Социални класи

  • 2 742
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 145
Може ли да съществува разделение на социалните класи между родители, чиито общо нещо е детето????Как бихте реагирали в случай, че половинката ви каже/ти не си замесен/замесена от моето тесто/????
Щом се стигне до там, че да ми казва ,такива работи, вече не ми е половинка   #Cussing out
Ами като не съм замесена, пък много важно, нали от моето и от неговото тесто е замесено детето  Wink то горкото от какво социална класа ще е абжеба?
И малко инфо за соц.класите

СЕДЕМТЕ СОЦИАЛНИ КЛАСИ СПОРЕД Richard D. Koleman и Lee Rainwater
1. Хора, които са богати.
2. Хора, които живеят много добре. Мениджъри и високо платени професионалисти.
3. Хора, достигнали мечтата на средната класа. Живеят добре, но без лукс.
4. Хора, които имат добър живот. Живеят добре, но имат малко спестявания и обитават по-непристижни зони.
5. Хора, които са си измъкнали. Работят и мъжа и жената, живеят под наем и успяват да преживяват, но с известни лишения.
6. Хора, които имат трудни дни. С непристижни, ниско платени работи, често с периоди на безработица. Основното им забавление е телевизията. Доволни са, че все пак не живеят от помощи.
7. Бедни. Живеят от помощите за бедни.

   
Цитат
то горкото от какво социална класа ще е абжеба?
- да и аз това се питам?????????

# 16
  • Мнения: 1 761
Времената се менят.Един ден пасеш патките, на другия караш БМВ.После обратното....
Не се тормози излишно.Просто разкажи на детето си приказката "Цар-Килимар".В никакъв случай обаче не бива да се чувстваш виновна,че не можеш да изпълниш всички детски прищевки,ако според теб това не е нито необходимо нито отговаря на твоите възгледи за възпитание.
Детето ти има теб,любовта ти и желанието да и посочиш качествата,които може да развива,да и отвориш врати на неподозирани лични възможности,които не се купуват с пари.

Не е лесно, но ще се справиш,убедена съм. Hug Hug Hug

# 17
  • BG
  • Мнения: 2 217
Това с тестото ми звучи толкова превзето .... незнам.  Confused
Аз не възприемам хората според парите, а според манталитета. За мен човек с пари съвсем не означава стойностен индивид. Да не говорим, че човек който е забогатял наскоро няма как да има "класа".   Naughty
Такова разделение бих приела, може би, само за потомци на бившата буржоазия възпитани с маниера от онова време (но се чудя дали има все още такива). Thinking

evilHug мерси за информацията за класите - не бях чела класификацията до сега.


tobeornottobe , възхищавам се и уважавам хора като теб, които отстояват себе си!
Успех!   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 660
Аз съм виждала и другата страна на медала, така че запитай се дали и при теб не е така. Понякога, когато единият е донесал малко повече в семейството, другия се комплексира и започва да търси под вола теле. И изречение от рода на: Дай ми и на мен налко компютъра, може да се изроди в: аааа, ти го искаш защото това е твоя компютър.

Та няма нужда да се чувстваш купена, ако мъжът ти ти прави подарък. И нищо чудно да се е ядосал като си го върнала. Подаръкът е знак на внимание и опит да зарадваш някой, не да го купиш.

И освен това семейните пари са общи. Единия носи заплата, другия гледа дете. Или и двамата работят, но единия носи повече, а другия пък поема повече домашни задължения.... Няма формула. НКакво значи - неговите пари? Всичко е на семейството, така мисля аз.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 477
За мен класата не е парите и имането на даден човек! Класата е в начина, по който е възпитан и отношението му към света! Новоизлюпените парвенюта са си съвсем отделна класа май newsm78
Но парите също имат значение...особено по начина, по който го е описала мадмоазел Шоколад. И тогава като се стигне до - мое-твое и кой колко принася в къщата....става особено гадно! Няма рецепта за това нещо - мисля, че отново опира до класността на човека - дали е широко скроен, дали е аристократично над нещата или става като в песента "...бойлера си е мой...дай ми бойлера..."

Общи условия

Активация на акаунт