Проблем с щитовидната жлеза и бебеправене?

  • 2 284
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 83
Изопринозина изобщо няма нищо общо с кортикостероидите.А какво като е висок МАТ? Той няма отношение за забременяването.Много е дълго за обяснение, но никой нормален ендокринолог не се интересува от антителата след като се постави диагнозата(т.е. те са необходими само при диагностицирането).Защо се вманиачавате да си смъквате антителата. Хашимотото не е като другите автоимунни заболявания(лупус, склеродермия и т.н)

# 16
  • Мнения: 284
Дали има някоя от вас със високи нива на Anti TPO? Всички други хормони са ми наред и при ехография на щитовидната всичко е наред. Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 220
Ох, и моя МАТ е висок и то при всяка контрола се променя, ту пада малко ту се качва ooooh!. Чудя се дали е нормално и дали изобщо, някога може въпреки хашимотото да се вкара в реф. стойности newsm78

# 18
  • Мнения: 769
Дали има някоя от вас със високи нива на Anti TPO? Всички други хормони са ми наред и при ехография на щитовидната всичко е наред. Hug

Моите Anti TPO бяха доста завишени (десетки пъти), както писах по-горе. Това не е пречка за забременяване. В средата на бременността ми ги изследвах и бяха доста занишени, примерно от 400 към 150 единици - толкова ниски никога не са ми били.

# 19
  • Мнения: 2 422
Дали има някоя от вас със високи нива на Anti TPO? Всички други хормони са ми наред и при ехография на щитовидната всичко е наред. Hug

Моя МАТ беше 3385 сега е 1400. Свалих го с Преднизолон Wink смятам че ще падне още. Трудно става иска се търпение.

А какво като е висок МАТ? Той няма отношение за забременяването.Защо се вманиачавате да си смъквате антителата.

Как какво като е висок , има значение и то голямо. Ако "случайно" стане бебето вероятноста да НЕ се задържи е много голяма при наличието на висок МАТ попрочети малко и ще ти стане ясно , ТАТ не толкова от значение но МАТа да.
А това за вманиачаването не му е тук мястото да го обсъждаме.  bouquet

# 20
  • Мнения: 83
Така, без да се заяждам, чела съм доста и продължавам да чета, но сигурна връзка между завишеният титър на антТро и спонтанните аборти не открих. Имам достъп до редица престижни научни списания и единственото което открих е евентуалното добро повлияване на изхода на една бременност при жени с високи антитела при лечение с Л-Тироксин.Порових се доста и връзка не открих.Така че, с удоволствие бих прочела нещо друго.Просто ми кажи къде да го намеря.
А за вманиачаването-написах го съвсем добронамерено.Просто ми се иска да се успокоите и да не се притеснявате за тези неща, да спрете да ги мислите и ще видите че нещата ще се получат.Все пак за една нормална бременност майката трябва да е спокойна.

# 21
  • Мнения: 769
Аз също съм се ровила в много чужди сайтове, чела съм разработки на специалисти ендокринолози (от американската асоциация по ендокринология например) и никъде не съм срещнала официално заключение, че завишените антитела за причина за незабременяване.
Задължително обаче се приема Лтироксин в подходяща доза.
Ако някой иска да чете, ще си потърся линковете, но са на английски.

# 22
  • Мнения: 18
все още ли има някой койта да се доверява на д-р катя тодорова.вярно че говори мило, но това нее достатъчно .тя не гледа изследванията които са направени и кога са направени, а веднага пристъпва към изписване на лекарства .доста са случаите на объркана диагноза от нея ,а още повече на объркана дозировка на лекарствата.

Общи условия

Активация на акаунт