Козметиката на Nuxe - 2

  • 60 968
  • 467
  •   1
Отговори
# 15
На въпроса за "крем за рани, изгаряния и други такива проблеми по кожата на децата"...
Момичета, ние тук си пишем хубави думи за кремовете за лице, но ето дойде момента да напиша и аз нещо за моя любим продукт. Да, това е Baume des familles, SOS балсама за цялото семейство. Продуктът има интензивно подхранващо действие и помага за възстановяване на много сухите и раздразнени зони на кожата (ноздри, скули, брадичка, лакти, колене). Наричаме го още "балсама на баба", защото е с лечебно действие. Подходящ е за деца над 3 години, защото съдържа мед (може да алергизира бебешката кожа). До тук с теорията.... Сега ще ви напиша моя опит с този балсам, при условие че не го вземате за чиста информация. Използвам го за Никола от първата му година, т.к той не прояви алергия към меда. Това си е на моя собствена отговорност. Мазала съм му го и като cold крем през зимата и като слънцезащита през лятото в града (има SPF 12), когато се одраска, когато си направи синка. Резултатът е моментален - защита и оздравяване на раздразнените зони. Кулминацията беше това лято, когато Никола си пукна челото на морето в Лозенец. Отвори се дълбока рана, с обилно кръвотечение, лепиха го в Китен. На третия ден като свалихме превръзките му намазах балсама на раничката. Втвърдяванията бързо изчезнаха и раната след една седмица вече беше розова и по-събрана. Още мажем белега с Контактубекс, но съм адски благодарна на SOS балсама за това че успокои дразненето в първите дни след инцидента. Обожавам го този продукт за Никола. И освен това е страшно икономичен - използвам една опаковка вече цяла година Wink

musita, използвай крем Етинселант като нощен крем.

oldmanriver, давай смело с крем Етинселант. Подходящ е за мъже. Единствено не е подходящ за чувстсвителна кожа, такава която ще се подразни от алфахидрокси киселините. Вземи мостра за всеки случай.
 
Момичета, по отношение на тестерите, явно не ви е направило впечатление, че ги има. Видите ли бурканче без кутия, на което пише TESTER значи твърдо е тестер. Отваряте и бъркате смело Peace
Горещо ви препоръчвам консултациите на нашите момичета, защото това е най-сигурния начин да се сдобиете с мострата, която търсите.

Много благодаря за информацията.и аз горещо,препоръчвам консултатките на Nuxе ,защото дават полезни съвети, и са запознати с продуктите йм.
Ако все пак някой го е позлвал този крем,моля да сподели мнения...мисля ,че ще бъде ползно за всички.
В аптеката в мола има такива,големи кремове на който пише тестер,но ме беше срам да бръкна и само го помирисах Mr. Green

# 16
  • Мнения: 469
Привет! Бих искала да ви помоля за съвет - на 29 години съм с мазна кожа с доста разширени пори, вече доста рядко ми излизат пъпки но не е като да не се появяват, имам и малки петънца от стари пъпки. Скоро си купих Ефаклар К на Ла Рош но от него страшно ми се изуши лицето и сега смятам да пробвам нещо на Нюкс. Изчетох предишната тема и се колебая между Фреш Лайт който е за комбинирана кожа и емулсията Етинселант за кожа с несъвършенства. Чудя се дали емулсията ще ми изсуши също много лицето?

Правилно ли съм разбрала че емулсията етинселант е за през деня а крема етинселант е нощен?

Относно почистването, аз използвам грим доста рядко, това означава ли че почистващата пяна с трите рози ще ми дойде прекалено силна за ежедневно почистване? Дали да не купя почистващият гел с мед?


От своя страна да ви споделя, че от една седмица използвам шампоана с мед и съм много доволна - мек е, и косата изглежда жива и гъста след измиване.

