Ставали ли сте жертва на кражба? кога и как?

  • 3 705
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 647
крали са ми само джиесем и фотоапарат... ама пак ми беше гадно. И сега ако не се сетя в първия момент къде ми е личната карта, изтръпвам при мисълта, че съм я изгубила или са ми я откраднали.  ooooh! Трябва да им се прикачат и на тях някакви пиукащи устройства за по-лесно откриване  Wink

# 16
  • Мнения: 1 813
Да.
Лятото в  16:30 на оживена улица в Бургас един наркоман ми дръпна златния синджир от врата. Обърнах се,умишлено не побягнах,а само гледах да го запомня. Видях накъде тръгна,после се обадих в полицията,дадох описание,оттам жалба в най-близкото районно. Бях с приятелка,тя успяла да види наркомана в лице преди да ми вземе синджира,аз не. Та двете с нея разглеждахме снимки на компа на един следовател,близо 2 часа. Накрая го разпознахме.
След 2 седмици ни звъняха да отидем до районното и да познаем извършителя. Намериха го,скоро ще е в затвора,но синджира ми го няма.
Та освен да помогна на полицията за поредния,който извършва такива обири - нищо.

# 17
  • Мнения: 1 668
Обраха ми апартамента преди 2 години на рождения ден (кръстихме детето същия ден). Бяха бутнали сушилката с детските дрехи на пода и бяха стъпвали върху тях. Ако ги бях намерила после само за 2 минути..................... Не бяха взели кой знае какво, а и имах застраховка, но някой да гази дрехите на сина ми ми дойде в повече. И сега да ми попаднат пак няма да оцелеят....Като дойдоха ченгетата ми изчезна и венчалната халка - просто довършиха обира...

# 18
  • DE
  • Мнения: 967
На мен не са ми крали нищо. Засега!
Но съм връщала изгубени протмонета и чанти много пъти.
На такива дето крадат им пожелавам тия пари, дето за ги взели, за хубаво да не ги дадат!!

# 19
  • Мнения: 3 576
Миналата година ми откраднаха дамската чанта от предната седалка на колата, докато аз товарех покупки в багажника пред Метро.
На паркинга естествено, че камери няма, никой нищо не видял.......

Останах си само с ключа за колата и добре, че беше в мен, защото не знам как щях да се прибирам.
Най ме беше яд за телефона и документите, така или иначе всичко в брой го бях профукала в магазина, но тела ми беше добър,а после 2 седмици се занимавах да вадя нови документи.

# 20
  • Мнения: 515
Обирали са ни апартамента 2 пъти и двата пъти по Коледа на 26 декември и на 23 декември, Пари и телефон също са ми крали за щастие само веднъж.Също са ми дърпали синджир от врата... Sad Много е кофти дано не ми се случват повече такива неща.

# 21
  • Мнения: 2 401
Като споменавате Метро, да ви предупредя. Не правете грешката с напълнен в Метро багажник да се отбивате след това в Техномаркет (или Технополис, все ги бъркам двата, но става въпрос за този, дето е от същата страна).  Нашия багажник така бе изпразнен на паркинга на Техномаркет.

# 22
  • София
  • Мнения: 124
Портмонета са ми крали от чантата, да. Най-пресния обир - на апартамента ни - е от пролетта, бях бременна в седмия месец, как не пометнах от гледката, не знам. Пари (цялата заплата на мъжа ми, беше си я взел предния ден), всичкото ни злато - доста неща имаше, да му се не знае, пет-шест парфюма, на мъжа ми маратонки ESPRIT. Доволно! Радвам се, че не са разпаряли матраци и дивани, че тогава нали се сещате колко пъти скачат щетите. Иначе бяха разместили мебели, в спалнята все едно имахме нова подредба - кревата в центъра на стаята, скрина на другата стена. Ама те са си намерили каквото им трябва, мамицата им, затова не са ми разпаряли. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Не бяха взели кой знае какво, а и имах застраховка, но някой да гази дрехите на сина ми ми дойде в повече.
Пари от тази застраховка не чакай, трябва да докажеш, че не си инсценирала обира на бижутата си, например, сама. Мъжът ми е застраховател, та затова знам.

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 22:33 от Marigold

# 23
  • Мнения: 1 541
Преди години бяха разбили апартамента ни (тоест много сериозно се бяха опитали, но не могли да изкривят с щангата достатъчно стоманените прътове на заключващата система във вратата- ама и ние не можехме да си влезем в къщи вече  Crazy  Laughing ).

