Как да "намажа" халвата на филия хляб?

  • 16 930
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 364
Натрушаваш халвата и я смесваш с малко маргарин. Маже се много лесно.
Също към купувала халва за мазане. Продава се в малки пласмасови кутийки.
И сега на градината често дават такива филии.

# 16
  • Мнения: 1 425
Ей сега ще я снимам...... Peace
Ето заповядай......
тази е нормална само тахан
ето и с шоколад
Аз съм я купувала и от нашия денонощен магазин,така че просто трябва да потърсиш....... PeaceМногоооооо е хубава..... ooooh!

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 09:47 от berina

# 17
  • Мнения: 656
В детските градини хапват такива филийки.Размесват халвата с масло и мажат.Дъщеря ми често ми разказва за тези филийки и колко са вкусни.У дома не сме правили.

# 18
  • Мнения: 818
Много обичах  разтопена халва с масло на филийка,сега все на диета и не ям тази вкусна комбинация.

# 19
  • Мнения: 3 641
berina , много добре изглежда, но в София никъде не съм срещала таква халва Confused

# 20
  • Мнения: 674
 Съвсем наскоро купих от Ябланица Халва за мазане с течен шоколад и фъстъчено масло. Лично на мен не ми хареса особено, но на детето сложих 1 лъжица в млякото с бисквити и доооста й се услади. Mr. Green

 Тази е кремообразна и се размазва идеално на филийка, но обикновената не знам как се "маже". Thinking

# 21
  • Мнения: 1 931
Разбърква се халва(обикновена халва) с маргарин или масло(каквото решите) докато стане хомогенна смес и става за мазане, ако се разтопи на огън ще стане за пиене, но не и за мазане. Аз правя понякога на децата, ядът го.
Но иначе готовите халви за мазане нямат нищо общо на вкус с това което става само с халва и маргарин.
В градините на това му казват сладък пастет.

# 22
  • Мнения: 818
Халвата и маслото се слагат в купичка на котлона.Бьрка се да се стопи,да стане хомогенно и да не загори.
След като изстине се стяга,но се маже лесно

# 23
  • Мнения: 15
НАСТРЪГВА СЕ ХАЛВА НА ОБИКНОВЕННО РЕНДЕ,ДОБАВЯ СЕ МАЛКО ОМЕКНАЛО МАСЛО,МАЛКО ТОПЛО ПРЯСНО МЛЯКО ,РАЗБЪРКВА СЕ-ПРЕЦЕНЯВАТЕ ДАЛИ КОНСИСТЕНЦИЯТА Е ДОБРА ЗА МАЗАНЕ, АКО Е ГЪСТО ДОБАВЯТЕ ОЩЕ МЛЯКО.МЛЯКОТО МОЖЕ ДА СЕ ЗАМЕНИ С ВОДА,НО ВКУСА С МЛЯКОТО Е ПО-ДОБЪР.

# 24
  • Мнения: 3 268
И в нашия квартелен магазин има таха-халва за мазане.Аз я смесвам с мед и става уникално вкусно....и калорично Laughing

# 25
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Изобщо не е нужно да се загрява. Просто намачквате хубаво халва с масло на стайна температура и е готово. Слагате масло, колкото ви се иска да е гъсто. Колкото повече масло има, толкова по-мазничко и лесно за размазване става.

# 26
  • Мнения: 3 268
Изобщо не е нужно да се загрява. Просто намачквате хубаво халва с масло на стайна температура и е готово. Слагате масло, колкото ви се иска да е гъсто. Колкото повече масло има, толкова по-мазничко и лесно за размазване става.
Ама защо е нужно това,като я продават в течно състояние,в бурканчета.

# 27
  • Мнения: 1 217
Днес купих от м-н Европа.Пише халва за мазане-Ябланица.

# 28
  • Мнения: 3 830
Миличка продават халва за мазане в едни пластмасови кутийки..... PeaceАз редовно копувам за сина ми.....има я чисто само таханова и с какао смесена.Много е мекичка точно за мазане като пастет е..... Peace


И аз съм взимала за мазане, но с добавка на мед.
Страшно вкусно. Crazy

# 29
  • Мнения: 560
Не ви трябва масло.Аз я слагам в порцеланова чашка и в микровълновата на най-ниски градуси.

Общи условия

Активация на акаунт