# 17
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Kabiv    bouquet за хубавата и полезна тема!

# 18
  • Мнения: 733
И от мен благодарности на Kabiv за новата тема и прекрасните разяснения в предишната  Hug Hug Hug

А аз продължавам със суперлативите за маслото - точно като marzeliva си взех голямата разфасовка за да го ползвам по-щедро вечер (Kabiv прочетох аз, че златните частици не са фрапиращо, а деликатно блестящи, но пуста лакомия... нали ми хареса и Емулсията Etincelante реших да не прекалявам с блясъка  Grinning). Досега наблягах вечер на него - нанасям върху лице, шия, деколте с цел подхранване. А днес реших да пробвам и съвета на Kabiv да го смеся с фон дьо тена - ефекта е поразяващ! В момента ползвам новия (уж) хидратиращ фон дьо тен на Мейбълин, но като се нанесе само той седи малко изкуствено, добавен към него, олиото прави кожата блестяща, с наистина изравнен тен и много, много свежа  Crazy

eta, четох че си го взела първо за тяло, но после си почнала да го смесваш с овлажняващ лосион за лице и се сетих за другата препоръка на Kabiv - да се добави малко количество към лосиона за тяло. Точно това смятам да направя и аз Flutter

Колкото до емулсията Etincelante (Сиренце аз питах за него  Wink)- взех си тестер от любимата ми аптека (винаги имат и никога не ми отказват) и какво да ви кажа... прелест! С тази хидратация и насищане с кислород ми звучи като перфектната грижа за зимата!


Малко оф-топик, но Kabiv понеже видях, че познаваш добре продуктите на Лиерак исках да те питам за този  стягащ корема серум - има ли наистина такова чудодейно действие? След двете раждания това ми остана като грижа - по-разтеглена кожа на корема, която поне с упражнения не мога да "прибера"  Blush

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 13:39 от Stefoni

# 19
  • Мнения: 637
Грижа за стягане, блясък, против тъмни петна (55+)
Nuxuriance Crème Nuit / Крем Нуксурианс - нощен (всички типове кожа)

Това е кремът, който ми препоръчаха в една аптека като им поисках нощен против първи признаци на стареене Joy Сега виждам , че е за над 55години ooooh!Голяма разбирка е била продавачката, фармацефтката де.
Та за 30години какъв нощен крем ползвате момичета? Виждам, че Nirvanesque е за тази възраст, но имат само дневен newsm78

# 20
  • Мнения: 14 490
Грижа за стягане, блясък, против тъмни петна (55+)
Nuxuriance Crème Nuit / Крем Нуксурианс - нощен (всички типове кожа)

Това е кремът, който ми препоръчаха в една аптека като им поисках нощен против първи признаци на стареене Joy Сега виждам , че е за над 55години ooooh!Голяма разбирка е била продавачката, фармацефтката де.
Та за 30години какъв нощен крем ползвате момичета? Виждам, че Nirvanesque е за тази възраст, но имат само дневен newsm78


на нирванеск пише, че може да се маже и сутрин, и вечер

# 21
Грижа за стягане, блясък, против тъмни петна (55+)
Nuxuriance Crème Nuit / Крем Нуксурианс - нощен (всички типове кожа)

Това е кремът, който ми препоръчаха в една аптека като им поисках нощен против първи признаци на стареене Joy Сега виждам , че е за над 55години ooooh!Голяма разбирка е била продавачката, фармацефтката де.
Та за 30години какъв нощен крем ползвате момичета? Виждам, че Nirvanesque е за тази възраст, но имат само дневен newsm78

Най-добре ще ти отговори Кабив.
Май трябва да ползваш крема Creme Etincelante:))) следя темата отдавна и според мен този е за теб.аз също днес ,ще ида да взема тестерчета.   bouquet

--------------------------------------------------------------------------------------------

Описание: NUXE
КРЕМ ÉТИНСЕЛАНТ
Възобновяваща грижа за блясък
ОБНОВЯВА, ИЗГЛАЖДА, ПРЕЧИСТВА С КИСЕЛИНИ ОТ ЦВЕТЯ, ЦИТРУСОВИ ПЛОДОВЕ И ЗАХАРИ, С ЦВЯТ ОТ МАК
• КОЖА С НЕСЪВЪРШЕНСТВА •
Преструктуриращ пилинг крем за лице с растителни киселини, който спомага за обновяване, пречистване и проявяване на естествения блясък на лицето. Киселините от цвят на хибискус, в комбинация с киселини от цитрусови плодове и захари, ексфолират кожата ден след ден, възстановявайки здравословния вид на лицето.
Употреба: Използва се сутрин и/или вечер върху добре почистено лице като се избягва областта около очите. Идеален за грапава кожа или за такава с разширени пори.
Съставки: Цвят от хибискус (разтвор), киселини от цитрусови плодове и захари 4%, Мак 1.5%…
Високата концентрация на киселини може да окаже известно усещане за дискомфорт. Ако това усещане продължава се препоръчва намаляване на честотата на използване. По време на употреба да се избягва излагане на слънце или да се използва подходяща слънчева защита.

50ml е

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 13:42 от Mamma

# 22
  • Мнения: 78
Кабив искам да попитам нещо.Аз съм със смесена кожа.На 20 съм.Тъй като в момента кърмя а и по време на бременността се бях спряла на козметиката на авен като по изчистена и медицинска.Сега мисля да направа малко почивка от нея.Какво ще ми препоръчаш да използвам.От до решила съм да си взема всичко-почисващо освежаващо регулиращо и крем за около очите.Благодаря

# 23
  • Мнения: 8
Здравейте Kabiv прочетох информацията за мултифункционалното масло със златни частици , която си дала в предна тема, не видях никъде дали може да се ползва на руса коса, или коса с руси кичури ( упоменати бяха кестенява и черна коса ) ?

Да използвам темата и да похваля моят любим продукт


За момичетата от Варна - взамала съм си тестер на продукт на марката от магазинчето - Дрогерия Дермалайт - намира се до бензиностзнция OMV - срещу Майчин дом.

# 24
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 324
Galana,

аз съм около твоята възраст. И понеже съм с комбинирана кожа, ползвам кремът фреш лайт за през деня, а Нирванеск за през нощта.

# 25
  • Мнения: 658
Aнима, ако съдя по Ефаклар-а, търсиш продукт за проблемна кожа склонна към акне. Можеш ли да почкаш до февруари-март следващата година? Тогава NUXE пуска новата серия Aroma-Perfection, която е точно за теб - свива порите, контролира себума и матира. Ако не можеш да чакаш до тогава, по-добре използвай Creme Fraiche формула Light за смесена кожа. Определено няма да ти изсуши кожата, но това не е специализиран продукт за акнетична кожа.

Stefoni, до колкото ми е извесно BODY LIFT 10 Ventre на Лирак е доста успешен продукт. Като цяло една от силните страни на марката е точно козметиката за тяло. Аз съм ползвала тяхните ампули за стягане на бюста, но на моята пасмина  bombs ефекта беше едва доловим. Все пак останах доволна, защото от други продукти не получих и толкова хиххиииихиии. Виж, Лирак е по-медицинска козметика от NUXE за сметка на чистите природни екстракти, но може да реши по-сериозни дерматологични проблеми. Затова мисля, че ще останеш доволна Peace

galana_s Nirvanesque може да се използва и като дневен и като нощен крем. Не разбрах какъв тип кожа имаш, но ще ти препоръчам Crème Nirvanesque Enrichie за нощен, защото формулата му е по-богата на масла и през нощта по-добре омекотява кожата.

Относно Creme Etincelante, доскоро NUXE го позиционираха като дневен / нощен, но сега се презастраховат като го препоръчват само през нощта. Това е заради АХК-те, които през деня може да реагират със слънчевата светлина и да предизвикат петна. Ако сте фоточувствителни и не използвате слънцезащита, по-добре наистина да го използвате само нощем. Но ако сте тъмен фототип може да го използвате и през деня, когато слънцето не е така активно - пролетта и есента.

