Питанка за кражба

  • 1 642
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
Кака ти Пенка трябва да я спре от движение и още едно-две дребни неща.
Ма на този, дето я купува, хич нищо не му трябва.

# 16
  • Мнения: 799
Пенка ще носи отговорност, само ако в хода на разследването се докаже, че тя е "продала" колата. С други думи - ако т.нар. купувач я накисне (а той ще го направи най-вероятно). Измама има между Пенка и купувача, ама това Петко, синът му и полицията не ги бърка в това разследване.

По принцип, за да продадеш кола за старо желязо, би трябвало да представиш документа си за собственост (талона), а фирмата, която отнася колата - да ти издаде протокол, че тази кола е бракувана. С този протокол я отписваш от КАТ.

# 17
  • Мнения: 6 155
На бай Мангал нито талон му трябва, нито протоколи съставя.  Wink

Относно Пенка - следва да отговаря за кражба.
Измама няма. Отношенията между Пенка и купувача имат облигационен характер, а не наказателноправен.
Потърпевш е Петко, а не купувачът. Той си е отнесъл колата. При евикция си има съответните права.
 

# 18
  • Мнения: 1 517
Да, именно Петко и суна му са потърпевчи, щото колата не е спряна от движение и тъй като сина я ползва на него се пада честта да и плаща данъците. Ама как ви Пенка това хич не я интересува.

Охх, луда работа, ама да видим накрая от де ще изкочи заека.

# 19
Пенка е  единствената и най-голяма  тарикатка  в тази " кражба" .Колкото е взела за колата ,все си е кяр за нея.Едва ли е  искала  много като сума,щом е  имало сделка.И купувача е на далавера.При всички положения е знаел как седят нещата.Предполагам,че колата ще е за резервни части-донор . Как мислите се  захранват  автосервизите ?  Бързите,смели и  сръчни майстори  могат да я префасонират  дори колата,така че и сина на Пенка да не си я познае.

Според мен сина на Пенка може да си върне колата,ако  намери чрез свидетели  купувача и не си я  "откупи"  от него срещу заплащане.

Иначе ,доколкото знам, след обяваване   за кражба на кола  няма да се плащат данъци за нея  от  собственика  й,а  ако  има застраховка срещу кражба,дори трябва да получи  пари от застрахователя след  " кражбата".

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 04:42 от пловдивчанка

# 20
  • Мнения: 1 517
Полицията реши случая. Измама и кражба няма. Поне от юридическа гледна точка. Кака ви Пена не носи наказателна отговорност (колкото до моралната...). Тъй като колата е придобита по време на брака, а след развода нищо специално не е упоменато за нея (колата) тя остава собственост и на двамата съпрузи (бивши вече). Пенка е представила някаква полица за ГО със стара дата, сключила е договор с някаква автоморга и хората съвсем законно са дошли да я вземат. Не могат да бъдат обвинени пред закона нито те, нито Пенка. Колкото до колата - вече я няма естествено.

Олекна ми като разбрах, че Пенка няма да подведат под отговорност. Сега остава единствено да и теглят един здрав пердах и да и счупят главата ( не че ще го направят де     Tired )

Модераторите ако искат да заключват или трият темата.

# 21
Края на историята ми хареса.Знаех си аз,че Пенка е тарикатка. smile3503 Щом е направен договор  с автоморга със задна дата,излиза,че и подпис или пълномощно със съгласието на Петко също има там.

Сега остава да разберем,че Петко е купил  друга кола на сина.Директно на името на сина,разбира се.

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 16:13 от пловдивчанка

# 22
  • Мнения: 6 155
Тъй като колата е придобита по време на брака...
Е, ами трябваше с това да започне темата.  Wink

Щото в първия пост пише, че колата "е на Петко".
Двете неща са съвсем различни.

# 23
  • Мнения: 1 517
Тъй като колата е придобита по време на брака...
Е, ами трябваше с това да започне темата.  Wink

Щото в първия пост пише, че колата "е на Петко".
Двете неща са съвсем различни.

На негово име се води колата, а аз не знаех дали при развода има някакви клаузи кое на кого остава и т.н.
А договора с автоморгата не е със задна дата. Просто тя, поради липса на други документи за собственост на колата е представила полица за Гражданска отговорност - стара, на името на Петко. А сина на Петко си има кола, но и да нямаше Петко едва ли щеше да му купи друга.

# 24
Аз не разбрах сина ли се е обадил на полицаите,че колата е  изчезнала?

При справка в КАТ може да се види на чие име се води  колата.Какво е плащано  през годините за тази кола също. И защо авторката не темата е така загрижена за Пенка не разбрах.Също ми е странно и как така при развода си Пенка и Петко не са  споменали за тази кола и не са се опитали да си уточнят на кой ще бъде .

"Полицията реши случая. Измама и кражба няма. Поне от юридическа гледна точка. Кака ви Пена не носи наказателна отговорност "

Защото май авторката на темата научава в движение как са седяли нещата между Пенка и Петко. А щом сина им си има друга кола,май тази  баракуда от баща му е  била ненужна. Или че майката Пенка е направила услуга да разкара  баракудата.За сефте научих,че може да извърши покупко-продажба  само с полица за платена ГО. Дано Петко  не  разбере за  хавата -продажба  с колата и дано не  иска  някаква непосилна за Пенка сума . Но както и да е.

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 18:36 от пловдивчанка

# 25
  • Мнения: 1 517
Защо съм загрижена за Пенка...няма и да разбереш  Grinning Нищо лично, но просто не е ваша работа.
Като са се развели Пенка и Петко аз не знам какво са делили и как. Колата се води на името на Петко, който обаче не е съобразил, че според закона, всичко придобито по време на брака остава собственост на двамата...и фактически тя остава съсобственичка на колата. Чрез полицата доказва кой е собственика...а чрез други документи доказва, че му е била съпруга и че и тя има права над тази кола......предполагам, че така е станало.
Баракудата сина си я ползваше със съгласието на бащата. И определено смяташе да я кара още - след един лек ремонт.

Иначе и на мен ми е хикс как става далаверата само с една полица и то стара  Thinking но полицията казва, че всичко е законно  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт