приемат ли в банката изхабени пари?!

  • 7 451
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 975
Подменяла съм повредена валута,10%беше комисионната която ми взеха.Така че няма лгика за БГ банкноти удръжката да е по голяма.

# 16
  • Мнения: 1 558
"Само в БНБ - за банкнота по-голяма от половината, получаваш равностойността на номинала, за банкнота по-малка от половината, получаваш половината от номинала."

Това не мисля, че е вярно. Но, ако е, още  в понеделник си подавам молбата за напускане. Тук да внимават мамите от темите "искам нова работа" и "идеи за бизнес"  Hug. Значи, докато си пия следобедното кафе с ром, ще късам 10-левки на
3/4 (повече от половината) и 1/3 (по-малко от половината). За първата част от банката ще ми дават 10 лв., а за втората - 5 лв.
Т.е. от разкъсаните 10 лв. би следвало да получа 15.00 лв.  Whistling

Е, не помогнах много с информация, но пък беше хубаво да си помечтая ...

Понеже е цитиран мой пост, в който съм перифразирала не съвсем точно условия за обмяна на повредени банкноти, май е по-добре да цитирам самата наредба:
...................
      "Чл.20. (1) Българската народна банка и банките заменят повредени български банкноти и монети по оценка за стойност при следните условия и съотношения:
     1. повредена българска банкнота, от която е запазена най-малко три четвърти (75%) от площта и или сглобените части от банкнотата възстановяват такава част от площта и, се заменя по пълна номиналнастойност;
     2. повредена българска банкнота, от която е запазена най-малко една втора (50%) от площта и или сглобените части от банкнотата възстановяват такава част от площта и, се заменя по половината от номиналната и стойност
     3. повредена българска банкнота, от която е запазена по-малко от една втора (50%) от площта и или сглобените части от банкнотата възстановяват такава част от площта и, не се заменя;
     4. повредена българска банкнота, сглобена от части на различни банкноти, не се заменя;"
...................
Наредба № 18
за контрол върху качеството на банкнотите и
монетите в наличнопаричното обращение
(Приета от Българската народна банка на 20 октомври 2005г.,
обнародвана в "Държавен вестник", бр. 88 от 4 ноември 2005 г.,
в сила от 31 март 2006 г.; изм. и доп., бр. 15 от 2007 г.,
изм., бр. 68 от 2007 г., в сила от 1 септември 2007 г.)

# 17
  • Мнения: 494
Искрено ти съчувствам!
Надявам се скоро да намериш разрешение на проблема!
На нас ни се е случвало,при внасяне на сума,да ни откажат да приемат банкнота от 50 евро,само защото беше скъсана точно 5 мм по средата,там където обикновено се прегъва банкнотата #Crazy Не си спомням,коя беше банката,но според мен е възмутително!

Общи условия

Активация на акаунт