самоотбрана срещу кучетата

  • 4 931
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 466
Кренвирши без отрова ще имат по-голям ефект. Нахрани ги веднъж и виж дали пак ще те лаят и нападат.

# 16
  • София
  • Мнения: 362
Май всеки от кучелюбителите не разбира какво е страх от куче...
Помислете си от какво ви е страх Вас и си представете, че е куче. Ще го нахраните ли???

# 17
  • София
  • Мнения: 1 508
Май всеки от кучелюбителите не разбира какво е страх от куче...
Помислете си от какво ви е страх Вас и си представете, че е куче. Ще го нахраните ли???

Да. Кучетата, ако ги нахраните, ще се държат с Вас изключително дружелюбно, и даже може да Ви помогнат да преодолеете страха си от кучета  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 404
Кренвирши без отрова ще имат по-голям ефект. Нахрани ги веднъж и виж дали пак ще те лаят и нападат.

нападало ме е такова, дето съм го хранела. Една вечер, когато се прибирах от работа... Само огнестрелно оръжие... А ако е домашно, след песа и стопанина.... Много съм крайна когато става въпрос за кучета, защото когато бях дете една домашна кавказка овчарка, захапа едно съседче за главата, просто видях как главата на детето изчезва в устата на песа. Това дете, сега е на 22 години и все още има психични проблеми вследствие на този ужас....

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 15:30 от аннтония

# 19
  • София
  • Мнения: 15 466
Явно имам късмет с кучетата. С внука си минаваме през глутницата с лежащи кучета и никое не напада.Внука си ги гали. Същите тези кучета, които по цял ден лаят по коли и хора.На пазара е същото, всички кучета въртят опашки и се радват. Не ги храня непрекъснато само веднъж съм ги хранила.Дано късмета да продължава да е с мен.

# 20
  • Мнения: 1 763
Аз си нося спрей.

Има и едни устройства с ултразвук - кучегони, но не действат на всички кучета.

Това със спрея е чудена идея, не само за защита срещу кучета, а и срещу недробожелателни хора. И аз ще си купя. Мислех да си купя шокова палка, но мъжът ми не дава, щяла съм да се шокирам сама.

Иначе аз като видя улично куче, спирам и стоя на едно място, докато отмине или вървя съвсем бавно. В интерес на истината никога не са ме нападали. Понякога им тропвам с крак и те се плашат.

# 21
Уникалната съседка захранва с остатъци от манджи бездомните помияри около блока и е много яко като са десетина и се засилят срещу теб.
Тя била християнка,мисията и била да помага на нуждаещите се. Laughing
Екоравновесие нямат право да убиват,само прибират и кастрират.Ревахме групово,накрая почнаха да затварят телефоните.

Муниека де порселана,по-надолу по алеята към блоковете вечер не минавай.Онзи ден пожертвах една торба за пазар,та да не ме захапе мен.

Ако ме залае гледам да му хвърля нещо неценно и да иде да го гони,по едно време влачех шише вода специално за защита от песове.И с торбичка съм се спасявала.Най-важното е да не се тича пред кучето,че се пуска да гони.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 529
Не мога да разбера хората които хранят помиярите......
Който иска куче ,да си го гледа в къщи,а не да нападат  беззащитни децаи да ги травмират за цял живот.
Няма място в града за свободно скитащи и пренасящи болести и облекчаващи се в детските площадки псета.
Понеже често ми се налага да минавам през пусто място със скитащи кучета ходя с пръчка и запалка.Понякога ме лаят,понякога не,но са ме нападали и аз съм се отбранявала.Особено озверяват през зимата,тогава минавам оттам само ,ако има и други хора.
Много се писа и в бг-мамма по темата,но ми се струва,че дори и след петицията която подписвахме само си чешем езиците.

# 23
  • Мнения: 1 749
Хмм....различни кучета-различна самоотбрана...Каквото и да си вземеш,най-важното е самообладанието на момента.Ако щеш и пушка да имаш в себе си,не реагираш ли както трябва....няма никакъв смисъл!Не е толкова важен въпроса "какво".а въпроса "Как?".Трябва да имаш впредвид,че ще трябва да реагираш мълниеносно,значи трябва да е нещо малко и удобно,което да можеш да извадиш навреме.
Бездомните кучета нападат по един начин.Домашните,агресивни екземпляри-по друг.Първите обикновено гледат да нападнат отзад.Вторите според мен са непредсказуеми-както заварят-така нападат- стремят се да съборят жертвата и да я захапят за врата.
Бездомните нападат заради инстикти,домашните-заради лошо обучение или защото така са обучавани....

