Чакането дълго ни се струва, ОКТОМВРИЙЧЕТО на топло си кротува!

  • 11 227
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 132
  Мале Гери ти ме хвърли в размисъл newsm78.И двете ми деца са септември,а мъжа ми също е септември.Значи трябва да засадя две дървета.Ако не е късно за баткото де,че той вече е на 8.Я кажи.
Ми нз Съни сигурно не е късно newsm78Тъкмо разбира ще се радва Simple SmileТака съм чувала и от други места и мислим сега докато е топло да засадим дръвче в парка например.Добре че не сме в един ден че освен дърво имало и други работо да се правят hahahaПо принцип не вярвам на тези неща но ми харесва идеята да засадим дръвче което да растъе с нея Grinning

# 241
  • Мнения: 42
Абе как разбирате,че ви се е смъкнал корема ,освен ако не ви каже доки? Аз в петък като ходих още не се беше смъкнало бебето.
От снощи много ми тежи та се чудя. newsm78
Joy Ей, един бременен въпрос най-накрая! Joy Ние взехме да си мълчим с нашите бременелости и само се услушваме за проблемите на родилите мами Laughing. Между другото и на мен ми е интересно, дали ще разбера като ми се смъкне корема... Вчера се гледах, гледах...и мъжа ми питах, ама и той не може да каже. Много ли е голяма разликата като се смъкне? То сигурно зависи и от това какъв ти е бил корема?

# 242
  • Варна
  • Мнения: 1 576
А, ние утре сме на консултация. Не е ли много рано още на 8ми ден? Rolling Eyes И както хиляда дрехи му накупих и се чудя как да го облека утре. Космонавтите дебели, в одеало и в коша за кола не става. newsm78

Хихихихи, родилите превземаме темата все повече hahaha hahaha Ама нали сме клюкарки, трябва да знаем кой кога ражда и какво става. Накрая съвкупно ще напуснем от тука и ще идем в Родени.

Шики, ами много е  видима разликата като падне корема.Погледни се сега така в огледалото в профил, и като падне ще видиш че няма нищо общо.

# 243
  • Мнения: 132
Цитат
Пуки аз шишетата ги мия с веро хубаво изплаквам и в микровълновата ама не ми отнема много време


При нас губенето на време идва от хилядата напъхани джунджурийки в шишетата Би Фрии. То не са като другите само  шише,биберон и капачка, ами още поне 3 сложнотии и тръбички има вътре. Whistling ooooh! ooooh!
Смени шишетата JoyМайтапя се ами да те са със сума джаджки вътре ами няма начин Simple Smile

# 244
  • Мнения: 104
значи при смъкването на корема се получава една като плоска вдлъбнатинка  Crazy най-горе по средата на корема и вече корема не започва веднага под бюста, а малко по-надолу  bowuu забелязва се осезателно  Party
да "би фри"тата имат повече части и аз се чудя като ги сглобя дали вече е стерилно шишето от толкова пипане  Rolling Eyes обаче видимо са по-добри от авента, който още не си е купил шишета да не взима на авент щот уж са аирфлекс, ама си пускат въздух, а се чуди човек как да намали коликите и без друго  ooooh!
още един анкетен въпрос: виси ли ви коремчето над шева-за мамите минали секцио, и ще се стегне ли по-натам макар и с упражнения, много се притеснявам да не ми остане така, че изглежда кофти, а сега не мога да правя коремни преси  Blush  Crazy

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 19:33 от adina

# 245
  • на Земята
  • Мнения: 174
Ако не е паднал,кога пада? И докъде стига? (страшен въпрос,а?  Laughing)

# 246
  • Мнения: 104
ами пада месец или по-малко преди раждането, различно е при всеки, на мен ми седя така 2-3 седмици поне  Rolling Eyes

# 247
  • на Земята
  • Мнения: 174
значи при смъкването на корема се получава една като плоска вдлъбнатинка  Crazy най-горе по средата на корема и вече корема не започва веднага под бюста, а малко по-надолу  bowuu забелязва се осезателно  Party







Значи не е паднал сигурно,щом не мога да преценя и разбера. Laughing

# 248
  • София
  • Мнения: 285
 Привет!

При мен въобще не падна корема! Не е правило явно.
Ето! Гери също е имала хубаво раждане, браво!

Това,което искам да кажа на чакащите мами - най-важното е дишането по време на контракциите.

Никава паника - а ълбоко учестено ГЪРЛЕНО дишане и ви гарантирам, че ще родите с два напъна както аз, при мен беше и без системи. Чисто, натурално. Когато дойдат напъните СЛУШАЙТЕ акушерката за поемането на въздух и за да не забравите точно как, помолете я да си поема въздух заедно с вас и да ви води  през всичките напъни.

Тук ще ви напиша сам как ( но когато не пробвайте сега Laughing) Вдишваш много дълбоко, балонът с въздух го закарваш в корема и се опитваш да го изкараш през дупето. Но аз го изкарвах през родилния отвор, като си представях нещо (лично).