MiLLLi4ka , моля те да напишеш какъв тип смесена кожа имаш - от нормална към мазна или нормална към суха. Какво е състоянието на околоочния контур? Търсиш освежаване, това значи ли, че кожата там е уморена, без еластчност, дехидратирана?

cream, няма ограничения за цвета на косата когато използваш мултифункционалното масло. То не влияе по-никакъв начин на пигментацията на косъма. Там съм описала чисто оптичните ефекти, които се получават при тъмните  типове коса, а при русите и косите на кичури резултатът ще клони към "мокър ефект".
В Дермалайт наистина много се стараят и собственичката на аптеката е фенка на НЮКС Peace

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 00:23 от Kabiv

# 26
Здравейте:))) аз се спрях на крема Creme Etincelante.Консултатката днес ми каза,че мога да го ползвам както за дневен така и за нощен.Идеален е за смесена кожа.След време ще пиша дали съм доволна от резултатите.благодаря на всички за съветите
искам да с обърна към Кабив за съвет.Консултантката в магазина ми каза,че мога да мина само с крема Creme Etincelante за дневен и нощен.Аз се бях навила да си взема Creme Etincelante и Creme Fraiche de Beaute Formule Light,защото дневният за смесена кожа стимулира свиването на порите.
Искам да попитам дали Creme Etincelante стимулира свиването на порите или само обновява слоя и придава блясък.Много ми харесва като консистенция и хидратация ,и ще бъда много щастлива ако мога да мина само с него,защото необичам да имам по няколко крема.Имам тук-там,някой видими порики и бих искала да ги коригирам.Кабив ,моляте кажи дали е подходящ този Creme Etincelante за дневен и нощен и дали спомага свиването на поричките ,или е необходимо да ползвам и двата?
благодаря ти предварително   bouquet  bouquet  bouquet

междодругото,кремчето е страхотно но на вкус е много горчиво Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 04:48 от oldmanriver

# 27
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 324
Oldmanriver,

моля те, не изяждай хубавия продукт Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 28
  • Мнения: 78
Kabiv кожата ми е от нормална към мазна.Не е изтощена аз просто на 3-те стъпки които правя със измиващия флуид , почистващия лосион и крема им казвам  почистване , освежаване и хидратиране.  А за около очен крем търся нещо просто подържащо и подхранващо сегашното ми състояние на кожата имайки в предвид че съм на 20 години.
Благодаря

# 29
  • Мнения: 658
Oldmanriver, може да използваш крем Етинселант през деня, ако си с по-тъмен тен на лицето и все пак използваш някаква слънцезащита. Виж и предишния ми пост, там също писах по въпроса. За свиване на порите малко ме съмнява newsm78 Този крем ексфолира повърхностния слой на кожата посредством химически пилинг. Отваря се нова, свежа повърхност , изравнена и без дефектите на стария повърхностен слой. Така кожата се обновява, диша по-добре и се подобрява микрициркулацията й. Но кремът няма стягащо действие, няма себо-балансиращ контрол както при Лайт формулата на крем Фреш. Освен това знай, че крем Етинселант проявява най-добре обновяващото си действие през нощта... Обърках ли те? Crazy Накратко, можеш да ползваш крем Етинселант през деня ако имаш тъмен тен и обезателно отгоре с някаква слънцезащита. Ех, как ще ти хареса крема от новата серия Aroma Perfection, но трябва малко търпение Simple Smile

Aнима, пак ще се върна при теб, защото ми се струва, че вчера не ти отговорих изчерпателно. Crеme Fraiche Light e хидратант, който регулира мастните нива с помощта на себо-балансиращ комплекс. Свива порите, пречиства и матирата кожата. Подходящ е за мазна кожа с разширени пори. А новата серия Aroma Perfection освен регулиране на себума и матиране, има свойството да успокоява зачервяванията и раздразненията; бори се с бактериите, които причиняват акне. Тоест тя ще бъде специално за кожа страдаща от акне, запушени пори.

MiLLLi4ka , почистването и свежаването можеш да ги направиш с една стъпка - почистващата пяна на НЮКС. За крем и на теб ще предложа Crеme Fraiche Light. Околоочен крем не бих ти препоръчала след като нямаш нито подпухвания, нито тъмни кръгове, нито бръчки. Вместо това ще те посъветвам да ползваш освежаващата и релаксираща крем-маска, Masque Frais Hydratant, подходяща както за цялото лице, така и около очите. Ще получиш още по-освежаващ ефект ако оставиш маската да се охлади в хладилника около половин час преди да я нанесеш

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 16:19 от Kabiv

Общи условия

Активация на акаунт