Автоимунен тиреоидит на Хашимото (4)

  • 96 462
  • 781
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 220
Копвам си поста за да не го пиша два пъти едно и също  Hug
Да се отчета, взех си резултатите от натоварването.
Инсулин реф.: 3 - 24,9
7,2
34,5
20,29

Глюкоза:
4,89 реф. 2,7 - 6,2
6,25 реф. 2,7 - 7
5,2   реф. 2,7 - 7,8

Много ми е странно как стана така, че в понеделник глюкозата на гладно ми беше 6,19 а във сряда е 4,89   newsm78

Така като гледам нещата ми изгеждат нормални  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 13 768
...
птица... твоят подопечен Велин вече е почти 6 килограма и около 60 см:) и ти праща поздрави и усмивки:)...

Ще го изяяяям Laughing  И каква усмивка ми е пуснал newsm44

Много е сладко бебчето. И голямо пораснало вече!
Сега ти е по-спокойно, нали? Свикнахте си вече, нагодихте режима, ти се успокои, че няма нищо лошо да му направиш Wink
Да го цункаш Велин по сладките бузки Hug

И ти изглеждаш прекрасно Peace


Лана, стойностите на кръвната захар (както и на всичко останало) се променлива величина. Може да си яла повече сладко предния ден, да си пила по-малко вода, може да си спала лошо, да си била притеснена, когато са ти взимали кръв. затова винаги е добре да се дублират изследванията, особено когато са ибезпокоителни.
Може би и затова моята лекарка все ме праща да изследвам гликирания хемоглобин - той дава усреднена картина за месец-два назад, което е по-достоверно в крайна сметка..

# 47
  • Мнения: 74
PIPILOTE, много е сладък бебчо( пу-пу), да ти е жив и здрав! smile3501
Моята ендокриноложка ми каза, че засега няма да се занимаваме с антителата, само ми увеличава Еутирокса , но моето ТСХ още е към 4, утре ще правя нови изследвания. За мен този хипо .. е новост, защото през 2000 г. имах хипертиреоидизъм и се лекувах с Пропицил, и от както ми влязоха в норма хормоните през 2002 не се бях изследвала, докато не забременях и Аг ми каза да си направя контролни изследвания и бях супер изненадана как съм с около 6 ТСХ през втория месец от бременноста.
Искам да ви питам за този аспирин протект-той за антителата ли се пие?

# 48
  • Мнения: 365
 HugБлагодаря момичета за милите думи за бебчо:))


птица,
благодарства, ще предам на дребосъчето твоите целувки:) да, вече ми е по-спокойно:)) доколкото мога да кажа това като майка:))))))))
но, знам, че ме следиш, така че не мога да се отпускам много:)))
  bouquet
о, благодаря и за комплимента newsm51

мечо пух,
на мен ми беше изписан селен за антителата, но и аспирин протект, мисля че пак за тях. сигурно знаеш, че бременните не трябва да приемат аспирин, но този го изписват и бил в по-малка дзировка и безвреден. аз го пих около месец и го спрях по моя инициатива, но пих селен повече време. но всичко това е добре да се консултира с лекар. аз мисля че само Тодорова ги изписва. Другата ми ендокриноложка само хормона си знае да регулира, но аз се доверих на Тодорова, защото за месец  ТСХ- близо от 8 падна на 2, така че... какво да кажа...
Колкото до това, че си минала от хипер в хипо...така се получава понякога, може и обратното, затова е добре да се правят изследвания през определен период от време. Аз ги правя обикновено при смяна на сезоните или когато се почувствам по-нервна, раздразнителна и т.н... Но и бременността все пак малко обърква хормоналната среда... малко ли казах:))))))))
Лека и безпроблемна бременност:)) не се притеснявай, дано бързо да го вкараш хормона в нормата Simple Smile)) всепак не е толкова висок:) но целта е към 1-2 по време на бременност. хубаво е да изследваш и F4...
  bouquet

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 20:54 от PIPILOTE

# 49
  • Мнения: 74
Много ти благодаря PIPILOTE . Определено ми действаш доста окуражаващо.   bouquet
Много бих искала да се прегледам при Тодорова, но съм на морето и ходя в Бургас на лекар, честно казано страхувам се да тръгна на толкова дълъг път, засега имам доверие на моята ендокриноложка. Иначе си правя всички изследвания, ( току що ми източиха отново кръвчицата Grinning),другите хормони са си в норма - следи ми ги всеки месец и ми увеличава дозата, нали трябва да е постепенно. Надявам се всичко да е наред Praynig
Иначе съм се чувствала прекрасно през тези 6 години, откакто спрях да се лекувам, но явно бременността ми пообърка хормоните. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 365
мечо пух,
хубаво е, че имаш доверие на лекарката си, все пак в това се корени и доброто лечение:))

Колкото до Тодорова, някъде четох, че момичета се консултирали и по телефона, когато са от друг град и е нещо спешно...
Но дано не се налага:)
И мисля, че ходи и в една клиника в Плевен, ако толкова се налага...