Иска ми се и аз да разкажа за идването на Олег, но наистина сега съм заета, а и татко му е вкъщи и е постоянно зает с интернет. И снимки ще пусна, но по-късничко.

Момичета, вярвайте в себе си, водете раждането вие, а не лекарите.

Родилният поцес е най-красивото и силно нещо на света.




# 249
  • Мнения: 218
Момичета, моят Денис е с температура 39 градуса, спада за кратко от сиропчетата и пак се вдига, а се оказа, че майка ми не може да дойде до вторник вечер... Сега няма да ходи на градина поне 3 дни-седмица и мама няма да може да ражда докато не дойде помощта...  Confused

# 250
  • на Земята
  • Мнения: 174
Привет!

При мен въобще не падна корема! Не е правило явно.
Ето! Гери също е имала хубаво раждане, браво!

Това,което искам да кажа на чакащите мами - най-важното е дишането по време на контракциите.

Никава паника - а ълбоко учестено ГЪРЛЕНО дишане и ви гарантирам, че ще родите с два напъна както аз, при мен беше и без системи. Чисто, натурално. Когато дойдат напъните СЛУШАЙТЕ акушерката за поемането на въздух и за да не забравите точно как, помолете я да си поема въздух заедно с вас и да ви води  през всичките напъни.

Тук ще ви напиша сам как ( но когато не пробвайте сега Laughing) Вдишваш много дълбоко, балонът с въздух го закарваш в корема и се опитваш да го изкараш през дупето. Но аз го изкарвах през родилния отвор, като си представях нещо (лично).


Иска ми се и аз да разкажа за идването на Олег, но наистина сега съм заета, а и татко му е вкъщи и е постоянно зает с интернет. И снимки ще пусна, но по-късничко.

Момичета, вярвайте в себе си, водете раждането вие, а не лекарите.

Родилният поцес е най-красивото и силно нещо на света.





[/quote

БЛАГОДАРЯ ТИ ШИВАНИ,ДАНО И НА ПРАКТИКА ДА Е ТАКА ЛЕСНО И ДА СЕ СПРАВИМ.

# 251
  • София
  • Мнения: 285
За шишетата, помпите, кърменето.

Бебчо му дадох да засуче още веднага като се настанихме в стаята на АГ-то. Нямаше и коластра, но сукането беше важно, за да предизвика информация в мозъка, че е време да се образува кърма.

Новородените до 24 часа от раждането си нямат нужда от храна - това в АГ-то го научих. Но вие му давайте да си суче, за да ви слезе по-бързо коластрата.

Като си дойдохме вкъщи имах вече кърма и му давах първо от тази, в която има повече напрежение, ако му стигне - добре, ако не му давам и другата да се дохрани. А педито ни увери, че след няколко дни ще започне да се произвежда още повечко кърма  и ще му стига само едната на едно хранене.

Не си купувайте помпи, докато не се уверите, че без тях не можете да се справите. Олег е на 6 дни вече и нямаме нужда от помпа въобще! Дано и в бъдеще да е така.

Ако не сте си мазали гърдите в 9-я месец с крем за зърна, то го направете (ако искате, разбира се). В АГ-то много от майките, които не бяха ползвали такъв крем стигнаха до бързото закупуване на силиконови зърна, защото бебчетата разраниха много зърната им.

Роден е в понеделник привечер на залез слънце  му проверих хороскопа - не съм си и мечтала за такава звездна карта. Природата си знае работата. Не обичах понеделника – деня на луната, но сега съм благодарна, че се роди точно преди пълнолуние, най-силно енергийния ден.  С това искам да ви уверя да не правите планове в кой ден  да се роди бебчето ви - бъдете сигурни, че ще се роди в най-добрия за него момент!

Изпращам ви сърдечни поздрави и ви мисля, т.е. нека раждането на вашите бебчета да е най-прекрасното нещо, както е за мен.

Велико е, че на жената е дадено от природата да усети силата на родилния процес.

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 20:02 от shivani

# 252
  • София
  • Мнения: 285


[/quote

БЛАГОДАРЯ ТИ ШИВАНИ,ДАНО И НА ПРАКТИКА ДА Е ТАКА ЛЕСНО И ДА СЕ СПРАВИМ.

pokjei,

довери се и слушай акушерката, когато отидеш в родилна зала. Ако си силна (уверена в себе си) и почиваш активно между две контракции, ще родиш леко.

# 253
  • Мнения: 558
Фийл Ю, много е критична работата при вас... Таткото не може ли да вземе отпуск, нещо?

# 254
  • Мнения: 218
Софко, тази седмица има представления всеки ден, по 1-2, вече е направена програмата  Confused Пък и нали той ще идва с мен в болницата и ще чака... Друго си е на детска градина, хората, които ще ни помогнат, ще го взимат и вечерта ще е у тях. Не мога, обаче, да искам някой да отсъства от работа да ми гледа болното дете.

Общи условия

Активация на акаунт