Учителка бие ученици

  • 19 755
  • 210
  •   1
Отговори
# 15
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
Нека се кефим с носталгия как са ни били учителите в училище.

Нее, аз с носталгия се кефя, как не сме си и помисляли, че е възможно да наречем
учителката си курва, поне в очите - в никакъв случай. Всичките ни лудории и бягства ми се струват невинни пред анархията, която цари в много от училищата сега.
Достойнството му...? Ха ха.

# 16
  • Мнения: 12 666
Ами да, чувството за безнаказаност е толкова разпространено сред учениците, защо и да не бъдат поощрявани. Учителката да им изплати обезщетение.

# 17
  • Мнения: 7 723
Гледах репортажа.
Евала на учителката, че малко ги наби.
...наблегна повечето на дърпане на ушите...

# 18
  • Мнения: 2 792
 Малко ме смущават мненията по темата, по телевизията се показва една ескалирала ситуация, която е довела до това, група ученици да нямат авторитет пред учителката си и никой не си задава въпроса защо липсва този авторитет. Търси се най-лесното решение- да бие малко им е, не че е и решение.
 Питам се само, кога се появи това озлобление към децата и защо се приема за нормално един възрастен да бъде провокиран и да мине границата, но се очаква едно дете да се само контролира и да не я минава?

# 19
  • Мнения: 677
Изкукала жена бие деца. Тва виждам аз. Виновен е работодателят и.

# 20
  • Мнения: 7 723
...
 Питам се само, кога се появи това озлобление към децата и защо се приема за нормално един възрастен да бъде провокиран и да мине границата, но се очаква едно дете да се само контролира и да не я минава?
Възрастния, в случая госпожата в училище преминава границата,
след като ученикът хикс я е напсувал...
По наше време такива ученици ги остригваха нула номер.
(и се сочеха с пръст от останалите).
И, Кифличке, всяко едно нормално развиващо се дете в осми клас
трява да е на ясно, че към учителите трябва да има увжение. Поне малко.
За каква граница говориш, всъщност?

# 21
  • Мнения: 2 792
И, Кифличке, всяко едно нормално развиващо се дете в осми клас
трява да е на ясно, че към учителите трябва да има увжение. Поне малко.
За каква граница говориш, всъщност?
Да, може би трябва, но то го няма и това е проблема (факт). Боя ли е решение? Липсата на авторитет се натрупва с години, на 13-14 (8-ми клас) се проявява, значи един проблем натрупан с години дава ефект сега и не за първи път, децата ли са единствените виновни ?
Как въобще може да оправдавате безсилието наложено с бой?

# 22
  • Мнения: 7 723
И, Кифличке, всяко едно нормално развиващо се дете в осми клас
трява да е на ясно, че към учителите трябва да има увжение. Поне малко.
За каква граница говориш, всъщност?
Да, може би трябва, но то го няма и това е проблема (факт). Боя ли е решение? Липсата на авторитет се натрупва с години, на 13-14 (8-ми клас) се проявява, значи един проблем натрупан с години дава ефект сега и не за първи път, децата ли са единствените виновни ?
Как въобще може да оправдавате безсилието наложено с бой?
Не. Боя в никакъв случай не е решение.
Боя (ако има такъв) трябва да се приложи, ако се налага, естествено, в къщи.
Резултата наистина е от натрупването с годините на т.н. демокрация...
(като започнем от махането на униформите, и...т.н...темата е безкрайна).
В крайна сметка пак стигаме до извода, че виновните са родителите.
Те са тези, които не им набиват в канчетата на децата,
че учителите трябва да се носят на пиедестал.

...няма значение конкретния случай.
Нито е първия, нито е последния.
Просто приятел съученик е съумял да снима в момента.
но в никакъв случай не мога да опрадвая ученикът, който е напсувал госпожата.
(пубера едва ли знае и точното значение на псувнята)
Но, че липсва дисциплина в училищата- и това е факт.

# 23
  • Мнения: 12 666
И учителите наистина са безсилни.

# 24
  • Мнения: 227
Само че на всичкото отгоре тия отворени агресорчета почнаха много да се изхитряват да пращат клипчета на разни случки от училище по медиите.  smile3555

Че децата са с лошо възпитание е факт, но неможе според всички в медиите само учителите да са виновни. Ми да въведат отново уценки за поведение, да им го намаляват. Как може да псуват и да бият учителите. Ми ние не смеехме да шукнем, камо ли карти да играем, да пушим или да пием в час.
С такива идиотчета в час, няма да има мотивирани учители, които да се чудят с 280 лв. как да възпитават вече изпуснатите деца, или как да си запазят нервите за след часовете.

# 25
  • Мнения: 822
Любима тема... И като бивша учителка мога и да се въздържа, но в случая не искам...
Ще пиша конкретно за видеото, което гледах... И това, което видях...
Едно дете, което беше склонило поглед и предполагам изпитваше известен срам. В очите му липсваше онова присмехулно пламъче, а в поведението му наглостта, присъщи за самоуверените и агресивни хулигани на класа... Един баща, който искаше да се скрие и се опита да защити сина си без да се заканва и да псува по адрес на учителите. Скромни хора и като такива е много възможно да "оберат парсата".
Във втория видеоматериал от новините същата учителка дърпа ушите на учениците и им бие шамари, подкрепяйки главите им с една ръка. А те като на конвейер стоят и си чакат "заслуженото".
А вторият вече пълен запис ми дойде в повече... Беше много явно, че в случая някой е казал на учителката, че е напсувана. Момчето се опита да се оправдае, а тя започна да го налага.
Дори да е била наистина напсувана, това не е причина да се държи като пусната от Четвърти километър. Съжалявам я, че е стигнала дотук. Наистина е много трудно в днешно време да си учител... Не може да се справи - има хапчета за целта. Да си ги пие докато стане време за пенсия...

Извинете ме, но това не е лицето на българския учител. И да, това също е една от сенките зад учителската катедра, които все повече и повече забулват и петнят истинския облик на българския педагог.
И наистина има нещо много абсурдно в нашата действителност, щом като проява, от която би се срамувал всеки нормален учител, се приема спокойно от родителите, и в същото време законни и справедливи форми на иск или самозащита от страна на преподаватели, карат обществото да линчува цялата учителска гилдия...

*Само ще вмъкна, че не съм вчерашна пикла... По мое време учителите също ни замеряха с ключове, удряха шамар, цапваха с дневник по главата или обиждаха... в моментен изблик на гняв... И пак си ги обичахме. Но за това, което се вижда на записите тук, имат думата по-скоро психиатрите...
**Съгласна съм с повечето неща, написани от Кифлата.
***И наистина е по-добре да се говори за конкретния случай, а не да се ругае всичко, що е даскал...

# 26
  • Мнения: 393
Малко ги бият днешните ученици. Въпреки, че  по-скоро родителите са за бой. Ама здрав бой.

Некъв дришлю, нарекал учителката си курва и достойнството му било наранено?! Аре бегай бе. А що не нарече учителя си по физкултура педал? Щото може да му сплеска бушона с един прав.
Понякога ми се иска да съм учител в квартално училище.

 smile3501 smile3501 smile3501
Жалко, че и в България вече набират сила "образователните" методи от САЩ. Тука пази боже да удариш детето си, еле пък учителка да си позволи да го обиди (не да го ошамароса както си му е редът). Резултат- нахално, мързеливо, разглезено, крадливо, лъжещо и всичко което се сетите негативно младо поколение. Е, има и изключения де. В къщи си знаят-като чуят "европейски плесник" и им става ясно за коя Пена става въпрос.
Аз, ако съм на мястото на родителите на "детенцето с пострадало достойнство"...... ще има  newsm29  341uu fight (по него де).
Да не коментирам дечицата, които са се забавлявали с мобилните си телефони (заснемайки екшъна). За едно нещо тука им правя евала на учителите- ако спипат на мама слънчицето с ВКЛЮЧЕН мобилен телефон, i-pod (или други музикални джунджурийки)-взимат ги, уведомяват родителите и ако повторение на репертоара-  smile3513 за няколко дни (суспендиране). Ако не дай си боже "на мама слънчицето" си позволи да обиди (не казвам напсува,че за това може и да изхвърчи от училището, а мама и тати да платят солидна глоба) УЧИТЕЛ или СЪУЧЕНИК-веднага следва обаждане до родителите да си приберете отрочето, суспендиране за няколко дни, ЗАДЪЛЖИТЕЛНА среща с училищното ръководство, консултация с с психолог и ... това се записва в досието на  "детенцето". Хлапетата го знаят много добре това и избягват да се "изявяват" в училище. Но пък за сметка на това са изхитрят да манипулират всички наоколо и според мене понякога е необходим някой и друг як плесник.
Добре че Великобритания и Ирландия все още използват старите възпитателни методи  bouquet

# 27
  • Мнения: 854
niara, моите почитания за написаното.

# 28
  • Мнения: 4 380
Аз влязох в този форум точно с цел да пусна такава тема т.к. току-що видях тези клипчета и още не мога да дойда на себе си от шок. Shocked

Просто съм потресена и се чудя как още не е заведено дело срещу тази идиотка (и училището). Sick Няма да и стигне цял живот да изплаща обещетения.

# 29
  • Мнения: 4 380
Боя (ако има такъв) трябва да се приложи, ако се налага, естествено, в къщи.

 Shocked Така ли мислиш?

Домашното насилие води до появата на проблемни деца. А ако се размине случайно, води до появата на проблемни възрастни които бият децата в учебните заведения, и въобще, смятат за съвсем нормално да разпускаш ръце по едно дете. Sick Насилието е насилие. Било то в дома или извън него. То е КРИМИНАЛНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ.

Общи условия

Активация на акаунт