Вярвате ли във възмездието?

  • 9 227
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 978
При децата е изкупуване на грях от предишен живот.

Не е ли малко несправедливо да не помниш предишните си прегрешения, а да носиш последствията от тях?
Така какво осъзнаваш?

# 16
  • Мнения: 4 380
При децата е изкупуване на грях от предишен живот.

Не е ли малко несправедливо да не помниш предишните си прегрешения, а да носиш последствията от тях?
Така какво осъзнаваш?

Същото го казах малко по-горе. Ако приемем, че ако завръщайки се "у дома" при Господ, душата възвръща памет и осъзнаване за какво и как изкупува греховете си, то в периода на живот на Земята, тази памет отсъства, и съответно, вероятността да не живее по начин че да поправя кармата си (а даже да я влошава) е висока.

# 17
  • Мнения: 6 701
Да, вярвам. Няма как всеки ден поне в един човек да предизвикваш лоши чувства и нищо да не те стигне някой ден.
Ако получиш призовка от Господ е добре да я прочетеш внимателно и с разбиране.

# 18
  • Мнения: 4 380
При децата е изкупуване на грях от предишен живот.

Не е ли малко несправедливо да не помниш предишните си прегрешения, а да носиш последствията от тях?
Така какво осъзнаваш?

Същото го казах малко по-горе. Ако приемем, че ако завръщайки се "у дома" при Господ, душата възвръща памет и осъзнаване за какво и как изкупува греховете си, то в периода на живот на Земята, тази памет отсъства, и съответно, вероятността да не живее по начин че да поправя кармата си (а даже да я влошава) е висока.

Аз предполагам, че и в това има "висок замисъл". Вероятно целта е израстване и извисяване на душата до степен да живее праведно и по законите на природата без нужда да осъзнава че го прави от страх пред наказание... newsm78 Знам ли...

# 19
  • Мнения: 4 978
Не е ли малко несправедливо да не помниш предишните си прегрешения, а да носиш последствията от тях?
Така какво осъзнаваш?
Същото го казах малко по-горе. Ако приемем, че ако завръщайки се "у дома" при Господ, душата възвръща памет и осъзнаване за какво и как изкупува греховете си, то в периода на живот на Земята, тази памет отсъства, и съответно, вероятността да не живее по начин че да поправя кармата си (а даже да я влошава) е висока.

Да, видях сега.
Липсата на логика ме кара да не вярвам в тази теза.

П.С. Писали сме заедно.
Твърде несъвършени сме...не знам колко път трябва да извървим, за да се извисим толкова  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 380
Няма начин да няма логика. Във всичко на този свят има логика. Вероятно духовното израстване е свързано с разбирането на тези логически закони на природата или Господ. newsm78

# 21
  • Мнения: 393
  И за мен рак...е ужасна диагноза,кошмарна болест и адски край...И никой,ама никой не бива да умира така.
 А възмездие има,или поне се надявам да има,но не и че болестите са изкуплението му.Поне ми се иска да  е така!

# 22
  • Мнения: X
Майка ми почина от рак.Тя беше най-прекрасния човек,когото съм познавала.Всички го казваха...
За какво беше наказана?!
И не започвайте с тези глупости за предишни животи...понеже преди три живота си бил сериен убиец,сега господ те наказва за това.Въпреки ,че си живял праведно без страх от наказание...
Може ли да помислите,преди да правите такива конкретизации...

# 23
  • Мнения: 4 380
Майка ми почина от рак.Тя беше най-прекрасния човек,когото съм познавала.Всички го казваха...
За какво беше наказана?!
И не започвайте с тези глупости за предишни животи...понеже преди три живота си бил сериен убиец,сега господ те наказва за това.Въпреки ,че си живял праведно без страх от наказание...
Може ли да помислите,преди да правите такива конкретизации...

Това което за теб е прекрасен, не е същото за други или пък в очите на оценяващия за делата ни. Човекът, за който спомена авторката на темата вероятно също е бил прекрасен човек за децата си. Жената която ми е сторила най-голямото зло в моя живот, има 3 деца, да са и живи и здрави и да не плащат те за греховете и. Сигурно и за тях е най-прекрасния човек. Това обаче не и пречи да съсипе нечий чужд живот мръсницата, с това и на чужди деца. Ще плаща много скъпо за този си грях. И сигурно и през ум няма да и мине за какво, а децата и вероятно ще смятат че е най-голямата несправедливост. Няма безгрешни хора на този свят. Откакто ставаме мислещи и действащи хора, започваме и да грешим. Въпросът е в баланса между греховете ни и делата които ги изплащат. Когато първите започват да надвишават вторите, човек започва да получава предупреждения. Ако не разбере и продължи да живее по същия начин, а баланса стане много отрицателен, неминуемо получава наказание.

# 24
  • Мнения: 487
xenia, не съм съгласна с тебе, че господ наказва прегрешилите с рак да речем, това е болест вярно много сериозна, но в много случай лечима, а и със спина ли наказва, питам се аз и не мога да получа отговор. Според мен господ прибира добрите и безгрешните, имаше една приказка от стари хора съм я чувала " и господ не го ще" това как ще го коментираш. Познавам хора с доста прегрешения живеят си спокойно и щастливо, а тези на които са причинили неприятности са почти на ръба на отчаянието. Та питам се аз дали да очаквам, че господ ще ги накаже, едвали или може би дявола ги чака с катрана newsm78 newsm78 newsm78.

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 05:31 от kofa

# 25
  • Мнения: 261
http://www.vbox7.com/play:4322b25b
честичко си  я слушам и много бих искала да има възмездие за лошите постъпки

# 26
  • Мнения: 2 005
Разбира се , че има възмездие  Peace Сигурна съм , но не съм злопаметна и въпреки всичко  не желая неуспеха на другите  Wink

# 27
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не вярвам във възмездието, не вярвам и в отмъщението. Трудно ми е да повярвам и в това, че ракът е възмездие. Вярвам, че трябва да живеем така, че да не нараняваме околните, а когато стане без да искаме, да се извиним. Това е.

# 28
  • Мнения: 4 978
Няма начин да няма логика. Във всичко на този свят има логика. Вероятно духовното израстване е свързано с разбирането на тези логически закони на природата или Господ. newsm78

Провокираш ме да мисля по темата.
Защо разсъждаваме все в тази посока? Като стане дума за възмездие, всеки мисли за наказание. Няма ли възмездие за добрите дела?

И още, ние хората сме практични до голяма степен, освен това вярваме на очите си - "око да види, ръка да пипне".
Щеше да е много по-лесно да израстваме духовно ако нещата се случваха тук, днес, а не ретроспективно.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 735
Вярвам,че има негативна енергия,която се събира и действа разрушително на лошите/най-общо казано/ хора.Особено на такива,правещи лошо съзнателно.Понякога,човек прави лошо и несъзнателно.Но като цяло вярвам,че има възмездие.И добро, и лошо се връщат.

Общи условия

Активация на акаунт