Чухте ли за новия Windows 7

  • 5 331
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Имайки предвид възможностите на днешните хардуерни елементи, а също и на все още предстоящото преминаване към 64-битови компютри, Windows Vista предлага много по-добра поддръжка от ХР. Новият Windows дава основа за много високопроизводителни приложения, които никога не биха могли да бъдат написани за ХР. Когато се появи първият 64-битов софтуер, Vista би трябвало да се превърне в много по-съществен и убедителен ъпгрейд, отколкото е сега.
Версията Ultimate е предназначена главно за феновете на Windows, хардуерните ентусиасти и професионалните потребители, които искат да разполагат с пълната функционалност на новата Vista. Към това число спада опцията Complete PC Backup, а също и заключването на твърдия диск Bitlocker. За закупуването на Ultimate Microsoft ще награди потребителите със специални екстри, които ще им бъдат предложени за безплатно сваляне. Допълнителен бонус: собствениците на Ultimate получават и 32-, и 64-битовата версия в пакет, а към тях и достъп до езиковите пакети за операционната система.

аз като единкорпоративен клиент не намирам никакви предимства в това, хардуера ми работи перфетно по ХР а част от него и под 98.
По приказките че за един бакъп и един битлок си струва да се увътриш с виста ... мога да заключа, че си дистрибутор на виндоус ... така де, само един лаик би поверил критично важна информация на МС.

# 16
  • Мнения: 207
аз като единкорпоративен клиент не намирам никакви предимства в това, хардуера ми работи перфетно по ХР а част от него и под 98.
По приказките че за един бакъп и един битлок си струва да се увътриш с виста ... мога да заключа, че си дистрибутор на виндоус ... така де, само един лаик би поверил критично важна информация на МС.
Не съм дистрибутор на Windows Vista. Просто човек трябва да допуска и новите технологии, а не да бъде настроен критично към прогреса! Човек трябва да опита! Ако не си пробвала Windows 98 или ХР, можеше да работиш още на DOS. Тя е доста по-трудна за работа. Защо да не си улесняваме живота , ако можем? Човек трябва да опитва!
Отначало  и аз като вас не харесвах Вистата, а сега не мога да се отделя от нея и виждам, че съм грешала като съм гледала критично на нея! Всяко ново нещо е по-добро от старото.
Да вземем пример с една пералня. Бихте ли работили с ръчна или полуавтоматична пералня, като вече има автоматична? Мисля, че отговорът е не! Тогава защо не приемате новите неща? Те са за ваше улеснение, а не пречка!   

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
зaщото разликата между ХР и Виста не е колкото между ръчна и автоматична пералня  Peace
и защото Виста е маркетингов продукт, а не иновация Peace

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
работиЛ съм с дос 3.1, 3.30, вин 3.1, 3.11, 95,98,NT, ХР и линукс. виста за малко колкото да ме дразни, последва даунгрейд до ХР и нещата заспаха. Смея да твърдя, че ОС е дна малка част от това с което си вършим работата , така че прехода към виста се явява ненужен ...
виндоус 7, ще бъде на модулен принцип (като линукс) и е вероятно да ми хареса повече от виста, ще видим ...
но за сега виста няма място нито във фирмата нито в дома ... твърде излишен както казва един приятел.

# 19
  • Мнения: 1 941
Много добре ми изглежда с този тъч скрийн, браво. Харесвам новите неща, които излизат.

# 20
  • Мнения: 18 542
за този виноус ще трябва и монитор да си купя...
Най-важното на една операционна система е да е стабилна и да работи без прпоблеми. Тези хубавини дето ги показаха са интересни, но ще ми втръснат за нула време  Rolling Eyes
Виста не съм ползвала, карам си с ХР за сега това е най-добрата ОС за мен  Peace

# 21
  • Мнения: 2 550
ще го видим този уиндоус 7
дано не е въздух под налягане като виста
нито 32 битовата версия, нито 64 ми харесват...изтраях ги по 2-3 месеца и си върнах ХР-то, което не ме дразни толкова
сори, обаче не виждам защо трябва да превъзнасям виста, само за да съм модерна  Laughing

рилче, спи спокойно...модерна си, както се вижда от темата, болшинството от хора не харесват виста...обаче твоето мнение като най-меродавно, не може да се оспорва  Laughing

# 22
  • Мнения: 207
зaщото разликата между ХР и Виста не е колкото между ръчна и автоматична пералня  Peace
и защото Виста е маркетингов продукт, а не иновация Peace
XP също е маркетингов продукт! И то се продава! Но и Вистата, както него може да не се плаща!

# 23
  • Мнения: 207
ще го видим този уиндоус 7
дано не е въздух под налягане като виста
нито 32 битовата версия, нито 64 ми харесват...изтраях ги по 2-3 месеца и си върнах ХР-то, което не ме дразни толкова
сори, обаче не виждам защо трябва да превъзнасям виста, само за да съм модерна  Laughing

рилче, спи спокойно...модерна си, както се вижда от темата, болшинството от хора не харесват виста...обаче твоето мнение като най-меродавно, не може да се оспорва  Laughing
Защо мислиш, че Виста е въздух под налягане! Това, че не тръгва на дървен компютър не я прави смотана!

# 24
  • Мнения: 207
Използвали ли сте новия офис пакет на Microsoft? Той е много по-добър и с повече функции! Всъщност той не е вече нов, но има хора, които още не са го виждали! Много по-различен е и по-добър! 

# 25
  • Мнения: 2 550
ще го видим този уиндоус 7
дано не е въздух под налягане като виста
нито 32 битовата версия, нито 64 ми харесват...изтраях ги по 2-3 месеца и си върнах ХР-то, което не ме дразни толкова
сори, обаче не виждам защо трябва да превъзнасям виста, само за да съм модерна  Laughing

рилче, спи спокойно...модерна си, както се вижда от темата, болшинството от хора не харесват виста...обаче твоето мнение като най-меродавно, не може да се оспорва  Laughing
Защо мислиш, че Виста е въздух под налягане! Това, че не тръгва на дървен компютър не я прави смотана!

компютрите са ми мощни и нови Simple Smile преспокойно си върви вистата при мен, но това не ме кара да я харесвам...и пак ти казвам, ако се поразровиш да прочетеш мнения, ще забележиш, че много малко хора величаят виста, и има защо да са малко
кво общо има с вистата офис пакета пък сега? не можеш да преживееш, че в тая тема само ти харесваш виста и минаваш на офис пакета?
а на теб защо ти харесва виста? заради дизайна ли? буахахаха

# 26
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Използвали ли сте новия офис пакет на Microsoft? Той е много по-добър и с повече функции! Всъщност той не е вече нов, но има хора, които още не са го виждали! Много по-различен е и по-добър! 

би ли била така добра да изброиш новите функции, които много по-добър?

# 27
  • Мнения: 207
Ето защо ми харесва Виста! И не само на мен, а на много хора!  newsm10

Независимо, че Microsoft всячески се опитва да наложи Windows Vista, повечето потребители все още предпочитат добре известната, макар и изрядно остаряла операционна система Windows XP. Последната наскоро получи своето трето (и не е изключено последно) обновление - Service Pack 3.

В началото на годината Microsoft пусна и пакет обновления за Vista - SP1, затова от самосебе си се налага въпросът до колко двата пакета подобряват производителността на системата именно в игрите. Напомняме, че преди Vista често беше критикувана, че работи по-бавно в игри, отколкото XP. В повечето слчуаи това се обясняваше с недоработени драйвери. Точно това ще се опитаме да проверим тук.
Операционната система Windows Vista поначало притежава голямо преимущество пред XP - наличие на DirectX10. Наличието на SP3 не решава този проблем, но дали игровата производителност на XP е по-ниска от това? Отговаряйки на този въпрос, сравнихме производителността на един и същ компютър, но с различни операционни системи - Vista SP1 и XP SP3. Ето и характеристиките на тестовия компютър:

    * Процесор: Intel Core 2 Duo E6750
    * Дънна платка: Asus Blitz Formula
    * Памет: Corsair CM2X1024-9136C5D (1142 MHz DDR2, 5-5-5-15) 2GB
    * Твърд диск: WD6500AAKS
    * Оптично устройство: обикновено DVD RW
    * Аудио: SoundBlaster XtremeGamer
    * Графична карта: AMD/ATI Radeon HD 3870

Отначало инсталирахме Windows XP Professional SP2 на един хард диск, а Windows Vista на друг диск, идентичен на първия на същия компютър. Операционните системи нямаха нищо общо помежду си - при прехода от една на друга просто сменяхме кабелите.

В качеството на тестови програми използвахме два синтетични теста и три игри. При това, във всяка игра системата се тестваше в два режима - с ниска детайлизация при резолюция 1024x768 и с висока детайлизация, с включен 4х антиалайсинг (заглаждане) и резолюция 1920x1200. Освен това, двете системи се тестваха преди и след инсталиране на съответните обновителни пакети.

Във връзка с това, че XP не поддържа DirectX10, в тази операционна система стартирахме игрите под DirectX9. Освен това, вместо да използваме новите версии на 3DMark и PCMark, използвахме по-старите DirectX9 съвместими версии.

За тестове на производителността използвахме:

    * PCMark05 - програмата е доста стара, но все още се държи на високо ниво. Тя разбива системата на отделни подсистеми и тества всяка от тях поотделно.
    * 3DMark06 - DirectX9 програма за графично тестване на системата.
    * Supreme Commander - тази роботизирана RTS натоварва процесора и графиката, и заедно с това ги тества.
    * Crysis - тази игра сега е включена във всички графични тестове.
    * World in Conflict - енергична RTS с отлично мащабируем енджин.

