За завърналите се в България: Липсва ли ви шопинга в чужбина?

  • 6 350
  • 102
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 110
Здравейте,
искам просто да разбера само на мен ли толкова ми липсва ежеседмичния шопинг в Англия, или наистина съм се била вманиачила. От 2 месеца съм в България и още не смея да стъпя в магазин, особено за дрехи, защото още от вратата ме нападат 2-3 продавачки, започват да ме оглеждат от глава до пети, да ме питат какво търся ?? и ако случайно се престраша да пробвам нещо да ме убеждават колко прекрасно ми стой smile3521 да не говорим че всичките са "тип бутилка", т.е. идея си нямаш какво точно може да намериш вътре като стил, цени, размери и прочие.... та това едно на ръка, много ми липсват магазини като river island, Jane Norman, next, top shop, че даже и prim ark, а особено много надписите SALE  Grinning ама тези истинските Simple Smile а тука с тези цени... :о: та въпрос към други завърнали се: свикнахте ли изобщо или се връщате от време на време в Лондон за един допинг Simple Smile

Аз живея в WOLTON-ON-THAMSE, това е 4-та зона на Лондон, завърнах се преди 2 седмици, и се чувствам поспящия начин, дрехи си купувам само от Англия, простотията и грубостта на продавачите тук е безгранична.Още първия ден като се върнах в България бях един голям супермаркет в Пловдив, където една жена от персонала се скара с едно момиче още от вратата, крещяха и двете към 7-8 мин, нещо което в Англия е недопустимо, първото нещо което си помислих беше"Добре дошла в България".Иначе мойте любими магазини са NEXT  и най-вече MARK$SPENSER, от Primark си купувам дрехи само за вкъщи, но и те стават имат хубави слуйчари, бельото ми е само то triumf, тук в България влезнах в магазин Триумф и мога да ти кажа, че сутиените са-поскъпи от тези в Англия, там има до 70% намаление на бельо, нещо което в България скоро няма да доживеем да видим.
След един месец си заминавам и много се радвам за това.
Липстват ми донотите на Sainsburys.

# 76
  • Мнения: 2 386

А разбират ли те в Лондон? Че с тези слуйчари и доноти.. Laughing

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 01:26 от Ева на сцена

# 77
  • София
  • Мнения: 2 430

А разбират ли те в Лондон? Че с тези слуйчари и доноти.. Laughing


hahaha Joy

# 78
  • София
  • Мнения: 3 099

Ей, изкривени представи имате от този консуматорски, разпродажбен подход в Америка....

Това е много вярно. Ужасно ни глезят всякакви разпродажби и да купиш нещо за редовна цена хич не е добре. Laughing
...

Мда. Щеше да е супер, ако и ценностите по тези географски ширини не бяха с разпродажбена стойност...  Wink Не може движещото мото да е ''American way of life - More & more'', Диор да е 5 лв, и да няма преоценка на стойностите въобще...

# 79
  • Мнения: 927
Мнооого ми липсва!!! Благодарение на компанията, в която работех в Дубай, получавах страхотни отстъпки и подаръци в парфюмерийни магазини, бутиците на YSL, Armani, Gucci...( при разпродажба ние се ползвахме с 75-90% дискаунт ) Много обичах да си пазарувам и от други магазини  Grinning... Е, на мъжът ми му се изправяше косата като видеше баланса по кредитната ми карта.. Laughing, а сега тук избора ми е сведен почти до нула, защото аз съм едричка , а в Бг се продават дрехи само с манекенски размери  Confused

# 80
  • Мнения: 690
Като стана дума за белъо - много ми липсва Victoria's Secret - сутиените ми омаляха Wink (че сега с млекоцентралите  Crazy) обаче материите не са мръднали. Дали доставят до БГ при онлайн пазавуването? Накой ако се е интересувал да не ровя. Praynig

# 81
  • Мнения: 110

А разбират ли те в Лондон? Че с тези слуйчари и доноти.. Laughing



Настина ли не знаеш какво е донот има ги вече навсякъде в България, това са понички, мисля, че и слуйчър е ясно какво е аз на български не знам как се казва това е спортна блузка с качулка.

# 82
  • София
  • Мнения: 12 394
valia001 Да ти кажа последните ти включвания направо ме изумиха. Доста емигранти се опитват да си доказват с всяко идване у нас колко е гадно и ръсят реплики като "Добре дошли в БГ" на всяка дупка по улицата. И защо? За да се убедят, че си струва да са никои в една чужда студена страна, да продължават да се завират в малки стаи в кофти квартали и да ходят на зле платена работа, в която ги третират като боклук. Но после се връщат / Уелком в Бг/ и ни махат кюфтетата от очите, за да скиваме колко "доноти" и "слуйчари" има по света. Все едно единственият начин да научиш нещо за света е като се завираш по чуждестранните канафки. Има един тип хора, за които навсякъде е "Уелкъм в Бг", защото където и да отидат все стигат до огледалото виждат себе си и се отвращават.
Тъжно ми е, заради това което преживяваш. Да си никой в чужда страна е тежко, но и да няма къде да се върнеш, защото е у дома е шит. Е това е шит.

# 83
  • Мнения: 4 380
valia001 Да ти кажа последните ти включвания направо ме изумиха. Доста емигранти се опитват да си доказват с всяко идване у нас колко е гадно и ръсят реплики като "Добре дошли в БГ" на всяка дупка по улицата. И защо? За да се убедят, че си струва да са никои в една чужда студена страна, да продължават да се завират в малки стаи в кофти квартали и да ходят на зле платена работа, в която ги третират като боклук. Но после се връщат / Уелком в Бг/ и ни махат кюфтетата от очите, за да скиваме колко "доноти" и "слуйчари" има по света. Все едно единственият начин да научиш нещо за света е като се завираш по чуждестранните канафки. Има един тип хора, за които навсякъде е "Уелкъм в Бг", защото където и да отидат все стигат до огледалото виждат себе си и се отвращават.
Тъжно ми е, заради това което преживяваш. Да си никой в чужда страна е тежко, но и да няма къде да се върнеш, защото е у дома е шит. Е това е шит.

Ехо, я по-полека с канафките, завирането в малки стаи в кофти квартали, смотаната работа и третирането като боклук! Ако на теб това ти се е случило, не си образеца за обобщаване.

# 84
  • Мнения: 2 386

А разбират ли те в Лондон? Че с тези слуйчари и доноти.. Laughing



Настина ли не знаеш какво е донот има ги вече навсякъде в България, това са понички, мисля, че и слуйчър е ясно какво е аз на български не знам как се казва това е спортна блузка с качулка.

Нямах представа! Благодаря ти! В моето село ядем донъти и носим sweatshirt-и. Селото ми е Сиатъл.

Ох, Ивон, всеки път препрочитам мненията ти в тези теми, всеки.. Не знам защо си обрала и възприела предимно негативите на едно толкова необятно общество, това по принцип правят едни други хора, от които ти със сигурност не си.. Не разбирам, честно. Да, има консуматорско общество, но в Бълария няма ли - телефончето на масата, дрешките на главната и колицата пред блока. Аа, не били всички така? Ами същото  важи и за Щатите..  Простият човек, живеещ на 1-вия ''етаж'' от пирамидата на Маслоу,  си е прост, без значение  на какъв език говори и за колко си е купил гащите. И дали са Циунг Хи или Армани.
Да, приятно ми е, че си купувам разни глезотийки на сейл, но и ти сподели същия гъдел в Мейсис. Значи всеки може да се кефи без непременно това да променя ценностната му система.. А що да няма такива американци? Има, онзи ден срещнах един дядо и се заговорихме покрай едни ботуши, които мерех. Пита ме наистина ли ми трябват и ме посъветва следното: Live simple, eat well, fuck good and stay healthy. Don't spend too much and you'll be happy and rich soon''. Оказа се, че е милионер в зелено, който е тръгнал от нулата и сега се е прибрал в Сиатъл по работа, иначе пътувал по света с жена си. Не му хванах вяра, докато не видях Мерцедес-а му пред магазина.. Като от Хотел Калифорния.. И не си купих ботушите, естествено. Много ме замисли този човек..

