Какво става със съня на бебето ми?

  • 1 605
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 746
Моята дъщеричка беше така. Нито е била болна, нито имаше температура, повръщане или някакви др.симптоми. Но се оказа, че има бактериална инфекция на пикочните пътища / и тя не пие вода по принцип/. Нищо кой знае колко сериозно, но сега след като си изпи антибиотика почна да спи нормално.Защо не и пуснеш едно изследване на урина - белтък и седимент? Без направление струва 2 лева.
Иначе относно режима на хранене мисля, че сте си супер и също смятам, че детето постепенно само ще си направи графика, няма от какво да се притесняваш. Peace

# 16
  • Мнения: 1 305
От сегащният си педиатър знам, че времето м/у млечните хранения трябва да е 3 часа най-много (като ориентир). Предполагам, че 3 ч и половина ще му е в повече, освен ако не се дава сок или нещо друго м/у млякото.

Това изобщо не е вярно! Зависи от детето.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Зависи от детето Peace

# 18
  • Мнения: 991
И дъщеря ми се будеше така нощем - понякога искаше да яде, понякога не. И аз взех, че започнах да я слагам да спи на спалнята при нас. Оттогава положението със съня почна да се подобрява и сега си ляга в 8,30 и се буди чак на сутринта около 5. И досега сме си на 3-3 и 1/2 часа интервал между храненията.

Между другото - сокчетата може да й дразнят стомаха и затова да се буди. По-добре й давай плодово пюре, отколкото сок.

Според мен - храни я когато е гладна. Няма смисъл да се тормозите насилствено да налагате някакъв режим. Ще се нагласи от само себе си с времето.

# 19
  • Мнения: 666
За мен ако бебето проспеше от 10-10.30 до 3 щеше да е празник направо. Ние се хранехме на 2.30-3 часа, също бяхме на кърма, той през такива периоди огладнявеше и един ден се падаше например да яде в 6-9-12-3-6-9-12, а в други дни в 5-8-11 и т.н., така че не съм спазвала определени часове, хранех на поискване и той режима някак сам си се нагласяше, но общо взето до 10-11 месечна възраст все по това време се събуждаше сутрин 5.30 и му давах мляко. В последствие сам си измести буденето към по-късен час.

# 20
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Гледам, че децата ни са на една възраст, но моето яде все още 7-8 пъти в денонощието, и това не ме притеснява, щом е гладна давам да яде. Опитах и аз с вода, но не става, пие вода и чака млякото, след като го дам - заспива като къпана, така че според мен е гладно и затова нервничи.

# 21
  • Мнения: 298
От сегащният си педиатър знам, че времето м/у млечните хранения трябва да е 3 часа най-много (като ориентир). Предполагам, че 3 ч и половина ще му е в повече, освен ако не се дава сок или нещо друго м/у млякото.

Това изобщо не е вярно! Зависи от детето.

# 22
  • Мнения: 1 749
От сегащният си педиатър знам, че времето м/у млечните хранения трябва да е 3 часа най-много (като ориентир). Предполагам, че 3 ч и половина ще му е в повече, освен ако не се дава сок или нещо друго м/у млякото.

Това изобщо не е вярно! Зависи от детето.
Може би е искал да каже,че това е примерен режим.

# 23
  • Мнения: 540
Храни я, когато се събуди. Постепенно ще се оправят нещата. Режимът е хубаво нещо, не не е лошо и да се наспиваш. Ако ти е толкова важно можеш да се опиташ през деня да увеличиш интервала между някои хранения, за да се запази бройката.
Така направихме ние и нещата сами почнаха да се регулират. Хранили сме дори в 2-3 часа, когато се е налагало. Сам се отказа, а ние от липса на сън не сме страдали.
Е, може и да не даваш, но се подготви за няколко безсънни нощи. Wink

Peace

# 24
  • Мнения: 2 757
Това ми изглежда съвсем нормално поведение за бебе на 4 месеца, не виждам да имаш изобщо проблем. Сънят е единственият проблем, но в твоя случай може да се поразреши, като вечер си лягаш с бебето и използваш всяка възможност да подремнеш. Моите бебета на 4 месеца все още си се кърмеха на 2 часа нощем, ту едното ту другото. Може по скоро да се каже, че аз имах проблем, щото и те нямаха режим и много рядко и то за по макс 20-30 мин можеше да се случи и двете да спят едновременно. Аз за толкова време само не мога да се отпусна и да заспя така че ако нямах помощ сега щях да съм на оня свят. Ти ако усещаш, че не можеш да се справиш си намери помощник поне да поспиваш. Но се радвай, че е едно и все някога спи, че ако са повече и все някое си е будно и ти пили по нервите  #2gunfire

