До кога е редно да се използва памперса!

  • 5 439
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Франческа Салиери, добре, няма да те цитирам, но и в двата случая казваш определена възраст и "нормално"  Rolling Eyes за това "нормално" се хванах, не точно за годините. Ако говорим за нормално и ненормално, кое му е нормалното да махнеш памерса на дете, което се опикава и оаква цялото, само защото е на 2 или 3 г.? Какъв е проблемът да го оставиш няколко месеца и то да дойде и да ти каже, "Мамо, искам да ида в тоалетната"?
Това не разбирам Blush

# 16
  • Мнения: 9 481
Няма такова положение като "редно" Wink
Детето или е готово или не.
Нашият син никога не съм насилвала-изчаках го сам да осъзнае какво се случва и в момент в който вече можеше да си КОНТРОЛИРА процеса свалих памперса точно в рамките на седмица Peace Това бе на 2г и 8мес.
Уважавам д-р Спок /виж само кога е писана Wink/, но повече уважавам тази на д-р Фицхю Додсън Peace-горещо ти я препоръчвам -"Изкуството да бъдеш родител"-точно тези въпроси са засегнати и как да се справим с тях.
Чела съм за ЕБХ, но за мен това е дресура на майката-едно постоянно дебнене на детето в кой момент да го сложи да пишка/ака...мен лично не ме устройва Stop Това не е "научаване" на хигиена Wink

# 17
  • Мнения: 384
Ако се поразтърсиш с търсачката, ще намериш изписани тонове по въпроса. А иначе какво е редно или не за моето дете си определям аз и кой какво мисли си е за него и не ме интересува. Не смятам, че може да определяш какво е редно и какво не за чуждите деца. Гледай си твоето и го слагай на гърне, когато поискаш, ти си решаваш, ама оценки не е редно да даваш.
Не мога да разбера защо трябва да се гледа акото на чуждото дете?
Не се пали!Естествено ,че е въпрос на възпитание и родителски подход!Аз казах моето мнение,ок то не съвпада с всеобщото,което не означава че е грешно!!!Все пак,става дума за нова `мода`не ми се вярва някоя от нас да е била на пелени да 3г.!?

благодаря за отговорите

# 18
  • Мнения: 46 518
ира79, това, че не сме били на пелени до 3 г., не означава, че не сме се напикавали редовно Laughing просто не е имало памперси. Да не говорим, че според доста псохолози, ранното приучаване на гърне води до изпускания в по-късна възраст.

# 19
  • Мнения: 384
Никол,не споря !Вие трудно приемате различно мнение!!!Съгласих се до толкова ,че всяка от нас си има глава на раменете,няма да споря и с момите около мен!Това е поуката от темата,за мен.
 Peace

# 20
  • Мнения: 14 654
За мен е нормално да се махнат малко преди 2, с което не искам да кажа, че децата, които стоят с памперси до по-късно са ненормални, а че повечето деца на тази възраст могат да усещат нуждите си и да съобщават за тях. За мен е напълно безсмилено да слагам памперси на дете, което е способно да ползва гърне, стига да му се покаже. Понеже споменавате ЕБХ- децата, които се отглеждат по този начин не се научават да казват по-рано от другите, които са гледани с памперси, имат си тема в майките, можеш да я четеш.

# 21
  • Мнения: 46 518
ира79, като пускаш тема, в която изкзваш убедено мнението си, редно е и да посочиш аргументи, с които да го защитиш. Не става дума за спор. Но все пак трябва да имаш някакви логични мотиви - защо, иначе не виждам нито поука, нито смисъл от темата.

# 22
  • Мнения: 934
Обяснявам бавно и внимателно,че вместо мама да дава пари за памперси,ще дава пари за играчки-мисля си,че ме разбира идеално.
На година и осем месеца?????  ooooh! Ако обясненията не помагат, спри му джобните пари! Laughing

Майтапа настрана, остави му памперса, вместо да се тормозите и двамата. Щом го е правил преди, а сега не, значи е просто инат. Ако го оставиш на мира за известно време, ще му мине.

