Родителите ми не ГО понасят, а живеем заедно!

  • 5 771
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Хм, не става! Първо че няма къде, второ - родителите ми не го заслужават! Абе тъпо е много...Само някой който е бил в това ще разбере!
Била съм. Осем години, но търсехме и намерихме начин през това време. Не те разбирам. На мъжът ти ще му писне и ще си тръгне. Ще си загубиш семейството. Баща ти няма къде да иде, но не е същото като да имаш свое семейство и мъж до себе си. Има начини, намерете ги и се махнете.

ПП.Сега прочетох последният ти пост, който си публикувала докато си писала. За разлика от твоят мъж, моят наистина си съдираше гъза, за да се махнем най-накрая и да имаме собствен дом. Това му костваше здравето, за малко и живота, но го направи! Няма как да не му го призная и съм му благодарна, че е толкова отговорен човек. Вярно е, че продължи осем години, но нито ден не спря да прави нещо, за да скъси това време максимално.

# 16
  • Мнения: 388
Мдамммм... мисля че ти разбирам мъката, въпреки че в моя случай беше "Ние много го харесваме, но го подминаваме като крайпътен камък"... 5 години... Как се справих ли... ами ограничих контактите до минимум - тогава бяхме гаджета и след последното изказване на майка ми което той чу случайно и след което едвам го убедих че нашите го харесват, а не го мразят, като идваше да ме взима от къщи ме чакаше долу пред входа. После имаше скандал с нашите заради ужасното им поведение към него... никога до преди това не се бяха държали така нито с моите приятели нито с приятелите на сестра ми... Общо взето така изкарахме 5 години. Вярно е, че при нас ситуацията беше друга - ние бяхме студенти в друг град, връщахме се рядко, после останахме да живеем тук... Но малкото срещи които имаше той с нашите бяха достатъчни дори аз, която ги познавам, да се заптам дали не го мразят...

Периодично се карат, но този път мъжът ми си замина - незнам дали е добре! Може би трябва даси дадем почивка, но след като ми мина беса се чувствам много зле. Мъчно ми е за него, за мен , за тях...Мисля си че винаги има НАЧИН, но те всички не успяват да го намерят. Вина има у всеки! Какво да правя..., заставах на негова страна ВИНАГИ, но писва. Сприхави са и той и баща ми...да не е идеален, ама изобщо, но има нещо в него което си струва - ноооо не го показва! Когато сме само двамата е прекрасно, е има много за желаене..., ама като седне с тях става чудо - раплики, скандали, кой е по пръв, кой какво прави...

Замисляла ли си се, че може да има причина поради която мъжа ти да се провокира от баща ти постоянно и това да води до скандали с него? Случайно баща ти нещо да е направил или казал, което мъжа ти да не може да забрави? При нас има такива случки и въпреки че откакто се оженихме нашите изведнъж много го "заобичаха" (което си е чисто лицемерие от тяхна страна), милото все още не може да забрави предишното им отношение и предпочита да нямаме много контакти с тях... и аз не мога да го виня, още повече че аз самата се чувствам обидена от отношението им към него... но той поне гледа да няма конфликти заради мене, защото знае че аз ще го отнеса накрая...

Хм, нестава! Пъров че няма къде, второ - родителите ми не го заслужват! Абе тъпо е много...Само някой който е бил в това ще разбере!

Ако смяташ че си заслужава да се разделите с мъжа ти вместо да се отделите от родителите ти, продължавай в същия дух. На нас разстоянието много ни помогна. ВИНАГИ има начин стига да има и ЖЕЛАНИЕ!!!


П.П виждам че си писала докато ти отговарях -  как така нищо да не прави със самостоятелността - щом се е изнесъл, значи има къде да отиде, значи си хващаш багажа, паркираш се при него и му казваш че повече у вашите няма да се върнеш... пък той като види че е свършило лесното ще почне да си наляга на д-то да си издържа семейството

П.П2 много хубаво ти го е казала Балу  Peace

# 17
  • Мнения: 1 559
Ако искаш да запазиш семейството си - единственият вариант е на квартира  с мъжа и детето. Родителите ти ще го приемат, едва ли им е по-добре в безкрайни караници. Те не заслужават единствено вечните скандали. Мъжът ти също. Седни и си поговори с него. Иска ли още да сте семейство? Ако иска, начини се намират, аз предпочитам да работя 2 пъти повече, но да ми се прибира вкъщи с желание. Направете всички компромис, за да е щастливо детето, а не да живее в скандали. Родителите ти винаги ще са част от семейството ти, но сега по-важни сте детето, мъжа ти и ти. Аз 6 години в такъв ад не мога да живея. Отдавна щях да съм се изнесла за доброто на всички.

# 18
Уф, мнения много, май ти Краставичка схващаш най - добре! може би вс ще отмине - било е вече, но знам и искам всички да са добре! За мен няма страшни неща ако всички са живи и здрави! Излишни са всички тези дърпаници, мъжът ми е помагал много на нашите - наистина! просто той не е много деен, не е предприемчив и си има някакви негови разбирания - е това ги дразни! Много съм объркана - това е най гадното, не знам какво да предприема, срещу кого с кого! Два остри камъка и аз по средата - пълен цирк!

# 19
А и друго - няма с кой да споделя! Всичко около мен го харесват, той е перфектен спрямо малката спрямо в къщи! Но трудно комуникира, странен е просто, понякога и аз не го разбирам. Аз имам добра работа, неговата е малко странна с много свободно време - което дразни! мотае се и не ще да си го признае!Не че нещо ми липсва, но нашите са много дейни и си умират да го подтискат по този повод! А не е нужно, по този начин щели да го стимулират - дрън дрън! Абе ако започна да обяснявам ще е дълго - предпочитам след време да ви напиша: Всичко е ОК, отмина и това!Луда работа - изобщо не ми се играе тази игра ама ха де!

# 20
  • Мнения: 17 546
може би вс ще отмине - било е вече, но знам и искам всички да са добре! За мен няма страшни неща ако всички са живи и здрави!
Да не те плаша, ама няма да отмине. По-зле ще става. Не може и вълкът сит и агнето цяло. Време е да пораснеш, да направиш своят избор и да кажеш "Чао мамо, чао татко". И живи и здрави хора могат да си причинят страшни неща, когато не са научени на компромиси и си мислят, че са единствените, с които някой трябва да се съобразява(като родителите ти). Скоро имаше една тема като твоята, май анонимна. Ще я потърся да я прочетеш (ако не е твоя де).

# 21
  • Мнения: 2 440
Блокче, родителите ти не могат да казват на мъжа ти как да си използва свободното време. Представи си, че свеки реши да уплътни твоето... Има хора, за които важи с пълна сила поговорката "Залудо работи, залудо не стой", ако вашите са от този тип хора не означава, че и кредото на съпруга ти трябва да е еднакво. Не 6 години, ами 6 дни не бих изтърпяла подобно съжителство, същото се отнася и за мъжа ми.

# 22
  • Мнения: 2 885
Запази си семейството и се изнесете. Поеми ти инициативата и ти намери квартира.
Твоето семейство е отделно от това на родителите ти. Те са ти били семейство преди подписа в гражданското......или когато си го довела и им представила мъжът ти.

# 23
  • София
  • Мнения: 787
Това прилича на типичен пример на мамино синче в женски вариант.
Blok4e, дали съпругът ти не е очаквал да го последваш когато се е изнесъл? И дали това, че си останала при вашите, да не показва избора ти? И дали когато наистина обичаш и уважаваш някого би му причинила собствените си родители?

# 24
много яко! колко хора били на същия хаспел - едни си признават други - не! много благодаря на всички ви за мненията, понякога е хубаво да знаеш че има и други! може би самостоятелност е решението. понякога съм пълна патка.

# 25
Това прилича на типичен пример на мамино синче в женски вариант.
Blok4e, дали съпругът ти не е очаквал да го последваш когато се е изнесъл? И дали това, че си останала при вашите, да не показва избора ти? И дали когато наистина обичаш и уважаваш някого би му причинила собствените си родители?
Така ли изглежда - ужас!Може и да не съм много самостоятелна , а!Боже от страни не съм се поглеждала.

# 26
  • Мнения: 3 880
много яко! колко хора били на същия хаспел...
И какво му е якото? newsm78
А и аз не видях чак толкова хора, от писалите в темата, да са били в тази ситуация. Пък и дори да е така, теб какво те топли това, че имало и други  "на същия хаспел"? Важното е да намерите правилното решение за себе си, защото нали знаеш "всички щастливи семейства си приличат, но всяко нещастно семейство е нещастно по своему"....

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 705
Като няма къде да отидете, мъжа ти къде отиде като си тръгна  newsm78
Аз също съм на мнение, че две поколения под един покрив е невъзможно да живеят в "мир и любов".
Дори да се изнесете, да заживеете като истинско семейство, това по ниакакъв начин не означава, че ще забравиш родителите си. Просто вие ще имате вашите си живот, спокойствие и лично пространство, а те - техните .
Щом търпиш това толкова време, явно ти харесва по някакъв начин ...

# 28
  • Мнения: 17 546
Ама къде прочетохте, че мъжът и на blok4e се е изнесъл!? Всички живеят на куп заедно, или аз нещо не съм разбрала... newsm78

# 29
много яко! колко хора били на същия хаспел...
И какво му е якото? newsm78
А и аз не видях чак толкова хора, от писалите в темата, да са били в тази ситуация. Пък и дори да е така, теб какво те топли това, че имало и други  "на същия хаспел"? Важното е да намерите правилното решение за себе си, защото нали знаеш "всички щастливи семейства си приличат, но всяко нещастно семейство е нещастно по своему"....
Якото в случая беше че някой намира време да се занимава с някой друг който му е никакъв!Ей това му е якото - друго няма! А и друго - много рядко човек има нужда не от свои а от чужди хора и мнението им, от сходни ситуации и някакви решения - просто ей така, заради себе си!

Общи условия

Активация на акаунт