Начин на живот?!

  • 3 199
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
Живота тук, във Великобритания е разлечен. Всички да спокойни, не си дават зор и не се затормозяват с излишни неща. Всички парични вноски било за телефона, или изплащане на нещо, като на пример лиценз за телевизия или дори закупен хладилник, на пример, се правят с директен дебит и никой не се занимава да се реди по опашки и да внася пари на ръка. Услугите им са много добри. И на всякъде дори в най-мижавите магазинчета можеш да платиш с карта или чек. Не знам за другите банки, но нашата има услуга-безплатна, с която си следиш сметките чрез интернет и си командваш парите както решиш, което е мн добро. Като цяло всичко добре уредено, като се започне от опашката в МакДоналдс, където вс изчакват на поне 1 метър разстояние един след друг и се стигне сериозните неща. Аз вече 10 години живея тук и да си кажа честно много си ми е добре.

# 16
  • Мнения: 1 731
Обърка подфорума май . newsm78

# 17
  • Мнения: 2 161
Живота тук, във Великобритания е разлечен. Не знам за другите банки, но нашата има услуга-безплатна, с която си следиш сметките чрез интернет и си командваш парите както решиш, което е мн добро.
Интернет банкиране.Не си ли чувала?И аз го правя,обаче не от Англия,а от България.И представи си,на мен също ми е безплатно.

# 18
  • Мнения: 4 516
Всички парични вноски...се правят с директен дебит и никой не се занимава да се реди по опашки и да внася пари на ръка.
 нашата има услуга-безплатна, с която си следиш сметките чрез интернет и си командваш парите както решиш, което е мн добро.
Хехехе, ти откри топлата вода.  Joy
А опашките в Макдоналдс са си еднакви навсякъде. Гадни, огромни и шумни. Бон апети!

# 19
  • Мнения: 4 300
Ама че въпрос. В България има достатъчно хора, които не се редят на опашки, както и достатъчно хора, които изобщо нямат банкова сметка и се редят. Така че всичко зависи в какво положение си в съответната страна. Сигурна съм, че и в Англия все има няко, дето плаща кеш Wink

# 20
  • Мнения: 2 161
Аз бих искала като остарея и стана "богата" пенсионерка да отида в Англия на село да си гледам градинката.  Grinning
................мечти, мечти..........

Странни мечти.Техните пенсионери бягат на топло,а ти искаш да скърцаш с кокали в Англия.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 041
Стига де, какво и наскачахте на мацката  Joy, тя не живее тук в последните 10 години. Вярно е, че е писала смешки, но преди 10 години тези неща наистина можеха да впечатлят.
  
Ще ти кажа моята гледна точка. Аз съм в позицията на човек, който може да си намери много добре платена работа в UK много бързо. Съпругът ми също. Дали ще ти хареса зависи от това, какъв тип човек си. Ако държиш на приятелите, неформалната обстановка и "купона" не би се чувствал добре там. Ако вътре в семейството сте си самодостатъчни, държите предимно на материалните придобивки, ще ти е добре. Аз се радвам,че имам приятели, които ми звънят и ми казват "Мислим да дойдем у вас" и след 30 мин да сме заедно. Радвам се,че и аз го правя  Mr. Green. Радвам се,че мога да се сприятеля с колегите. Радвам се,че мога да споделя с приятел безкрайно интимни неща, да поплача когато имам нужда и това да се приема за напълно естествено. Това за мен е приоритет и затова си налягам парцалите и не мрънкам. За съжаление "купонът върви за ръка с циганийката". Тук ще те дразнят безкрайните неуредици, дупките по пътищата, кучетата и отпадъците им, корупцията и бедността. Всеки преценя за себеси, с какво да направи компромис.
А специално за живота в UK не бих използвала думата спокоен , а муден. Всичко си тече в руслото и почти невъзможно е да се промени. Тия хора още масово не ползват смесители в баните си! Не защото няма , а просто защото така са свикнали, преди 100 години са били така, значи така трябва да бъде. И ако мислиш,че тук има бюрокрация, отиди да видиш за какво става въпрос там.
Това е моята гледна точка, може и да не съм права, ще видим.

# 22
  • Мнения: 4 516
aunt OggPeace  Peace
Между другото, в Щатите също нямат смесители. Моя колежка литовка веднъж каза на хазяина ни: "Добре бе, развита нация сте, животът уреден отвсякъде (това беше мноооого преди Кризата  Mr. Green), давате акъл на цял свят, пък си миете лицето ето така: (тук показа с ръце как си пълниш шепите първо от единия кран, после от другия)".  Laughing

# 23
  • Мнения: 779
аз пък като се сетя ,че в UK има два сезона -един ,когато вали много и друг ,когато вали по-малко и ми се  ........Sick
Ама такава съм си аз ...без слънце хич не мога! Laughing
а и тук ревем от едни цигани ,а като ги видиш там налягали по парковете всякви ..пакистанци,индийци,поляци,сърби,всякви.
но все пак ,зависи дали си авантюрист по природа..Накой намират това ,за което говоря за очарователно  Rolling Eyes да речем!

