Смлян чесън

  • 3 974
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 665
Аз освен да повторя Пепчо. Но не ме е срам, защото тя е велика в кухнята.
Майка ми има преса от 100 г. нищо й няма. И през мен минаха няколко и се счупиха.
Тази кашичка се прави точно така, като наливаш по малко олио и чукаш докато се поеме - като майонезата.
Аз съм я яла по рибарските ресторантчета на Дунава.

# 16
  • Мнения: 2 039
Темата е савсем друга  Wink Не съм подлудяла до там, че да пускам еднакви теми през няколко месеца  ConfusedОнази е за чеснова паста, която се сервира като вид хайвер,т.е какви съставки включва, а тази е за начин на пасиране. И двете неща силно ме интересуват, използват се за коренно различни цели  Peace  Боже, добре, че има стража във форума  Praynig  Tired

# 17
  • Мнения: 2 803

Първо го смачква с пресата и после в хаванче с малко олио,сол и оцет .
Става на кашичка ,много гладък ,точно като крем както си се изразила,и не е чак такава играчка не се плаши  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 018

Първо го смачква с пресата и после в хаванче с малко олио,сол и оцет .
Става на кашичка ,много гладък ,точно като крем както си се изразила,и не е чак такава играчка не се плаши  Mr. Green

Точно това си мислех да напиша...  Peace Само една добавка - когато го счукваш, нека първо да е само със сол. Посе добави олиото...

# 19
  • Мнения: 2 039
Много ви благодаря, момичета, ето това ще пробвам-преса, после счукване  Hug

# 20
  • Мнения: 12 665
Моето мнение, че при чукане най-добре ръчичка да пипне. В хайванче става по-добре- от моя скромен опит. Трябва хубаво да почистиш скилидките, солта се слага още преди да почнеш да чукаш. Първо ги смачкваш, после много чукане...

# 21
  • Мнения: 27 524
Темата е савсем друга  Wink Не съм подлудяла до там, че да пускам еднакви теми през няколко месеца  ConfusedОнази е за чеснова паста, която се сервира като вид хайвер,т.е какви съставки включва, а тази е за начин на пасиране. И двете неща силно ме интересуват, използват се за коренно различни цели  Peace  Боже, добре, че има стража във форума  Praynig  Tired

О, простете, че отговарям в темата ви. Ама, че заядливи хора  Twisted Evil
Ако нещо ти е криво, не съм ти виновна аз  Wink
И по-спокойно с епитетите, моля. Не виждам с нищо да съм те обидила. Опитвах се да помогна. Съжалявам за което!

# 22
  • На топло...
  • Мнения: 584
И аз така като пепчо, без преса, а в хаванче, даже скилидките не ги режа и не прехвърлям после в метална купа.
 1. цели скилидки + сол, докато стане на паста, с по-едри парченца вътре;
 2. бавно добавям олио, продължавайки с чукането  Wink.
Дядо ми така я правеше, ние му белехме чесъна. Баща ми пък си добавя оцет.
Обожавам я тая паста Peace.

# 23
  • Мнения: 2 439
Аз пресовам чесъна в купичка, после върху дъската слагам парченце тензух, отгоре разстилам чесъна, покривам с второ парченце и си го минавам с точилката. После добавям малко зехтин и сол и го обърквам.

# 24
  • Мнения: 2 926
Аз начуквам чесъна в хаванче - първо прибавям сол, а след това малко олио.
С повече чукане става на паста.

# 25
  • Мнения: 2 039
Темата е савсем друга  Wink Не съм подлудяла до там, че да пускам еднакви теми през няколко месеца  ConfusedОнази е за чеснова паста, която се сервира като вид хайвер,т.е какви съставки включва, а тази е за начин на пасиране. И двете неща силно ме интересуват, използват се за коренно различни цели  Peace  Боже, добре, че има стража във форума  Praynig  Tired

О, простете, че отговарям в темата ви. Ама, че заядливи хора  Twisted Evil
Ако нещо ти е криво, не съм ти виновна аз  Wink
И по-спокойно с епитетите, моля. Не виждам с нищо да съм те обидила. Опитвах се да помогна. Съжалявам за което!

Аз го приех като забележка към пускането на 2 теми със сходна тематика. "Стража" не е епитет. Съжалявам, ако съм се заблудила, в такъв случай се извинявам   bouquet Не съм заядлива, добричка съм, наистина Embarassed Flutter 



Вариантът с марля и точилка е хитър, ама сигурно голямо цапане пада  Simple Smile Ще пробвам различни варианти, все един ще стане  Hug

Общи условия

Активация на акаунт