 

Резултати от синтетичните тестове

Оценките на производителността, получени в систетичните тестове се различават до известна степен и по тях не може да се определи истинския победител. По версията на PCMark05, общата оценка на производителността на XP е с около 1000 точки по-ниска от тази на Vista. При това, инсталирането на обновителните пакети почти не променя ситуацията. Впрочем, производителността на отделните подсистеми (процесор и памет) в двете операционни системи е доста близка.
А резултатите са такива - независимо дали ви харесва Vista или не, нейната производителност е толкова подобрена, че вече се равнява на някога недостижимата XP. Огромният недостатък на Vista изглежда вече е поправен.
Vista не е лишена от плюсове – DirectX10, приятен графичен интерфейс, нови възможности и още куп други неща. Затова, избирайки между операционните системи на Microsoft, трябва сами да си направите равносметка на плюсовете и минусите, които са най-важни за вас.
Е, защо на вас не ви харесва! Обосновете се! 

# 28
  • Мнения: 207
Уникалните неща във Виста са AERO, direct X 10, Speed search, enchanced power saving, ready boost technology, up to 128 Gb ram support и т. н. Но мисля, че това е достатъчно!   

# 29
  • Мнения: 207
Най-важни 10 предимства на Microsoft Office Word 2007

Microsoft Office Word 2007 помага на хората да създават и споделят документи с професионален вид, комбинирайки изчерпателен набор от инструменти за писане с потребителския интерфейс Fluent на Microsoft Office. Ето най-важните 10 начина, по които Office Word 2007 може да ви помогне по-бързо да създавате съдържание с професионален вид.
Причина 1    Прекарвайте повече време в писане и по-малко във форматиране.

Потребителският интерфейс Fluent на Office представя правилните инструменти, когато са ви необходими, правейки бързо и лесно форматирането на вашите документи. Сега можете да намерите правилните функции в Office Word 2007, за да работите по-ефективно с вашите документи. Използвайки бързи стилове и теми, можете бързо да променяте вида на текста, таблиците и графиките в целия документ, за да отговарят на вашия предпочитан стил или цветова схема.
   
Причина 2    Комуникирайте по-ефективно с новите диаграми SmartArt и с инструментите за диаграми.

Новите диаграми SmartArt и новата машина за диаграми ви помага да създавате добре изглеждащо съдържание с 3D фигури, прозрачност, падащи сенки и други ефекти,
   
Причина 3    Бързо съставяйте документи чрез градивни блокове.

Градивните блокове в Office Word 2007 могат да се използват за съставяне на документи от често използвано или предварително дефинирано съдържание като текст на отказ от отговорност, изнесени цитати, странични ленти, заглавни страници и други типове съдържание. Това ще осигури да не прекарвате излишно време в повторно създаване на съдържание или в копиране и поставяне между документи, а също помага за осигуряването на последователност във всички документи, създадени във вашата организация.
   
Причина 4    Записвайте като PDF или XPS направо от Office Word 2007.

Office Word 2007 ви предоставя възможност за споделяне на документи с други хора. Можете да конвертирате вашите документи на Word във формат PDF или формат XPS (XML Paper Specification) без допълнителни чужди инструменти, за да осигурите широка комуникация с потребители на всякакви платформи.1
   
Причина 5    Публикувайте и поддържайте блогове направо от Office Word 2007.

Сега можете да публикувате блогове направо от Office Word 2007. Можете да конфигурирате Office Word 2007 да се свързва направо към вашия блог сайт и да използвате богатите възможности на Word, за да създавате блогове с изображения, таблици и разширено форматиране на текст.
   
Причина 6    Овладейте процесите на проверка на документи, използвайки Office Word 2007 и Microsoft Office SharePoint Server 2007.

С вградените услуги за работен поток в Office SharePoint Server 2007 можете да инициирате и проследявате процесите на преглед и одобрение на документи от Office Word 2007, спомагайки за ускоряване на цикъла на преглед във вашата организация, без да принуждавате хората да разучават нови инструменти.
   
Причина 7    Свързвайте вашите документи с бизнес информация.

Създавайте динамични умни документи, които се актуализират сами, като се свързват с вашите сървърни системи, използвайки нови контроли в документи и свързвания на данни. Като използват новата възможност за интегриране на XML, организациите могат да разполагат интелигентни шаблони, за да помогнат на хората да създават добре структурирани документи.
   
Причина 8    Премахнете проследените поправки, коментарите и скрития текст от документите си.

Откривайте и премахвайте нежеланите коментари, скрит текст или лични данни, използвайки инспектора на документи, за да гарантирате, че конфиденциалната информация няма да излезе при публикуването на документите.
   
Причина 9    Използвайте новия панел с три екрана, за да сравнявате и комбинирате документи.

Office Word 2007 прави лесно намирането на промените, които са направени в документа. Нов панел с три екрана ви помага да видите версиите на документа, в които изтритият, вмъкнат и преместен текст е ясно маркиран.
   
Причина 10    Намалете размера на файловете и подобрете възстановяването на повредени файлове.

Новите отворени XML формати Ecma Office предлагат значително намаление в размера на файла, както и подобрение във възстановяването на повредени файлове. Тези нови формати спестяват много от изискванията за място за съхранение на данните и мрежовия трафик и намаляват натоварването на ИТ персонала.

Общи условия

Активация на акаунт