# 85
  • София
  • Мнения: 12 394
xenia Не се гневи, моля те! Ако си се почувствала обидена, прощавай! Именно заради обобщенията на valia001 се включих по- остро. Нейните впечатления от родината ми са изкривени и това си има причина. Наистина има такъв тип поведение, което съм срещала при много българи в най- различни чужди страни. Един 50 музикант в Испания, който говореше развален испански ми каза, че е испанец и се отказал да е българин. Познавам много хора, които разсъждават по този начин дори докато живеят у нас.
А иначе не обобщавам. Казах "доста емигранти", а не всички емигранти. Аз самата никога не съм била емигрант, а учех в чужбина и след това се омъжих за един Полу- чужденец. Затова съм живяла извън България и, повярвай ми, доста далеч от това, което описвам като емигрантски живот. Общувам с най- различни хора и затова съм запозната.  Peace

# 86
  • Мнения: 2 099
а сега тук избора ми е сведен почти до нула, защото аз съм едричка , а в Бг се продават дрехи само с манекенски размери  Confused
Абе Иман какви манекенски размери.Размерите са направо за болни хора!Аз съм мършава както казва мъжа ми и навсякъде ме посрещат с нямаме такива размери големи!А онзи ден си харесах обувки.Нося номер 39 или 38 и ми се смяха как съм пазела равновесие като задухал вятъра на тези краченца.Олее чак аз се смях накрая ,то какво ти остава освен да се смееш.Няма си развалям деня я.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 802
а сега тук избора ми е сведен почти до нула, защото аз съм едричка , а в Бг се продават дрехи само с манекенски размери  Confused
Абе Иман какви манекенски размери.Размерите са направо за болни хора!Аз съм мършава както казва мъжа ми и навсякъде ме посрещат с нямаме такива размери големи!А онзи ден си харесах обувки.Нося номер 39 или 38 и ми се смяха как съм пазела равновесие като задухал вятъра на тези краченца.Олее чак аз се смях накрая ,то какво ти остава освен да се смееш.Няма си развалям деня я.
Оо, я ,стига...като започнете с тези манекенски размери.Аз пък съм далеч от мършава и никога, никъде не са ми казвали такива неща  ooooh!

# 88
  • Мнения: 147
аз пък съм напълно съгласна за размерите, миналото лято бях 72кг, но съм висока и не ми личаха много..в англия нося размери 10-12, според зависи Simple Smile там това са едни от най-малките размери (обикновено вървят от 8 до 24, понякога има и 6) та минавах за нормална, никога, ама никога не съм имала проблем с купуването на каквото и да е...дойдох си на почивка през август, но беше малко хладно и реших да си купя дънки. бях за 2-3 дни във Варна, та реших да пообиколя там. повярвайте влязох в абсолютно всеки магазин, който ми видяха очите като исках какъвто и да е модел от наааай-големия размер, без значение за цената, марката, цвета и т.н.....и нито едни не ми станаха, ама нито едни, дори въпреки огромните усилия на една продавачка да ми закопчае едни модел и да ме убеди че ще се отпуснат Sad почувствах се като най-дебелия човек на земята и много се депресирах...от тогава не съм влизала в магазин за дънки...прибрах се в Англия и никой не можеше да повярва като им казах че съм най-дебелия човек в България ... накупих си три куфара дрехи и доволна се прибрах отново Simple Smile сега съм с около 10кг по-слаба та вече ми стават "най-големите номера"  Grinning

# 89
  • Мнения: 3 423
Една моя приятелка носи обувки 41 номер.
Казва, че й било огромен проблем да купи.
Нямало такава номерация по магазините.
А защо, когато от даден модел обувки няма
пълната номерация, не правят намаления?

Общи условия

Активация на акаунт