Смятяте ли че предпочитания стил музика говори за характера на човек?

  • 6 078
  • 142
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Не мисля. Това каква музика харесваме до голяма степен се определя от средата, в която сме се движили или са ни възпитавали. Пък и от средата, в която искаме да ни приемат, снобщина. Пък има и мода все пак.

В този ред на мисли - какво стана с пънкарите? Демек всички, които преди 15-20 години се определяха като пънкари и слушаха пънк?

# 31
  • София
  • Мнения: 2 271
Добре, а ако се запознаете с човек и не знаете каква музика слуша, как решавате, дали да го харесвате, или не?

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
По това в коя кръчма ще е следващата среща. Wink

# 33
  • Мнения: 2 478
Говори, не точно за характера, но за интелекта, толерантността, манталитета, възпитанието. Аз харесвам най-различни стилове музика - изключвам чалгата, но пък някои автентични фолклорни неща много ми харесват, както и добре обработени като музиката на Брегович. Също така изключвам много тежката музика от сорта на траш метъл и т.н., но от всичко друго мога да намеря парчета, които ми харесват - джаз, класика, поп, рок, уейв, пънк, дори и диско.

Не мога да допусна, че човек, слушащ само и единствено продуктите на Пайнера, може да е интелигентен и добре възпитан, въпреки цялата ми толерантност и широка кройка... сори.

Нямам какво да добавя,освен че е признак на ниска музикална култура да отидеш на концерт на пайнерките,за да ги гледаш и слушаш плейбека им.За каква интелигентност говорим?

# 34
  • Мнения: 3 423
Добре, а ако се запознаете с човек и не знаете каква музика слуша, как решавате, дали да го харесвате, или не?

Аз имам набито око и изобщо не ми
трябва музика, за да харесам някого.
На някои им личи, та дори не ги питам.

# 35
  • Мнения: 24
Аз затова на по-кежуъл костюмите си нося нашивки на Антракс и Дистръкшън, за да няма недоразумения.

# 36
  • Мнения: 2 388
Нямам какво да добавя,освен че е признак на ниска музикална култура да отидеш на концерт на пайнерките,за да ги гледаш и слушаш плейбека им.За каква интелигентност говорим?

Това само за пайнерките ли важи или за всички изпълнители по принцип?

# 37
  • Мнения: 984
Момичета, не съм съгласна с твърдението, че предпочитаната музиката е прозорец към душата. Отричайки "чалгата" отричаме качествата и достойнствата на цяло едно, че и две поколения! Твърде е крайно, не ме кефи.

Давам пример със себе си. Като дете слушах Джейсън Донован /някой помни ли го? Simple Smile/, знаех албума "Между линиите" наизуст. После "Бийтълс" и "Смоуки", нататък - "Металика" и "Мотор хед", "Ред хот", "Сайпръс хил" /тогава имаше такава група сега не знам дали има Mr. Green/,  накрая латино Mr. Green, а в школата по балет обожавах интерпретациите на корепетиторката. Има някои текстове /Да!/ на чалга песни, които са толкова близо до първичната емоция на всеки един от нас, че няма как да не се запечатат в съзнанието, въпреки отрицанието и погнусата от "чалгата".

# 38
  • София
  • Мнения: 53
Различни стилове музика бележат различни периоди от развитието ни и различна степен на зрялост. Като деца слушахме диско, после минахме на метъл и рок, после артрок и джаз не знам какво следва нататък, но не мога да си представя човек да слуша едно и също цял живот.

# 39
  • Мнения: 2 478
Нямам какво да добавя,освен че е признак на ниска музикална култура да отидеш на концерт на пайнерките,за да ги гледаш и слушаш плейбека им.За каква интелигентност говорим?

Това само за пайнерките ли важи или за всички изпълнители по принцип?

За всичко,което си мисли,че е певец и лъже публиката  си така.

# 40
  • Мнения: 2 388
За всичко,което си мисли,че е певец и лъже публиката  си така.
Има хора, които отиват с ясното съзнание, че ще ги излъжат по този начин и не са против. На някои им стига просто това, че могат да са близо до изпълнителя/те.
Аз съм от тях и изобщо не ме притеснява, че това показва, че музикалната ми култура е ниска.
В период от една година два пъти ходя на изяви на изпълнителка, за чийто глас не мога да намеря думи да пиша. Знам, че пее на плейбек, но не ми пука изобщо.
Лятото, едно културно мероприятие събра доста хора, които обичат естрадата. Публична тайна беше, че по ред причини, изпълненията ще бъдат на плейбек.
Обаче хората останаха доволни, видях го по лицата им. При все, че присъстваха и лица, които са дълбоко свързани с музиката.

# 41
  • Мнения: 83
Tedi, и при мен се наблюдава еволюция в музикалните ми предпочитания.Като дете и аз слушах по-лекички неща(диско,и т.н), докато сега прдпочитам по-тежка музика.

# 42
  • Мнения: 6 155
Стилът на музиката ви говорел за характера на човека ... ooooh! а звездите нещо не ви ли говорят...или извънземните, м?  Mr. Green
Този тип теми са тъпи. И всеки път започват така:
"Аз не слушам чалга и съм много ЕнтЕлегентен/а. А чалгаджиите са кухи."
Що пък веднъж някой, пуснал такава тема не се оказа чалгаджия. Все металисти и все "умни", царе на обощенията.

Айде, щом ви "говори" стилът на музиката за характера да кажете какъв е моя такъв?
Слушам абсолютно всичко - и метъл, и чалга, и Павароти ... Thinking Само техното не ми понася много-много.

# 43
  • Мнения: X
Иначе феновете на рока, метъла, електронната музика и т.н. са много по-готини и интелигентни хора.Това е моето наблюдение, не искам да обидя никого винаги има изключения. .....................
Tedi, и при мен се наблюдава еволюция в музикалните ми предпочитания.Като дете и аз слушах по-лекички неща(диско,и т.н), докато сега прдпочитам по-тежка музика.
Joy наистина ми е забавно как пусна цяла тема, за да се увериш в еволюцията си

# 44
  • Мнения: 1 479
Ами аз,като по-проста не знам бьлгарска чалга да е взела награда, или да е номинирана в световните музикални класации Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт