Кървене след епизиотомия

  • 5 578
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Каквото и да пишем тук ние не сме лекари. За това отивай на лекар и после кажи какво е станало. Това не е шега работа. При евентуална инфекция последствията може да ужасни

# 16
  • Мнения: 2 960
.
Най-добре е да те види лекар. Ние тук можем само да предполагаме.
Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами отиди на лекар. Звучи ми странно. Аз раждах с операция и... ами, изобщо не е кървило при шева (е, не знам първия ден като сменяха превръзката не видях каква е, но като цяло... едва ли). Понеже е на корема доста си личи кога кое кърви.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Миризмата е нормална Peace Освен,че лохиите си имат особена миризма,конците докато се разграждат- миришат/ от вътрешните шевове/. А се разграждат 30-40 дни- така ми каза лекарката,която ме ши.

Вътрешните шевове са вътре. Не виждам как ще има миризма навън. Имаш 4 реда шевове, не знам как са се разграждали тези от вътре, но газове през горните слоеве не са излизали. И не ми се вижда смислено или нормално - без, обаче, да съм лекар, та да знам.

ПП
Не знам колко ужасна е ужасната миризма. Но по принцип ужасната миризма = разлагаща се плът = сериозна, потенциално опасна инфекция. Демек, отиди на лекар веднага, колкото и да ти се струва невъзможно като време или каквото и да било друго.

# 19
  • Мнения: 518
Миризмата е нормална Peace Освен,че лохиите си имат особена миризма,конците докато се разграждат- миришат/ от вътрешните шевове/. А се разграждат 30-40 дни- така ми каза лекарката,която ме ши.
Да, така е! Аз лично не съм гледала какво става отдолу и какво точно кърви - беше ми гадно, а и толкова много болеше при сядане... та по това съдех, че работата отдолу е .... и ме беше и страх да погледна. По-добре иди на лекар - на мен ми казаха, че трябва да ида на преглед на 10-я, максимум 15-я ден. Отидох и тогава ми свалиха конците - само външните и каквото можа от вътрешните, но много ме облекчи.

# 20
  • Мнения: 3 993
Здравейте,

Сигурно не са малко жените във форума, на които са им правили епизиотомия. Кога спира кървенето? Вече минаха 2 седмици и шева продължава леко да кърви, по-точно е една бледо-червена течност с отвратителен мирис. Трябва ли да отида на лекар при това положение?
Трябва да отидеш на лекар, на мен не ми звучи да е нормално това, което описваш! Шева не трябва да кърви, лохиите да, може да ти текат по-дълго, при всеки различно. При мен нямаше такива работи изобщо! И никаква миризма не следва да има, ако са те зашили добре...също така миризма от гниене на конците няма...конците се разграждат и падат сами без да миришат, колко бързо зависи от самите конци, моите бяха от "бавните", отне 30-40 дни, каквото беше останало от тях само си падна накрая.

Общи условия

Активация на акаунт