Да, бременността и моите хормони доста обърка:))))) Но всичко е поправимо:))
Скоро да се похвалиш с бебчо:)
 Hug

# 51
  • Мнения: 136
Здравейте Мацки,току-що получих изследванията си и веднага докладвам TSH-2,0;FT4-1,5  ;TAT-1,38; MAT-1,20      .Понеже чак утре съм на доктор и нямам търпение може ли някой да ми каже дали са добри.     Piplote много сте готини и усмихнати! браво                                                                                                                                                                   

# 52
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
привет, Хашимотки!!!

PIPILOTE, бебо е сладур от класа Heart Eyes

сори за спама Embarassed не се сдържах

# 53
  • Мнения: 667

Мечо Пух, началото на болестта Хашимото се описва, че често започва с  хиперфункция и постепенно се минава в хипофункция - нещо, което може и да не се забележи . Но от друга страна по време на бременност много рязко се увеличава нуждата от хормона, така че много добре, че си направила контрола. Искам само да ти обърна внимание, че в Бургас не съм срещала ендокринолог, който да съветва да поддържаш TSH ок.1 /това е оптимален вариант/ по време на бременност, не знам дали е така в твоя случай.  И Д-р Катя  Тодорова прави консултации по телефона, ако искаш мога да ти пратя тел.на лични. Д-р Начев /Ендокринологията в София/ мисля също не е лош избор, но не зная дали по тел. ще те консултира.  Пиши какви са новите резултати.

Аз като дългогодишна Хашимотка /от 5-6 години зная за болестта, а тя е съществувала дълго преди това/ си мислех, че зная що е косопад, но се оказа, че  от скоро съм с тази екстра. Проверих TSH - идеално беше, пуснах и някакви полови хормони, в норма са. Лекувах с ампули за косопад, сега мажа с Алпикорт, от два месеца и половина пия Ревалид и не минава. Моля, да споделите какво още мога да направя .


...-преди 2 деба бях на профилактичен преглед при гинеколожката и говорихме с нея за Хашимото ми и за косопада (според нея е от Хашимото) и тя ми назначи, да си пусна всички мъжки и женски полови хормоно, за да ви видим цялостното ми състояние. Пуснах първо мъжките и от 4 хормона, 2 са завишени - това са тестостерона и андростендиона (за който някъде четох, че именно той ако е завишен води до косопад).
Може ли да споделиш кои точно хормони бяха, в кои дни ги пусна.

Момичета имате ли проблеми с гушата - болки, дискомфорт, поддуване, дразнене при преглъщане. С Хашимото съм повече от 15 години, много трудно забременях и задържах детето. Преди него имах 7 спонтанни аборта. Просто антителата атакуват плода и го унищожават. През цялата браменност ме тъпкаха с хормони.- Сега от известно време имам страхотен дискомфорт в гърлото, а при вас как е. Да не говорим за косопада и килограмите....
Имам такъв дискомфорт, но е на моменти и по-скоро го свързвам със собствените си притеснения.

Относно зачестилите случаи на Хашимото, за които пищете, аз си имам следното обяснение за това: Имало ги е и преди, просто преди не са  били диагностицирани. За пример ще дам себе си - дългогодишно Хашимото, при откриването му беше наречено Струма - някакво прекалено общо понятие.  При последващ преглед в Сф - чух за първи път думата Хашимото. Силно се съмнявам, че първата ми ендокриноложка някога щеше да нарече заболяването ми Хашимото - да не говоря, че въобще не ми предписа необходимите дози Л-тироксин, т.к. съм била млада, да не пия толкова много - съотв. аз при нея така и не стигнах стойности под 6. Да не говорим, че масово ендокринолозите смятат, че това е добра горна граница.

