Въпрос към мамите, даващи кисело мляко на бебета под 1 година?

  • 1 320
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 631
На първо място по т. 1, но и никой от 2-та рода няма някакви алергии, въобще "здрави кучета" сме Laughing, Боби го приема добре, няма колики, обриви и др. и си го обича.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Simple SmileЗдрасти на всички.Аз сам новичка тук.....моята щерка Дариа на 7.07.направи 4-месеца,сладураната.Аз кисело мляко й давам още от предния месец като го комбинирах s  Nan1 ама преди седмица получи разт..... и педито каза,че най-вероятно е някава закъсняла реакция към лактозата.Щото аз бях почнала да й го давам неразредено...Бяме на лечебна храна 5-6dni  докато се нармализира и пак ще почвам Nan 1.А след това ще пробвам и киселото,ама този път разрдено.

Здравей, Бистра.

Най-сетне една адашка на моята Дариа.

Само да те предупредя да внимаваш с лактозната непоносимост, която е направила дъщеря ти. На 4,5 месеца и моята получи такава от по-рано започнало захранване. Изкарахме на спец. мляко почти месец, а после отложих захранването с още и накрая я захраних след 6 месец. Сега е на година и кисело мляко й давам много рядко.

При бебетата лактозната непоносимост е временна, но все пак внимавай.

Аз съм с постоянна лактозна непоносимост и мога да ти кажа, че изобщо не е приятно. Лишена съм от безброй неща до живот /само си помисли в колко много вкусотии е включено млякото и производните му/, не избързвай с кис. мляко, за да не те проклина после дъщеря ти.

Извинявам се за оф-а.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кога и как ти се е проявила Иса?

# 18
  • Мнения: 319
Започнах да давам кисело мляко на Криси, като навърши осем месеца, защото тя беше на Аптамил, а Аптамил 2 е до осем месеца. Като навърши осем месеца, нямаше как да ходя да си търся Аптамил 3, който е от 8 до 12 месеца, защото го нямаше във всички магазини и така минахме бавно и полека на кисело мляко. По препоръка на педито давах купено от магазина до 2.5% масленост - купено заради това, че е пастьоризирано, а маслеността заради това, че по-пълномаслените запичали. В началото го давах разредено с много малко вода, ама като взе да не я наяжда - давах си неразредено. Нямали сме алергични реакции, но на всички майки бих препоръчала да дават адаптирано поне до една годинка.

# 19
  • Мнения: 456
Ами отговора малко ще се повтори, но и аз го давам за разнообразие, а и също мисля, че е полезно.  Иначе сме си основно на адаптирано.

# 20
  • Мнения: 3 394
О, мойта Мецанка си пийва сутрин и вечер ад.мляко, а понякога за следобедна закуска й давам кис.мляко с бисквита и плодове.
Не съм заменила ад.мляко и не мисля да го правя скоро.
Тя сама ще си покаже.

Правя го ,защото мисля че е полезно за зъбки и за самия организъм. Но не заменям нищо.

# 21
  • Мнения: 5 622
Давам кисело мляко за разнообразие,а не за да правя икономии на адаптираното( Shocked)
По принцип адаптирано давам само вечер 200 мл,с половин бисквита закуска вътре.Понякога също за да разнообразявам закуската сутрин,давам и адаптирано мляко за пиене,пак с половин бисквита закуска.
Иначе киселото го давам или сутрин,с бисквити,или с плод,или за следобедна закуска,пак с плод,или с бисквити,или и с двете.
Габриел сега е на почти 10 месеца,аз давам кисело от 8-я месец някъде(или малко след това)Не го разреждам,давам го така,както си е.Нямало е до сега проблеми и слава Богу.

Общи условия

Активация на акаунт