Кой слага бебето в корема на мама

  • 5 290
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
От много години /още от моето детство/ има една разкошна книжка на една френска авторка /за съжаление, не помня името й - имам вкъщи 2 варианта на книжката с красиви рисунки/. Все още не съм срещала по-красиво обяснение - точно за дечица на около 4 г. ьОбяснява нещата директно, но по разбираем за децата начин. Доколкото знам, постоянно се преиздава - със сигурност някоя мама ще се сети за авторката - мисля, че заглавието е "Истината за бебетата" /нямам време сега да ровя в Гугъл/.

# 16
  • Мнения: 11 004
От много години /още от моето детство/ има една разкошна книжка на една френска авторка /за съжаление, не помня името й - имам вкъщи 2 варианта на книжката с красиви рисунки/. Все още не съм срещала по-красиво обяснение - точно за дечица на около 4 г. ьОбяснява нещата директно, но по разбираем за децата начин. Доколкото знам, постоянно се преиздава - със сигурност някоя мама ще се сети за авторката - мисля, че заглавието е "Истината за бебетата" /нямам време сега да ровя в Гугъл/.

Книжката наистина е разкошна Heart Eyes  Heart Eyes
Те всъщност са две - "Истината за бебетата" и "Бебе на нулева възраст", а авторката е Мари-Клод Моншо. Преди време тук във форума намерих линк, от където си изтеглих "Бебе на нулева възраст".

# 17
  • Мнения: 1 671
Моят отговор е, че тати много обича мама и е искал бебе и една нощ тайно й е дал да си посади едно семенце в корема и от него пораснало бебето  Embarassed. Засега този отговор ми върши прекрасна работа  Wink.

# 18
  • Мнения: 748
Преди време тук във форума намерих линк, от където си изтеглих "Бебе на нулева възраст".
линк

# 19
  • София
  • Мнения: 1 524
Охх, аз още си спомням как дълго вярвах на щъркела - все на него се молих за по-малка сестричка.  newsm78  Joy Joy

# 20
  • Мнения: 2 131
От много години /още от моето детство/ има една разкошна книжка на една френска авторка /за съжаление, не помня името й - имам вкъщи 2 варианта на книжката с красиви рисунки/. Все още не съм срещала по-красиво обяснение - точно за дечица на около 4 г. ьОбяснява нещата директно, но по разбираем за децата начин. Доколкото знам, постоянно се преиздава - със сигурност някоя мама ще се сети за авторката - мисля, че заглавието е "Истината за бебетата" /нямам време сега да ровя в Гугъл/.

Книжката наистина е разкошна Heart Eyes  Heart Eyes
Те всъщност са две - "Истината за бебетата" и "Бебе на нулева възраст", а авторката е Мари-Клод Моншо. Преди време тук във форума намерих линк, от където си изтеглих "Бебе на нулева възраст".
Прекрасно си спомням тези книжки. Като бях малка, много обичах да ги разглеждам  Simple Smile. Какво точно съм разбирала тогава по темата не помня, обаче ми бяха страшно интересни.
А иначе - това със семенцето, според мен, е добър вариант.

# 21
  • Мнения: 826
Наистина се сещам, че като малкаи аз имах тази книжка на Мари-Клод Моншо. Беше ми много интересна и май заради нея никога не съм вярвала на историята със щъркелите. Жалко че съм я загубила. Прочети я ако я намериш и може би ще ти помогне да обясниш на своето дете как стават тези работи Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 187
Купих книжка "Моето тяло" и вече всичко обяснявам с картинките в нея.

# 23
  • BG
  • Мнения: 1 900
От много години /още от моето детство/ има една разкошна книжка на една френска авторка /за съжаление, не помня името й - имам вкъщи 2 варианта на книжката с красиви рисунки/. Все още не съм срещала по-красиво обяснение - точно за дечица на около 4 г. ьОбяснява нещата директно, но по разбираем за децата начин. Доколкото знам, постоянно се преиздава - със сигурност някоя мама ще се сети за авторката - мисля, че заглавието е "Истината за бебетата" /нямам време сега да ровя в Гугъл/.

Книжката наистина е разкошна Heart Eyes  Heart Eyes
Те всъщност са две - "Истината за бебетата" и "Бебе на нулева възраст", а авторката е Мари-Клод Моншо. Преди време тук във форума намерих линк, от където си изтеглих "Бебе на нулева възраст".

# 24
  • Мнения: 805
Ние казахме, че понеже мама и тати много се обичат и много силно са се целунали и така...
След известно време тя ме целуна "много силно" и ми каза: Ето сега ти пъхнах още едно бебе в корема. Ха де!
После помисли, помисли и каза: Аааа, то затова не се целуват две жени! Сега не знаем в кой корем е бебето! newsm78

# 25
  • Мнения: 798
Аз, благодаря за линка!   bouquet
не можеш да си представиш откога издирвам тази книжка. За мен тя е чудесна  Wink

# 26
Моят отговор е, че тати много обича мама и е искал бебе и една нощ тайно й е дал да си посади едно семенце в корема и от него пораснало бебето  Embarassed. Засега този отговор ми върши прекрасна работа  Wink.
и аз минавах с този отговор докато беше малка, наистина върши прекрасна работа  Peace

# 27
  • Мнения: 9 814
Моят отговор е, че тати много обича мама и е искал бебе и една нощ тайно й е дал да си посади едно семенце в корема и от него пораснало бебето  Embarassed. Засега този отговор ми върши прекрасна работа  Wink.
и аз минавах с този отговор докато беше малка, наистина върши прекрасна работа  Peace

Аз също имавах с този отговор, докато малката не даде на баща си една вечер грахче, да го посади на мама и тя утре да роди сестричка. Mr. Green Когато баща й обясни,че не става толкова лесно започнаха и другите въпроси.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 867
На моите деца обяснявах навремето, че пенисът на мъжа е направен така, че да може да влезе навътре във вагината на жената, където да постави нещо като семенце. Това се нарича секс. Ако тялото на жената е подготвено, в него също има мъничко като точица нещо, от което заедно със семенцето се получава бебе. Но не всеки път, когато се прави секс, в корема на жената започва да расте бебе. Целуването и прегръщането могат да бъдат част от секса, но само от тях не се получава бебе.

# 29
  • Мнения: 2 479
На моите деца обяснявах навремето, че пенисът на мъжа е направен така, че да може да влезе навътре във вагината на жената, където да постави нещо като семенце. Това се нарича секс. Ако тялото на жената е подготвено, в него също има мъничко като точица нещо, от което заедно със семенцето се получава бебе. Но не всеки път, когато се прави секс, в корема на жената започва да расте бебе. Целуването и прегръщането могат да бъдат част от секса, но само от тях не се получава бебе.
Ти чистата истина си им обяснявала, ама на каква възраст са били?

Общи условия

Активация на акаунт