# 25
  • BG
  • Мнения: 1 900
Което дете си спи спи.

# 26
  • Мнения: 3 034
Здравейте, мами!

Ние отдавна не можем да направим някакъв режим на бебка, защото тя от раждането си спи само по около 30 мин. до 1 час след хранене. Не е гладна, само на кърма е и си наддава повече от добре, така че не мисля, че заради това не спи. Лошото обаче идва през нощта, защото каквото и да правим, след като си легне към 10-10:30ч., спи спокойно до 3ч. и след това започва едно подскачане в леглото, едно въртене и се буди в интервала от 4:30ч. до 5:30ч. Въобще не можем да издържим до храненето в 6ч. А като се нахрани толкова рано сутрин, после съвсем се изместват храненията.
Вчера бяхме при педиатърката и тя каза, че венците са набъбнали, но не мисля, че проблемът е в никненето на зъбките, защото тя си спи така още от раждането. Снощи я взех при мен, защото изненадващо от 2 дни не иска да яде в 19ч., заспива и после се буди и си иска млякото. Затова през нощта я оставих в леглото и е яла 2 пъти, а сега сутринта изглежда направо безпомощна от преяждане.
Обяснението ми стана много дълго, но съм в шах и мат какво да правя вече. Чудя се дали да не направя храненията през 3 часа и половина, въпреки че докторката не каза нищо, ама пък и си мисля, че вече сме големи и трябва поне малко от малко да имаме режим и спане вечер.

Та...въпросът ми е, някоя от вас имала ли е такива проблеми, да променям ли часовете на хранене, въобще идеи какво да правя?

Благодаря ви предварително за помощта!   bouquet


бебето ти е гладно и няма никакъв смисъл да го държиш гладно, независимо какво твърди този или онзи педиатър. храни я в 3 часа и ще се успокои положението. остави детето да направи режима, а не ти. правилният начин на хранене е на поискване. така ще си спестиш и ти нервите и безсънието, и на бебето ще спестиш болките в празния стомах. и кой ти е казал, че трябва да има 6 хранения задължително?! няма такова нещо, пълна щуротия! колкото иска, толкова трябва да яде. сега расте. слушай я нея, тя знае най-добре кога е гладна и вярвай ми, от личен опит - много по-лесен ще ти стане живота  Peace

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 03:18 от simplyaven

# 27
  • Мнения: 396
На 6 хранения сме. Вече й давам 2 пъти на ден сокче и на обяд малко плодово пюре. От този месец ще започваме и зеленчуковите пюрета.
През нощта като се събуди въобще не иска вода, плюе я, започва да реве и се успокоява само като дам мляко. Общо взето вода почти не иска да пие, а и доста я повръща. Може би за денонощие се събират около 20-30 мл.
Колкото до броя на храненията, усещам че започва да огладнява по-бавно и затова искам да увелича интервалите. Иска да яде през нощта, след като това хранене отпадна още след втория месец, но сега си го търси, затова мисля да махна едното хранене от деня и така да запазя броя пак на 6.
Благодаря ви за бързите отговори Hug

Явно трябва да изчакам още нещата сами да се урегулират. Вчера педиатърката изписа Дормикинд - хомеопатични хапчета за сън, но аз съм скептично настроена и не мисля да ги давам. Детето когато иска да си спи, нищо и никой не може да го спре, както и обратното. Чакат ме още безсънни нощи  #Crazy и надеждата скоро бебка сама да се успокои Simple Smile

Аз съм в същото положение , lalevamaja!
Ако имах възможност да прегледам форума, нямаше да пусна подобна тема.
Тъй като моя дребосък не ми оставя много свободно време, нямам възможност много да чета напоследък...
Знам, че всичко ще отмине и трябва да съм търпелива, но...месеци наред нонстоп на такъв режим...доооста търпение е нужно!
Надявам се да се променят нещата когато го захраня - да започне да спи повечко, но виждам , че при теб нещата остават същите...
И така !
Ако някой знае от къде да си "купим" търпение нека се обади, моля!

# 28
  • Мнения: X
Съвет - забрави за режима!
Голямата имаше много хубав режим, но беше много трудно и то не, заради яденето, ядеше чудесно, но спането беше кошмар. Тя и досега спи малко и беше едно вечно приспиване и изнервяне, както на мен, така и на нея.
Малката съм оставила да яде и спи, когато иска - детето е спокойно, спи по цяла нощ, направо е сто пъти по-лесно.
Тъй като няма как да ти каже детето, почнш ли веднъж да и даваш не, когато иска и да спи не , когато тя иска да спи, се завърта един кофти цикъл, така че по-добре я остави да си прави сама неин си режим.

# 29
  • Мнения: 236
Аз всъщност не разбрах ако я нахраниш през нощта заспива ли си? Ако си заспива веднага след хранене не виждам никакъв проблем. Просто даваш и заспиваш блажено. Не се връзвай на препоръките за брой на храненията. Ако намалиш едно дневно хранене е възможно да почне да се събужда по-често през нощта, за да си наваксва с още едно нощно хранене.

Общи условия

Активация на акаунт