# 54
  • Мнения: 136
Момичета днес бях на ендо при Тодорова в Плевен,и каза че при Стелианчо нещата са що-годе добре, но при мене нещата са по сериозни и ми изписа Лимфомиозот,Селен и аспирин протект, след 3 месеца сме на контролен преглед и двамата поздрави   bouquet за всички

# 55
  • Мнения: 365
galichka,
Радвам се за малкия, а при теб нещата ще се оправят, сигурна съм:))
 Simple Smile  bouquet

# 56
  • Мнения: 153

Мечо Пух, началото на болестта Хашимото се описва, че често започва с  хиперфункция и постепенно се минава в хипофункция - нещо, което може и да не се забележи . Но от друга страна по време на бременност много рязко се увеличава нуждата от хормона, така че много добре, че си направила контрола. Искам само да ти обърна внимание, че в Бургас не съм срещала ендокринолог, който да съветва да поддържаш TSH ок.1 /това е оптимален вариант/ по време на бременност, не знам дали е така в твоя случай.  И Д-р Катя  Тодорова прави консултации по телефона, ако искаш мога да ти пратя тел.на лични. Д-р Начев /Ендокринологията в София/ мисля също не е лош избор, но не зная дали по тел. ще те консултира.  Пиши какви са новите резултати.

Аз като дългогодишна Хашимотка /от 5-6 години зная за болестта, а тя е съществувала дълго преди това/ си мислех, че зная що е косопад, но се оказа, че  от скоро съм с тази екстра. Проверих TSH - идеално беше, пуснах и някакви полови хормони, в норма са. Лекувах с ампули за косопад, сега мажа с Алпикорт, от два месеца и половина пия Ревалид и не минава. Моля, да споделите какво още мога да направя .


...-преди 2 деба бях на профилактичен преглед при гинеколожката и говорихме с нея за Хашимото ми и за косопада (според нея е от Хашимото) и тя ми назначи, да си пусна всички мъжки и женски полови хормоно, за да ви видим цялостното ми състояние. Пуснах първо мъжките и от 4 хормона, 2 са завишени - това са тестостерона и андростендиона (за който някъде четох, че именно той ако е завишен води до косопад).
Може ли да споделиш кои точно хормони бяха, в кои дни ги пусна.

Момичета имате ли проблеми с гушата - болки, дискомфорт, поддуване, дразнене при преглъщане. С Хашимото съм повече от 15 години, много трудно забременях и задържах детето. Преди него имах 7 спонтанни аборта. Просто антителата атакуват плода и го унищожават. През цялата браменност ме тъпкаха с хормони.- Сега от известно време имам страхотен дискомфорт в гърлото, а при вас как е. Да не говорим за косопада и килограмите....
Имам такъв дискомфорт, но е на моменти и по-скоро го свързвам със собствените си притеснения.

Относно зачестилите случаи на Хашимото, за които пищете, аз си имам следното обяснение за това: Имало ги е и преди, просто преди не са  били диагностицирани. За пример ще дам себе си - дългогодишно Хашимото, при откриването му беше наречено Струма - някакво прекалено общо понятие.  При последващ преглед в Сф - чух за първи път думата Хашимото. Силно се съмнявам, че първата ми ендокриноложка някога щеше да нарече заболяването ми Хашимото - да не говоря, че въобще не ми предписа необходимите дози Л-тироксин, т.к. съм била млада, да не пия толкова много - съотв. аз при нея така и не стигнах стойности под 6. Да не говорим, че масово ендокринолозите смятат, че това е добра горна граница.

lina d, аз съм ги написала - пуснах си тестостерон и андростендион (за който някъде четох, че именно той ако е завишен води до косопад).

# 57
  • Мнения: 74
Привет!  bouquet
Благодаря Ви за съветите, сега да ви кажа за изслдванията:
TSH 2.69  ( реф. 0.35-5.5)   ( на 11.09. беше 4.02, а на 30.07. беше 6.20)
FT 4.73  ( реф. 4.6-7.8 )
глюкоза 4.65 (реф. 2.78-6.11)
хемоглобин 110 ( реф. 120-160)
Още не съм посетила лекарката, но май-вървя в правилна посока?
Хубав ден на всички !

# 58
  • Мнения: 3 372
Здравейте от мен  bouquet
Връщам се от лекар с диагноза Тиреоидит на Хашимото Cry /идея си нямам за това заболяване, какво е точно/
TSH-1.94       0.27-4.20
Изписа ми Неофолик и Цефазел

# 59
  • София
  • Мнения: 513
Момичета имам едно питане  Confused
По препоръка на Тодорова взимам капики лимфомиозот 3х10к., но на листовката пише, че са противопоказни при хора с проблеми с щитовидната жлеза. Та се чудех това редно ли е  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт