С какво да започна захранването-с плодово или зеленчуково пюре?

  • 7 973
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 378
Започнах с плодово пюре.

# 16
  • BG
  • Мнения: 1 900
Започнах със зеленчуково пюре.

# 17
  • Мнения: 139
Започнах с плодово ,та после голям зор ни беше храненето със зеленчуковото Mr. Green

# 18
  • into the blue
  • Мнения: 771
Започнах с плодово ,та после голям зор ни беше храненето със зеленчуковото Mr. Green
И при нас беше така  ooooh!

# 19
  • Мнения: 27 524
Започнах захранването към 4-ти месец с плодово пюре-1 ден 2-3 лъжички,2 ден-5-6 лъжички и т.н.След месец включих зеленчуковото пюре и нямах никакви проблеми,синът ми си яде всичките с голям апетит.

И аз съм на мнение, че си е до дете, а не че започването с плодово прави след това трудно приемането на зеленчуковото, както всеобщо се смята.  Peace

# 20
  • Мнения: 502
аз захраних с оризова каша и след като заместих сутрешното хранене започнах на обяд да давам постепенно зеленчуково пюре.

# 21
  • Мнения: 1 546
Започнах със зеленчуково - от тиква. Доста бавно ми вървеше захранването, ама ето я вече всичко си хапва. Wink

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Четох, четох и реших следното. Започнах с оризова каша, след това зеленчуково пюре , след което плодовите.  Peace

# 23
  • Мнения: 174
Мамчета, продължавам да следя с интерес вашите съвети и все още не мога да реша с какво да започна.Чета, чета и все различни неща откривам.Също така се притеснявам да не се върнат и силните коликиу, които имахме и все още ги има, но не съвсем така както бяха.Ако е с плод според вас какъв е хубаво да бъде той и съответно зеленчук-какъв?

# 24
  • Мнения: 15 379
Синът ми беше с много силни колики, които продължиха до 4-тя месец, а след това много рядко и затова започнах да захранвам на 5 месеца и половина много внимателно. Изчакай коликите да преминат съвсем и тогава започвайте пюрета.
Относно плодовете - най-добре е да се започне с ябълка или круша, а от зеленчуците - картоф, морков или тиква.
Аз лично мисля, че е по-добре захранването да започне с плод.

# 25
  • Мнения: 532
Аз ще кажа как направих :
1седмица преди да навърши 5 месеца я захраних с чист картоф,сама съм го приготвяла,Първият ден 1 лъжичка,на другия ден 2-3 .
след 1 седмица включих и морков и така постепенно и други зеленчуци.
Аз съм твърдо за захранване със зеленчуци.

# 26
  • Мнения: 4 434
Ако е с плод според вас какъв е хубаво да бъде той и съответно зеленчук-какъв?
Плод-ябълка,зеленчук-картоф

# 27
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз захраних с плодово - ябълка , а зеленчуковото с морков Peace

# 28
  • Мнения: 3 034
Мамчета, продължавам да следя с интерес вашите съвети и все още не мога да реша с какво да започна.Чета, чета и все различни неща откривам.Също така се притеснявам да не се върнат и силните коликиу, които имахме и все още ги има, но не съвсем така както бяха.Ако е с плод според вас какъв е хубаво да бъде той и съответно зеленчук-какъв?

ако педиатърът няма някаква сериозна причина да препоръчва захранване сега, аз бих изчакала и не бих захранила бебе с колики, поне до 6-тия месец. просто не си заслужава риска според мен. а ако се налага, определено мисля че оризовата каша е по-добрият вариант, след като коликите не са преминали все още - тя е много щадяща за стомаха  Peace

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз захраних с каша

Общи условия

Активация на акаунт