Цинго- манго открадна на два етапа по едни дънки от простора (първо едните, а докато стигна до простора от другата страна и другите).

Откраднаха златна верижка от врата на майка ми (някакво малко гаменче, което уж си се шляеше около нея).

Циганки се опитаха да откраднат каквото докопат от чантата ми на светофара до Св. Неделя- видях й ръката в чантата. Не съм предполагала, че мога да тичам толкова бързо на токове, но докопах цигането на наклончето към самата църква. Истински бях загубила връзка с реалния свят и единственото, което исках беше да му смеля муцунката, ама ме спря пак майка ми с пишман грижа за мен самата (като се ядосам съм много люта  ooooh!  Mr. Green )

Откраднаха ми телефона от маса до детския център в мола на Стамболийски.

Разбиваха ни стъклата на колата пред блока поне100 пъти, а вече дори не помня какво ли не откраднаха от там...

Някакъв арабин се беше качил през прозореца в апартамента и беше опразнил всичките бижута по рафтовете.

Полицията винаги само е констатирала фактите- нищо друго  Tired

# 24
  • Мнения: 2 388
Много неприятно. Confused
Преди няколко месеца, всичките ни ботуши и обувки.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 271
Палавата, много странен обир - да ти вземат обувките....  Rolling Eyes Големи мизерници трябва да са били. Едно време така разбиваха мазетата в блока на родителите ми и като няма какво друго да вземат, крадяха компоти и туршии  Confused

Иначе, мен веднъж са ме обирали в градския транспорт. Така и не разбрах, че са ми отворили чантата и са ми взели калъфчето с документите, ученическите карти за автобусите, за бдж... А тъкмо си бях извадила паспорт и много се гордеех с него. Sad
Отваряли са ми и колата - веднъж касетофона ми изскубаха, веднъж един електронен часовник от таблото, а последният път - раницата с кимоното от багажника (тренирах карате тогава)...

# 26
  • Мнения: 1 352
Много неприятно. Confused
Преди няколко месеца, всичките ни ботуши и обувки.

И на нас са ни крали обувки от прага и гащи на майка ми от простора. Яката са го били закъсали манговците, щом са опрели до едни  носени гащи.

# 27
  • Мнения: 2 478
Като ученичка на няколко пъти ми вземаха портмонето от чантата.
Преди 3 години се връщаме от почивка и изненада!Някой беше влизал вкъщи и беше взел само пари.
Трудно ги преживявам тези неща,не заради материалното,а заради посегателството над личността ми.
И никога няма да забравя едно момче,което ми върна портмоне ,забравено от мен,пълно с пари и документи.
Ааа крали са ми хавлията от плажа от шезлонга Laughing

# 28
  • Мнения: 2 388
Палавата, много странен обир - да ти вземат обувките....  Rolling Eyes Големи мизерници трябва да са били. Едно време така разбиваха мазетата в блока на родителите ми и като няма какво друго да вземат, крадяха компоти и туршии  Confused

И за мене беше много странно. Наистина ботуши и обувки, които не носим в момента ги държа в мазето, прибрани в кутии. Обаче мазето ни е  "превърнато" отдавна в складово помещение.
Вътре имаше машини на 'БОШ" за около 6 000 лв и много други неща, които за изкупуване на метали да ги дадеш, пак си по на сметка.
За мен е бил крадец от женски пол, който е обул себе си и мъжа си. Нямам друго обяснение. Rolling Eyes


И на нас са ни крали обувки от прага и гащи на майка ми от простора. Яката са го били закъсали манговците, щом са опрели до едни  носени гащи.

На нас също, както и дрехи, но това беше преди много години, когато сме простирали навън.
Тогава обаче знаехме, кой ги краде.

# 29
  • Мнения: 1 541
palavata_monahinq, това да знаеш намирисва на удар, организиран от потребителки от КМ! Ударили са те там, където най- боли такива като нас  Wink

Сега се сетих, че докато живеехме в чужбинско ни откраднаха и мотора от двора на къщата. Намериха го дни по- късно захвърлен на някаква поляна извън града, но вече не беше годен за ползване. подозираха хлапета, защото по това време беше много модерно такъв вид "забавление"- крадат коли и ги палят някъде извън града  Tired

Общи условия

Активация на акаунт