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 16:11 от zlatina_ZZ

# 24
  • Мнения: 393
  И аз там не съм била,но пък мъжа ми е англичанин.Дойде в България,напече се,вече не се блъска в навалицата непрекъснато,живота е по-спокоен,хората си вярват и се усмихват,споделят с;е,клюкарят се;..каквото и да е,но му хареса тук и остана.Понякога мрънка,че все се опиват да го прекарат и има малко двоен стандарт,ама като цяло с двете ръце и двата крака е за България Laughing

# 25
Живота тук, във Великобритания е разлечен. Не знам за другите банки, но нашата има услуга-безплатна, с която си следиш сметките чрез интернет и си командваш парите както решиш, което е мн добро.
Интернет банкиране.Не си ли чувала?И аз го правя,обаче не от Англия,а от България.И представи си,на мен също ми е безплатно.

Не говоря за това, а казвам, че и най-обикновените сметки, които имаш и за които тук ти дават карта и чекова внижка, без да питаш, си ги регулираш със свой юзернейм в техния сайт. А в България имам сметка в УНИКРЕДИТ БУЛБАНК и за да имам такъв достъп плащам.

# 26
  • Мнения: 4 965
...
... А в България имам сметка ... и за да имам такъв достъп плащам.

Амиии, смени си банката. Аз на моята банка не плащам.
И точно на най-обикновените сметки и операциите с тях /от типа на плащане на сметки, разплащане от картата в нет-магазини, прехвърляне на пари от сметката в др. и т.н. се наричат интернет банкиране - зависи от политиката на банките, но в повечето е безплатно и не искаш ничие разрешение, за да оперираш с парите си, а само регистрация на юзърнейм/. Даже, представи си, в България подобни разплащания може да стават даже и през мобилния телефон...
 Joy

# 27
  • Мнения: 2 386
aunt OggPeace  Peace
Между другото, в Щатите също нямат смесители. Моя колежка литовка веднъж каза на хазяина ни: "Добре бе, развита нация сте, животът уреден отвсякъде (това беше мноооого преди Кризата  Mr. Green), давате акъл на цял свят, пък си миете лицето ето така: (тук показа с ръце как си пълниш шепите първо от единия кран, после от другия)".  Laughing

Да, няма смесители в Щатите, даже като се къпем първо се щавим с врелия кран, после се охлаждаме и тъй. А, да, ние и кранове нямаме всъщност - поливаме си. А понякога се цопваме в гьола като на снимката ми вдясно и се перем..

Живея си в щатско и навсякъде съм виждала кранове смесители. Виж сифони наистина няма.


По темата - от тук разбрах, че аз без слънце не вирея. Била съм в Лондон, макар и за малко, и видях, че времето е много подобно.. Аз не бих избрала нито едно от двете в дългосрочен план, но в краткосрочен - определено Англия.

П.П. Кризата прави животът по-неуреден? Ами. Бензинът падна с 50%, доларът скача..

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 02:12 от Ева на сцена

# 28
  • Мнения: 98
aunt OggPeace  Peace
Между другото, в Щатите също нямат смесители. Моя колежка литовка веднъж каза на хазяина ни: "Добре бе, развита нация сте, животът уреден отвсякъде (това беше мноооого преди Кризата  Mr. Green), давате акъл на цял свят, пък си миете лицето ето така: (тук показа с ръце как си пълниш шепите първо от единия кран, после от другия)".  Laughing

Да, няма смесители в Щатите, даже като се къпем първо се щавим с врелия кран, после се охлаждаме и тъй. А, да, ние и кранове нямаме всъщност - поливаме си. А понякога се цопваме в гьола като на снимката ми вдясно и се перем..

Живея си в щатско и навсякъде съм виждала кранове смесители. Виж сифони наистина няма.


По темата - от тук разбрах, че аз без слънце не вирея. Била съм в Лондон, макар и за малко, и видях, че времето е много подобно.. Аз не бих избрала нито едно от двете в дългосрочен план, но в краткосрочен - определено Англия.

П.П. Кризата прави животът по-неуреден? Ами. Бензинът падна с 50%, доларът скача..
Peace
Добре казано. Аз пък седя и се чудя дали въобще съм виждала тук кранове НЕ-смесители  Thinking. Анту, ти къде си живяла?

# 29
Това със смесителите е относително. В повечето стари сгради е така, но ако искаш да си сложиш у дома просто си купуваш и си монтираш.

Общи условия

Активация на акаунт