# 23
  • Мнения: 384
Ники,аргументите за мен на тоз етап са:а)че това да прекарвам цял ден в 00,няма как да стане щом може да хапва мсичко,то значи му е време и да се научи да го `изхвърля`на правилното място(моя преценка)
                                                                   б)защитата на околната среда!

                                                                   в)пари напразно похарчени!

# 24
  • Мнения: 46 518
Преосмисли ги пак, защото:

а) според лекарите двете неща нямат нищо общо едно с друго, контролирането на изхождането е свързано с група мускули, които започват да действат по различно време при различните деца, а това какво е менюто на децата, въпросните мускулчета въобще не се интересуват. Има теория, че децата могат да се контролират тогава, когато започнат да изкачват сами стълби. Преди време го коментирахме тук и се оказа, че наистина приблизително това е бил моментът, в който децата са спрели да се напикават, независимо дали са дресирани в период на 1 година или никога не са "обучавани"

б) за всяка пералня пускам и сушилня, т.е. харча ток, което вреди на околната среда, точно толкова, колкото и памперсите

в) памперсите ни на ден бяха 1.20 лв., 1 пускане на сушилня ми е левче, пералнята не знам, но заедно с праха и омекотителя, пак до 1.20 ще го докара, но пък в единия случай детето си живее едно спокойно и безгрижно детство, а в другия се дресира, което води до  проблеми след това

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
Я, това за стълбите ме заинтригува. Моят юнак се качва до петия етаж сам, придържайки се за парапета, това брои ли се Wink

И се чудя и аз какво да правим с гърнето. Като го видя да се пъне, му го давам да седне, имам два-три успешни опита, но с доста време помежду им. Пък и не винаге го хващам. Чудя се дали като стане на 2 другия месец дали да не стана по-упорита с гърнето, че и на мен ми писна от памперси.

# 26
  • Мнения: 384
Хора намерих си тема,то пак с ваша помощ!ЕБХ,там е пълно със съмишленички което е чудесно!
Няма да преосмисля нищо защото,моите са с енергиен клас АА,а и няма да се наложи да ги ползвам всеки ден защото ще спазвам съветите от книжката и ще го дебна!Аз се отказах от дамските превръзки(само в супер спешна ситуация)та едни памперси ще ми се опънат!
Момичета  пак ви благодаря,Ники ние с теб страшен дебат WinkЛека нощ от мен  bouquet

# 27
  • sofia
  • Мнения: 8 938
И се чудя и аз какво да правим с гърнето. Като го видя да се пъне, му го давам да седне, имам два-три успешни опита, но с доста време помежду им. Пък и не винаге го хващам. Чудя се дали като стане на 2 другия месец дали да не стана по-упорита с гърнето, че и на мен ми писна от памперси.

Теодор не иска на гърне, не иска и на тоалетната. Издържам го над тоалетната за акането. Пишка прав в тоалетната (или в кофичка за мое удобство).

Иначе по темата - когато е готово детето, ще стане лесно и бързо. Майката просто трябва да пробва. Баткото го махна на 2г и 3 м, пробвах и по-рано, не стана. Малкият на 1г. и 10м.
Баткото до скоро беше с нощен, брат му също спи без памперс.....всичко си е до дете

# 28
  • Мнения: 46 518
Я, това за стълбите ме заинтригува. Моят юнак се качва до петия етаж сам, придържайки се за парапета, това брои ли се Wink ...

Не се брои  Grinning

ира79, това за дамските превръзки ме шокира, честно  Shocked

Лека  bouquet

# 29
  • Мнения: 984
Аз се отказах от дамските превръзки(само в супер спешна ситуация)та едни памперси ще ми се опънат!
   
 newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт