извън себе си и най-често го правят предимно заради самите себе си, не толкова заради публиката. Това за тях самите е спасение, начин да достигнат нирвана, ако щеш. Та специално за Кърт и още няколко подобни творци не мисля, че е осъзнавал какво подписва и какво ще последва. В този смисъл казах, че смъртта му е не точно личен изобр, а по-скоро пряко следствие от това твоята лична емоция да стане комерсиална, хората да те спират по улиците и зорлем да станеш звезда. Просто не всеки творец независимо от това колко е велик за нас, неговите фенове, е готов да понесе това, което известността му носи. За мен това е, което се случи с Кърт. За това казвам, че ми се къса сърцето всеки  път, когато видя, че групата, която преди няколко години стана част от мен продава пореден инструмент или се занимава с глупости, за да оцелее, въпреки това си казвам, че така поне остават да бъдат това, което са. Въпроса е как ще си плащат сметките утре. Колко от нас биха оцелели психически в един такъв процес.

Ева, извинявай, знам, че темата не е за това. Но другото няма какво да го коментирам. виждала съм го с толкова много хора - починали или не. Всеки прави избора за себе си какво да купува и носи. Музиката на Нирвана не беше за това, бизнесът, който известността им предизвика е една друга тема, която не ме интересува. Купувам оригинални материали предимно от съществуващи групи, които имат нужда да бъдат подкрепени, много инди такива примерно. Купувам от официалните им сайтове или концертите, така че да знам, че парите ми отиват там, където са нужни. а не в джоба на някой си решил да прави пари чрез чуждата известност.
Тази марка е голяма, но нали не мислите, че прави тази серия с благотворителна цел, за да може младите да започнат да слушат Нирвана  Whistling Назрял е момента, маркетингът им е показал, че серията би ибла успешна, направили са я.
Такава музика, която изразява протест не може да е комерсиална по дефиниция. Затова въпреки, че се радвах много, когато Тома спечели музик айдъл веднага казах, че се чудя в какъв точно продукт ще го превърнат сега. Още чакам.

Ева, извинявай отново. Нали знаеш, че темата ми е важна, затова я минах през поредица офф топици. Знам, че ще ме разбереш   bouquet

П.С. Човекът от аватара ми също е от Сиатъл, слава богу жив и здрав е, но се оттегли от бизнеса в момента, когато той заплаши да стане комерсиален и да се налага да прави нещо, което не иска.

# 26
  • Мнения: 2 386
Няма за какво да ми се извиняваш - та ти говориш от мое име, дума по дума по-горе.. Сега нямам какво да добавя. Ето защо и аз мисля, че нито славата, нито смъртта му са избор.   bouquet

А за фенките на Конвърс  - позабравено творчество няма, повярвайте ми. Тук има пет гръндж радиа, едно от които свири Нирвана почти 24/7. Това, че в България всичко е мода  - смъртта на Кърт и злочестите тийнки 94-та ; марката на кецовете и социалния статус; разпада на Take That и и истеричните девойчета - не важи за истинските фенове. И с годините това се вижда.
А за ''успялата'' марка -  тук вече се продава по супермаркетите. До чорапите. В Таргет. Глад, икономически срив, кофти идея с опит за подобряване на печалбите. Но защо не с Чики Гърлс или Мадона - не е ясно.

# 27
  • Мнения: 1 992
Но защо не с Чики Гърлс или Мадона - не е ясно.

Чики Гърлс не ги знам кои са Blush, Мадона ако се навие би поискала много пари. С Кърт излиза много по-евтино.

# 28
  • Мнения: 4 717
разбира се, че ще се слуша Нирвана по гръндж радиата, американците обичат да имат идоли, а ние европейците обичаме американците Mr. Green, затова купуваме фанелки с техните идоли


незнам как е в тамошните магазини и къде се пазарува тази стока, но нека не забравяме, че Конвърс не е от класата на DKNY, все пак е масова марка - супермаркетите са добър таргет, нали  Wink

все пак, предпочитам да нося Кобеин на краката, времето когато го носих в душата си е вече безвъзвратно отминало Embarassed

Ева, извинявай, ти питаше за мнения  bouquet

# 29
  • Мнения: 875
това съвсем не е евтин начин за печалба на гърба на една трагедия, или както там беше написано в началото. някой получава много пари, за да позволи името, текстовете и т.н. на кобейн да са на тези продукти. или те възмущава фактът, че са обувки, а не носни кърпички, примерно? не са никак лоши!

Общи условия

Активация на акаунт