# 24
  • Мнения: 1 335
Свекърва ми ми разказа как се е пазела от едни помиари на път за работата й преди време - в джоба пиратки и кибрит, действало е безотказно.

Като чета и слушам случки с нахапани хора от бездомни или домашни (уж нехапещи) кучета така се ядосвам.
Относно съветите да храня кучетата за да не ме нападат искам да попитам : Откъде накъде заради тъпите песове ще ходя с кремвирш в джоба!? То ако се стигне до там, честно казано... кремвирша ще му е последен.

# 25
  • Мнения: 6 604
Ох, и на мен това ми е болна тема. Много,ама много ме е страх от кучета. Случвало ми се е да заобикалям отдалеч с риск да закъснея, само ,за да избегна срещата с кучето. И не съм съгласна,че ако тръгнеш да ги галиш или храниш няма да те нападнат. А пък това да събираш помиарите около блока ,за да ги храниш  #Crazy.... Като са такива християни да ги гледат у дома ,тъкмо няма да им е студено през зимата. Ние имаме такива съседи в блока,в който живеят родителите ми. Те обаче се грижат за котките. Няма да ви описвам какъв страх съм брала,когато вечер не работи стълбищното осветление и аз, прибирайки се в абсполютен мрак, не знам от къде ще ми изкочи котка. Пък като се разгонят-ужас ooooh!. По цели нощи не са ме оставяли да спя. А дали някога ще се реши този проблем/ Едва ли ,не и в нашата държава,където дори законите за домашни кучета не се спазват. Ей, как мразя като се засили кучето срещу мен и аз изпадам в ужас,а собственика ми се хили отсреща и ми вика-то само си играе. Ок -ама аз не искам да си играя с него #Cussing out.

# 26
  • Мнения: 1 749
Свекърва ми ми разказа как се е пазела от едни помиари на път за работата й преди време - в джоба пиратки и кибрит, действало е безотказно.
Предполагам,действа безотказно само на кучета,които лаят срещу нея.Защото...ако някое е имало намерение да я нападне,изобщо няма да чака тя да изнамери пиратката и кибрита,да драсне клечката ,да запали пиратката ,да я хвърли и да гръмне.........Виж,ако се страхува от кучета и не желае да я доближават на по-малко от 5-6 метра,това е друг въпрос.И е малко....как да кажа.......неразумно?

# 27
Казах и да помогне и на бедните,болните и бездомните дечица,не само на песовете,като е християнка и изпълнява мисия.
Навика ме,че съм невъзпитана и най-вероятно в някоя секта ми промиват мозъка. Mr. Green Те и кученцата били душички.Като са душички,що скачат да ме хапят newsm78 Сигурна съм,че имам вкус на вкиснала мусака,за това ми налитат. Завира се по някакви строежи и дворове,за да храни и кученцата,които се завъждат там.После що нахапаха половината квартал.
Това е много тъпо общо взето,ама сети се. Радвам се,че не съм на мястото на Пчеличката,много ме е страх от котки. ooooh!

В този ред,според мен най-добрата защита е кучегон.По едно време имаше едни като дистанционно за кола,с едно копче и се държат в длан/джоб .
Погледнете форума на Криминалист.инфо,често обсъждат такива неща.

# 28
  • Мнения: 1 335
Свекърва ми ми разказа как се е пазела от едни помиари на път за работата й преди време - в джоба пиратки и кибрит, действало е безотказно.
Предполагам,действа безотказно само на кучета,които лаят срещу нея.Защото...ако някое е имало намерение да я нападне,изобщо няма да чака тя да изнамери пиратката и кибрита,да драсне клечката ,да запали пиратката ,да я хвърли и да гръмне.........Виж,ако се страхува от кучета и не желае да я доближават на по-малко от 5-6 метра,това е друг въпрос.И е малко....как да кажа.......неразумно?
Ами не я е страх от кучета по принцип (те винаги са гледали куче и сега си има, но има и двор който да обитава кучето), но тези са били агресивни и са я нападали. А пиратката я е приготвяла, защото е знаела къде седят и като ги види отдалече не чака да се спуснат ми пали и хвърля. Така че действа ако имаш предвид определено животно или глутница и знаеш къде седи.

Тъйа като това което ме нападна мен си мени територията на обитаване не се задоволих с пиратка...

# 29
  • Мнения: 503
Купих си кучегон и забравих за страховете си! До- сега нито 1 куче не е проявило агресия и  побягват  за секунди Peace

Общи условия

Активация на акаунт