Покажете си хола / споделете идеи-3

  • 98 437
  • 412
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
 PeaceСлед кухнята започваме и хола

# 16
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
аз също само зяпам, за съжаление  Embarassed

# 17
  • Мнения: 928
За да не е само запис ви пускам един блог с всякакви дивани и диванчета  Hug  http://indohome.blogspot.com/search/label/Sofa
А, ето такъв диван искам аз  Flutter

# 18
  • Мнения: 511
На Естелия последните две снимки са уникални. Peace

# 19
  • Мнения: 950
Estellia първата снимка   Peace страхотно е ,макар че не съм почитателка на бялото !

# 20
# 21
  • Мнения: 418
Интересни идеи, Естелия  Peace! Но с камериерка прикрепена към тях и солидна пачка...

# 22
  • Мнения: 449
Ето го нашият хол в новия ни апартамент
фрагмент от хола (стената ние си я правихме)
пак
и пак
Все още работим по него, като го завършим, ще се отчета пак Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 2 132
Да се запиша и отивам да чета старите теми. Работа ни чака, а нямам идеи.

# 24
  • Мнения: 459
Да се надяваме, че към края на тази тема ще има какво да покажа  Praynig  bouquet

 Embarassed нямам какво да покажа

# 25
# 26
# 27
  • Мнения: 343
Avgusta много интересно, ще очаквам в завършен вид апартамента ви. Peace

# 28
  • Мнения: 2 168
Ето го нашият хол в новия ни апартамент
фрагмент о … 86;ла (стената ние си я правихме)

Avgusta, влюбих се в тая стена Heart Eyes Как е достигнат този ефект?

# 29
  • Мнения: 449
atlantica, радвам се, че ти харесва. Скоро, скоро  Grinning
Захир, и на мен много ми харесва как се получи. Всичко сме си правили сами и съм отворена да споделя  опит с всеки, който се интересува Hug
Значи тази стена я направихме от гредички чам и я облицовахме с гипсокартон. Изрязохме нишите и от двете страни,  шпакловахме, изтрихме със шкурка до гладко и боядисахме в цвета на   стената(той е Мока, тониран с машина). Краищата навсякъде се оформят с лайсни.
Ефектът с камъка сега е по-лесно постижим, защото този гранитогрес, т.нар. "рустика" вече се предлага навсякъде и то на цени от 25,00 лв. кв./м. Ние лятото доста се озорихме да я намерим и я купихме на 45,00 лв/кв.м. Обаче не съжалявам, защото плочите са испански и имат ефекта на истинския камък- с частици слюда вътре. Плочите мъжът ми ги лепи както се лепи теракот, а ефектът се дължи на начупването. Първо се редят отвътре плочи дотам, докъдето искате да стига ширината-1,2,3(нашите бяха 3) и после се оформя края като плочките се чупят с гумен чук на опора от греда (за неравномерните ръбове) или се режат с ракета за равномерните(запълване). След като се начупят, се редят на пода колкото ще е височината(при нас бяха 18) и се оформя ръба както ти харесва, след което в същия ред се лепи на стената  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт